Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
15.12.2016 15:14

Já p.Jiřímu věřím. I mně většina broskvoní v květu nikdy nezmrzla. Podmínkou ovšem je, aby květy byly zvonkovitého typu, které přežijí i -5°.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 15.12.2016 15:14

Já p.Jiřímu věřím. I mně většina broskvoní v květu nikdy nezmrzla. Podmínkou ovšem je, aby květy byly zvonkovitého typu, které přežijí i -5°.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.78 (?), 15.12.2016 15:24

Aký kvet má Burbank July Elberta? Zvonkovitý alebo miskovitý?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 15.12.2016 16:00

Co se pamatuji, tak mně většina odrůd také nikdy nevymrzla, jelikož mrazy zastihly většinou vždy jen meruňky a broskvoně byly přeci jen odolnější. Proto mě v letošním roce rozčílila slabá odolnost odrůd Royal Glory, Royal Gem, Springbelle, Spring Lady, Regina, Maria Bianca. Takové odrůdy pak ztrácí na významu. Například Flamingo zdejší poklesy teplot v období květu zcela ignoruje. Samozřejmě i letos. Burbankova Elberta, drahý pane Jano, má květy zvonkovité, ale přesto se uvádí zvětšená citlivost na mráz v období květu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.78 (?), 15.12.2016 16:31

Proto mě v letošním roce rozčílila slabá odolnost odrůd Royal Glory, Royal Gem, Springbelle, Spring Lady, Regina, Maria Bianca.

Pán Petr možno sú tieto odrody chutnejšie ako napr.Flamingo ale úroda na nich bude asi len raz za pár rokov.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 15.12.2016 18:03

To je otázka, pane Jano. Možná, že ani to ne. Další věc je, že se zřejmě potvrdí, to, co psal pan Milan Fiala, který Royal Glory zrušil kvůli silnému napadání plodů hmyzem. Přece jenom ta tmavě červená barva, která pokrývá většinou celý povrch plodů, je velmi lákavá nejen pro člověka. Plody jsou i po vybarvení ještě poměrně dlouho tvrdé a podtrhnout je kvůli riziku poškození hmyzem, by pak pravděpodobně moc kvalitní nebyly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.12.2016 16:42

Přesně tak, ale těmto odrůdám pomrzly až mladé plůdky(až cca tři týdny po odkvětu),v květu mi broskvoňe za 20 let nikdy nepomrzly, ani ty s miskovitým květem, meruňky jednou.Když už zmrznou tak v období " zmrzlíků"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.78 (?), 15.12.2016 21:31

Pan Jirko nie všetky novinky aj keď sú to na pohlad krásne broskyne sa hodia aj do našich polôh.Nikto nepátra po tom pre aké polohy boli tieto odrody vyšlachtené.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.12.2016 22:13

Pane Jano, i ty "Haveny a spol."tady byly před lety novinkami a nakonec se jim tady docela daří, tak taky hodně pomrzly.Při -3st.pomrzla i většina slivek.Takže se na tyto novinky nezlobím, jejich čas ještě příjde.Holt, kdo se bojí nesmí do lesa.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.73 (?), 16.12.2016 15:28

Pane Jano, i ty "Haveny a spol."tady byly před lety novinkami a nakonec se jim tady docela daří, tak taky hodně pomrzly.Při -3st.pomrzla i většina slivek.

Pan Jirko u mňa tento rok slivky nepomrzli, bola veľmi dobrá úroda ale marhuliam a broskyniam urobil mráz riadnu prebierku.Nejaké plody boli ale málo.Slivky sú určite odolnejšie na mráz ako marhule a broskyne.Môžem potvrdiť výraznejšiu odolnosť broskýň so zvonkovitými kvetmi ako s miskovitými kvetmi.Čas ukáže či tie broskyňové novinky tu budú prosperovať alebo sa hodia len do oblastí kde nie sú nikdy jarné mrazy.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 17.12.2016 18:40

Není miskovitý květ jako miskovitý květ. Záleží na odrůdě. Odolnost falešné Dixired, Favority Morettini 3, Royalvee, Symphonie, ale i Envoy nebo Suncrest se zdá mnohem vyšší než u jmenovaných zmrzlíků Royal Glory, Royal Gem, Springbelle, Spring Lady, Reginy, Marie Biancy, které mají také miskovité květy. Nejvíc zaujala odolnost Symphonie třeba i ve srovnání s Harbingerem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika