Zavlažování broskvoně



Stránky: 1,  2   
host - 96.8 (?) 
11.4.2014 12:20, zobrazeno: 10688x

dobrý den,

právě jsem vysadil broskvoň REDHAVEN a mám otázku ohledně zavlažování. někde jsem četl vychytávku, že se při výsadbě zahrabe zátkou (s dírkami) do kořenů petlahev s uřezaným dnem, do které se nalije voda. Je to k něčemu? 

pro pořádek bych měl říct že jsem lajk a chtěl bych se něco málo naučit :)

díky za každou radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
šnek - (6) - 96.8 (?), 11.4.2014 12:46

nebo je lepší udělat u stromku "mísu"? byl by nějaký stručný návod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 11.4.2014 13:43

strom treba zavlazovat zriedka. Iba po velkych suchach. Niektori zakopavaju drenaznu hadicu a cez nu aj hnoja korenovy system. Ja vykopem okolo stromu ryhu, dost velku, aby stacila vsakovat vodu. Postim zo studne a dam stromu aj niekolko 100 L vody. Ale vynimocne, mozno par krat za rok, niekedy ani raz. Hlavne pred urodou, aby bolo ovocie stavnate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 17.184 (?), 11.4.2014 15:03

Při výsadbě dám vodu do jámy dokud pije. Pak vysadím stromek a zaliju 1 konví. Na jaře upravím mísu. Pokud do týdne neprší, odhrábnu zeminu a pokud není v 5 cm vlhká, zaliju opět 1 konev.

2-4leté stromky zalévám, když v 10 cm není vlhká zem, do drážky po obvodu mísy.

5leté a starší stromy už nezalévám, leda v katastrofálním suchu. Pak ovšem zalévám po obvodu koruny, aby kořeny šly za vodou do stran. Proto také ne PET lahve ke kmínku. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 11.4.2014 16:44

Potřeba zálivky   se odvíjí od kvality půdy. Na písku je třeba zalévat často a třeba po dobu několika let. V jílovité někdy jen po výsadbě a při déledobém suchu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
šnek - (6) - 96.8 (?), 11.4.2014 23:49

takže petku vyhodit a udělat mísu. ještě bych měl prosbu na někoho kdo ji má, jestli by mě ji pro inspiraci nevyfotil,

díky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 15.4.2014 15:01

posílám tu požadovanou mísu wink

mísa
mísa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 15.4.2014 15:02

no a pokud jste myslel jinou tak tady je laugh enlightened


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 15.4.2014 15:48

Tou mísou se rozumí koláčovitě navršená navršená  zemina nad úrovní terénu , cca metr v vprůměru, kde uprostřed stojí stromek. Nejvyšší jsou okraje a do středu se pozvolna svažují. Dešťová voda tak stéká ke stromku a nevylévá se pryč.  I tak by měl být kořenový krček vysazeného stromku nad úrovní okolního terénu. Až klesne zemina v jámě, sedne i stromek. do optimální výšky.Navršená zemina mísy vyplní chybějící prostor a stromek nezůstane utopen v jamce, kde bývá jinak odsouzen k zániku.
    To na první fotce bych nenazval mísa, nýbrž smaltované umyvadlo, správně česky lavór .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 29.3.2020 16:00

Nejde mně o zavlažování broskvoně, nýbrž o to, jestli jste si nachytali v průběhu teplého února nějakou deštovku. Začíná zase sucho? Toť otázka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika