Zaschnuté pupeny Nektarinky Hako



host - 16.87 (?) 
25.4.2010 21:23, zobrazeno: 6184x

Dobrý den,

asi před měsícem jsem koupil pěkný, čerstvý stromek nektarinky myslím Hako. Pupeny krásně narašily, nyní jsem ale koukal, že některé pupeny zaschly. Asi 2 větve vypadají vitálně, ale kdo ví.  Nevíte, čím to může být? Dá se s tím něco dělat?  Může to být nočními mrazíky, které byly minulý týden?  (několikrát ca. -2st. celsia). Zemina suchá není. Vedle mám stejným způsobem sazenou meruňku Maďarskou a ta jede bez problémů.

Díky za tipy, co s tím.

VN

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 61.106 (?), 26.4.2010 8:26
Pokud kořeny nehlodá nějaký škůdce, tak stačí silně zastřihnout po první 1 - 3 živé pupeny na kmínku. Poškozené zredukované kořeny po přesazení nestačí zásobit vláhou celou nadzemní část stromku a pro vypěstování nové koruny je nutné takovéto zastřižení provést a letos vyrostlé letorosty v příštím roce na jaře opět zakraťte na 3 - 4 spodní rašící pupeny, které v následném roce zarodí. Nespěchejte na úrodu ve druhém roce po výsadbě. Ošetření proti kadeřavosti po opadu listí a na jaře se zajištěním dostatečné výživy i vláhy je samozřejmostí. Ve své zahradě pěstuji nektarinky a právě nyní bohatě kvetou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.7 (?), 26.4.2010 13:07

Dobrý den, já bych řekla, že je to způsobeno tím mrazíkem - mám podobnou zkušenost s již dvouletými broskvemi. Byly nádherně narašené, jen jen rozkvést a ranní mrazík kolem -2 stupňů vše zničil. Teď ovšem vyrážejí ze spících pupenů, a některé dokonce pokvetou, tak kolem 5 květů na stromku. Já bych ještě chvilku počkala, jestli se Vám také nevzpamatují.  Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.87 (?), 26.4.2010 21:45

Díky za tipy. Po zasazení bylo hned řádně ostříháno na 3 pupeny. tam bych chybu neviděl.

Vše opravdu pěkně nasazovalo až do těch nočních mrazů (domnívám se).

Tak uvidíme, co to udělá dál. Jestli ještě něco nasadí.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.8 (?), 24.5.2016 16:49

Loni na podzim jsme přesadili nektarinku k domu, aby byla u zdi, v závětří.

Byla velice vitální, ale po přesazení shodila listy a na jaře nasadila pupeny a víc nic, žádné listy, pupeny se mi zdají zaschlé, přitom dřevo vypadá živé. Zkoušeli jsme hodně pokrátit větve, už dvakrtát, že by to pomohlo, ale nic... bojím se, že o ni přijdeme, dá se ještě něco udělat? Existuje nějaká výživa, která by pomohla? Nebo zkrátit stromek úplně...

Děkuji za rady Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 24.5.2016 20:34

A zalévala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika