Vylamování květů u mladých stromků



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 132.254 (?) 
2.6.2013 11:51, zobrazeno: 58169x

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat jak dlouho vylamovat květy u mladých stromků?Mám takový pocit ze jsem někde četl první dva nebo tři roky.Letos jsem zasadil 10 stromků (Red Haven, Fairhaven,Cresthaven, Sunhaven,Suncrest, Harbinger,Favorita Morettini 3,Modřinka, Harko a Fantasia) a zatím mě dělají radost.Rostou velmi pěkně, kadeřavku nemají a to jsem je stříkal jenom jednou protože hned krátce po vysazení už se začali otevýrat pupeny a ukazovat lístky a pak už rostli celkem rychle, ale příští rok je chci stříkat aspoň 2x - 3x.Těch pár květů co ukázali jsem vylámal a samozřejmě taky lístky co vyrůstaly na kmenu.Mám v plánu minimálně ješte příští rok všechny květy vylámat, na první sklizeň nezpěchám, radši ať stromy zesílý.Bydlím na Slovácku v Blatnici pod Sv. Antonínkem n.v cca 220 - 230 m takže nemám obavy ani o dozrání pozdních odrůd.děkuji za odpovědi a přeji mnoho pěstitelských úspěchů smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 2.6.2013 13:28

Kdyby jste se nad tím trochu zamyslel. Porovnal to, kolik stromek za rok přiroste a velikost květů, tak byste mohl dojít k nějakému vlastnímu závěru. Co vám vyšlo? Co myslíte, o kolik stromek poporoste víc, když mu vylámete všechny květy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.254 (?), 2.6.2013 18:57

Možná jsem to špatně napsal.Chtěl jsem jenom řict že když jsem je zasadil tento rok tak příští rok tam ještě nechci mít plody aby se stromy moc nevysilovali.JSem teprve začátečník proto se ptám.O kolik porostou do příštího roku nemám tušení protože jsem ještě broskve nikdy nesadil ale myslim si že nechat tam plody pokud nejaké ukážou je zbytečné vysilovní stromu ale mohu se mílit.tento rok ukázal jeden květ tuším akorát Red haven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 2.6.2013 19:56

Vylamování květů u mladých stromků

Nic nevylamujte. Přijde červnový propad a stromek si s tím poradí sám. A u peckovin - u broskvoní obzvlášť existuje Korelační vztah, na jeden plod by mělo být min. 40ks listové plochy. I toto se dá zvládnout. Pokud by hrozilo přeplození, pak teprve zakročte.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.254 (?), 2.6.2013 21:20

Diky Wendy.Vylomil jsem pouze jeden na Redhavenu ostatní nic neukázali.Z tvojí odpovědi jsem pochopil ze i kdyby neco odkvetlo tak z toho asi stejne nic u tak mladého stromu nebude, takže na rok nic nevylamuju a uvydím jak to bude vypadat.To že se mají první rok až dva po výsadbě květy vylamovat jsem si nevimyslel ale opravdu někde četl ale už si nevzpomínam kde, možná je to špatná informace.Nevím.Jelikož jsem začátečník každá rada je pro mne dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.101 (?), 2.6.2013 21:30

Já bych to tak jednoznačně jako Wendy neviděl. U jednoho pana Zahrádkáře (s velkým Z!) jsem viděl srovnání dvou stejně starých broskvoní: jedné nechal pár plodů hned, jakmile zakvetla, druhé prvních několik let (3?) všechny květy/plůdky vyštipoval. Po několika letech byla první broskvoň stále velmi neduživá, ze druhé byl nádherný stromek s několikrát větší korunkou...

Josef.

Edit: už jsem chtěl tuto svou zkušenost sdělit hned za příspěvkem Ferdy Mravence, ale dostal jsem se k tomu až teď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.42 (?), 2.6.2013 21:44

Vylamování květů u mladých stromků

Pan Josef. Nevím, kdo je ten zahrádkář s velkým Z, ale všechny moje broskvoně, které byly hnojeny co týden na list, si bez problémů poradily s násadou hned v roce výsadby-nemám čas na vylamování. To stejné je možnost ověřit i ve větších výsadbách, než je moje. Závlaha a nnojení na list je hlavním motorem životaschopnosti stromů, a to ostatní je jen podružná záležitost.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.101 (?), 2.6.2013 21:59

No dobře. Ale "závlaha a hnojení co týden na list" rozhodně není běžný (zahrádkářský) postup v našich krajích.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 2.6.2013 22:12

Vylamování květů u mladých stromků

A to je p. Josefe právě ta chyba. Listové hnojivo je pro strom nejlépe přijatelná živina (a nejrychleji) a bez balastu. Toto až se zahrádkáři naučí, a bez rozdílu přijmou, tak natrhneme EU zadní část výtrusnice.

Nebudou mít Kauflandy a jiná lesní havěť co prodávat, anébrž toho budeme mít max. přebytky.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.138 (?), 3.6.2013 23:26
Jakym pripravkem se hnoji na list? Je to univerzalni pripravek pro broskve a treba merunky atd...? Priznam se, ze jako zacatecnik se strikani trochu obavam. Spolecne se vzrostlymi visnemi jsem striknul Baycorem i letos cerstve zasazenou Kioto a reagovala kontraproduktivne seschnutim nekolika vyhonu. Jindra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika