Suncrest nebo Envoy



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?)
22.8.2016 13:09

Ještě asi mnohokrát budu opakovat, že nepamatuji tak dobrý rok na broskve. Myslím hlavně na kvalitu plodů. Překvapily snad všechny odrůdy a velmi chutný je i Suncrest dozrávající ve vhodném období po "hlavním proudu" broskvoní, které dozrávají krátce po RH. Co letos nebylo dobré, byla silná moniliová hniloba ještě u zelených a tvrdých plodů napříč všemi odrůdami. Samozřejmě i potom. Například nyní u ještě tvrdého Cresthavenu.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 3.8.2016 13:02

No, jsem docela rád, že jsem se nezbavil odrůdy broskvoně ENVOY. Letos prozatím jedna z nejlepších. Bezchybná plná broskvová chuť. Delikatesa. Škoda jen, že tolik plodů na broskvoních spolyká moniliová hniloba. To je velmi nepříjemný škodlivý činitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 5.8.2016 22:23

Asi většina v tomto vlákně "tlačí" Suncrest, ale já nezapomínám ani na ENVOY (J.H. Halle x Sumbeam), oblíbenou to odrůdu pana Hasmana a naopak neoblíbenou Jirky z Frýdku. V letošním roce je plodů méně za to jsou velké. Tento rok jde o velmi kvalitní středně pozdní broskvoň s jadrně broskvovou chutí.

Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 6.8.2016 6:21

U odrůdy Envoy stojí za povšimnutí také poměr pecky k velikosti plodu (malá k velkému), vyrovnaný, ne příliš bujný růst, odolnost květů vůči jarním mrazíkům. Nevyrovnanou chuť z různých stanovišť nejsem schopen posoudit. Nevím, zda-li většina lidí "tlačí" Suncrest, který rovněž přestál letošní mrazíky v době květu na výbornou, ale protože alespoň u mě je odstup v dozrávání těchto odrůd 8 - 10 dnů, doporučil bych obě.

PS: Pane Petře, mám příští týden lípnout nějaké to očko Berlepschovky na podnože nebo jednoleté očkovance?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 6.8.2016 20:55

Mně se ta pecka zdá normální, ale s jinými odrůdami jsem to neporovnával. V dubnových mrazech nejlépe obstálo Flamingo, Harbrite a Jayhaven.

Na Vaše chutě bych se rád podíval, Produktu chválíte, ale Denár Vám nejede, a teď ještě Berlepš. Nezapomenutelná slova, která ovšem patřila mně, ne panu Kamilovi. smiley

Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 22.8.2016 13:09

Ještě asi mnohokrát budu opakovat, že nepamatuji tak dobrý rok na broskve. Myslím hlavně na kvalitu plodů. Překvapily snad všechny odrůdy a velmi chutný je i Suncrest dozrávající ve vhodném období po "hlavním proudu" broskvoní, které dozrávají krátce po RH. Co letos nebylo dobré, byla silná moniliová hniloba ještě u zelených a tvrdých plodů napříč všemi odrůdami. Samozřejmě i potom. Například nyní u ještě tvrdého Cresthavenu.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.8.2016 19:24

Suncrestu letos dozrálo pět a půl, kvalita plodů taky nic moc.Začíná dozrávat Harrow Beauty (asi 20 plodů) a poslední broskví bude Elegant Lady (1 kus)smiley,na Cresthavenu nemám taky nic.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Harrow Beauty
Harrow Beauty
Harrow Beauty
Harrow Beauty
Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 23.8.2016 10:44

Název vlákna zní: Suncrest nebo Envoy. Záleží, co komu více chutná. Suncrest je sladký, mírně aromatický, Envoy byl letos ostře navinule broskvový, jadrný, velmi výrazný. Pro mě asi jedna z nejlepších letošních chutí. Takový ho ani neznám.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 6.8.2017 14:52

Jedna z nejoblíbenějších broskvoní pana Hasmana má název ENVOY. I ona má letos našlápnuto na výbornou broskvovou chuť. cheeky

Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 14.8.2017 12:13

To je parádní broskvový rok, že vážení přátelé. Broskve jsou plné aromatických látek a nechybí ani bohatá šťavnatost. Nedá se vůbec říct, že by byla některá odrůda úplně chuťově stejná, jak ta druhá. Výborné jsou i odrůdy, které dříve mnoho nepotěšily. Svoji oblíbenou odrůdu ENVOY (J.H. Halle x Sunbeam) by mohl představit a vyfotit pan Kamil Hasman. 

Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 24.6.2018 17:07

I když mně budou mnozí "spílat", tak já dávám prozatím přednost "Envoji". Platí to zřejmě hlavně pro teplé oblasti, nikoliv střední polohy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika