Fittonia uvadla



host - 5.250 (?) 
11.11.2013 13:07, zobrazeno: 9349x

Ahoj,
chci se poradit ohledně mé Fittonie  (fittonia verschaffelti), byla to nádherná rostlinka, mám jí asi dva roky. V posledních dvou až třech dnech mi chcípla a to doslovně. Ještě před 4 dny měla krásně zářivé listy a nyní - viz fotky. Netuším, čím by to mohlo být, celou dobu se mi v zemině objevovali chvostoskoci (nejspíš, zkrátka malí bílí broučci) a nikdy jí nijak nepřekáželi, přesazovala jsem ji kvůli nim jednou a za dva měsíce tam byli zpět. Na listech nejsou žádné tečky nebo skvrny. Takhle jsem ji nikdy chcíplou ještě neměla, neví, jak jinak ten stav pojmenovat. Podobně vypadala v létě, když jsem ji nezalila, ale nikdy ne takhle uvadle. Na zemině není plíseň ani žádný povlak. Myslela jsem si, že jsem ji přelila, ale ze včerejška na dnešek, kdy zemina pomalu vysychá, uvadla ještě víc. Mám ji v prostředí, kde je cca 25°C, ale umístěná je na parapetu, kde je světlo a o něco chladněji - není zde průvan.
Nevíte, jak rostlinku vzpružit?

Děkuji
Míša

fittonia 1
fittonia 1
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 5.250 (?), 11.11.2013 13:09

Doplňuji ještě o jedno foto. Mimochodem nad topením byla jen při focení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.34 (?), 17.8.2016 15:30

Fittonie je nevypočitatelná potvora angry Nesnáší přesušení i přemokření půdy, to prostě může být cokoliv... Měla jsem zelenolistou s bílým žilkováním. Taky byla pořád v pohodě, a pak to tímhle způsobem zabalila. Tak jsem se rozhodla dát jí znovu šanci, a koupila si tuto s červeným žilkováním. Měla tři stonky, z nichž mi zbyl už jen jeden, a nejsem si úplně jistá, co s ní dál bude, zatím se drží laugh Nutno podotknout, že má tchyně je totální antitalent na pěstování květin, ale "Fitonku" má, a jde jí jako vzteklá, už třikrát rozsazovala a podarovala sousedky... Osobně tuhle květinu prostě nechápu laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika