Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?) 
29.5.2011 11:39, zobrazeno: 98916x

Pokud máte zkušenosti s těmito odrůdami, tak napište svoje poznatky. Vím, že tady někdo nejvíce chválil Harbinger. Kdysi jsem ho zkušebně zasadil na Vysočině, ale nic z toho nebylo, takže letos mám druhý pokus. Tesku a Fenix mám několik let, ale zatím nemohu posoudit. Když Fenix přeplodí je to do kompostu, když tam byly jen dva plody, tak ty byly výborné, takže zatím nevím. Letos se ukáže, plodů je na stromě tak akorát. Dixired mi kdysi jeden celoživotní sadař doporučoval jako nejlepší rannou odrůdu, rozhodně lepší než "blátivý" Harbinger. Při opravdu velmi teplém počasí je super, když je hůře, je to o ničem. Za ty roky jen jednou opravdu kvalitní plody. A to už je dost vzrostlý strom. A ještě jedna věc by mě zajímala. Pokud máte někdo Dixired na zahradě napište jaké má květy. Jestli růžovité nebo zvonkovité. Na to jsem opravdu zvědavý.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.6.2012 10:53

Komu ještě vybarvuje Harbinger, nebo plody nějakých jiných raných broskvoní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 26.6.2012 11:18

Nevím co to je za odrůdu, kupoval jsem ji jako nektarinku. Je ve zralosti celá červená s tmavě žlutou dužinou a červeným okolo pecky.

Teliesa?
Teliesa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 26.6.2012 11:25

Tak pokud je tohle aktuální fotka z dnešního dne, tak se určitě nejedná o TELIESU, která má zrát až po RH. Tyto pozdnější odrůdy, se nejen ještě nevybarvují, ale jejich plody se ještě ani nezvětšují, tak jako u raných odrůd. Alespoň tady ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 29.6.2012 12:52

Jak jsem již uvedl, kupoval jsem ji jako nektarinku a nevím co je to za odrůdu, dokonce jsem žil v domnění že se o nektarinku jedná. Byl bych velmi rád kdybyste mi Petře, nebo někdo jiný, pomohl určit co to může být za odrůdu. Je to skvělá, celkem raná a úrodná odrůda, zraje před RH, nyní se již plody začínají nalévat a vybarvovat, v plné zralosti je plod celý červený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 30.6.2012 11:39

Pan Walter mě tady inspiroval s tím Redwinem. Nechci tvrdit, že vyobrazené plody jsou Redwin, ale podobně celočervené plody jsem měl na Redwinu také. Bylo to tím, že byly vystaveny celodennímu slunečnímu svitu. Rozdíl ve vybarvení takovýchto plodů a plodů zastíněných listy je vždycky. To není žádná nová informace. Redwin je ale bělomasá odrůda, takže se to dá po uzrání snadno poznat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 6.7.2012 7:07

Přikládám další fotky tentokrát ze včerejška. Některé plody začínají měknout ale na jídlo to určitě zatím není ani jsem žádnou ještě neutrhl (vyjma probírky).




Přestože jsme dělali hodně velkou probírku tak násada plodů je velká a některé plody jsou menší.
Přestože jsme dělali hodně velkou probírku tak násada plodů je velká a některé plody jsou menší.
Asi takto by měly být plody vybarvené v plné zralosti.
Asi takto by měly být plody vybarvené v plné zralosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 6.7.2012 8:23

Tipoval bych ji na Earliglo.I podle toho, že na jihu Moravy dodával jeden starší školkař do mnoha prodejen ovocné stromky a právě jsem se již setkal u tohoto školkaře se záměnou Earligla za nektarinku.Je ale fakt, že to taky může být úplně jiná odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 6.7.2012 8:35

Přesně takto jsem ji koupil, snad se k odrůdě dopídíme, díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.7.2012 22:46

No nevím. Chuť určit tuto odrůdu jako Earliglo by tady byla, ale není to přece jen ještě trochu brzo? Plody na fotkách jsou už ve fázi pokročilého vybarvení. Earliglo má zrát zhruba 10 dnů před RH, což odpovídá přelomu měsíce července a srpna. Letos to bude určitě dříve, ale přesto je např. můj Fenix sice částečně zbarvený, ale zrát bude tak nejdříve za týden. Jeho doba zrání je uvedena 22 dní před RH. Že by mnohem pozdnější Earliglo zrál o tolik dní dříve? Pak by mě zajímalo vybarvení odrůd, které zrají ve zhruba ve stejnou dobu, plus minus nějaký ten den, jako např. Luna, Albatros, Fertilia Morettini, Favorita Morettini 3, Sunhaven, Michaela atd. Paľo by nám mohl vyfotit svůj Sunhaven. Jinak odrůda RH ani Harbritte nejeví známky zvětšování a vybarvování. Vždyť je teprve 6.července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika