Suncrest nebo Envoy



Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?)
6.8.2016 6:21

U odrůdy Envoy stojí za povšimnutí také poměr pecky k velikosti plodu (malá k velkému), vyrovnaný, ne příliš bujný růst, odolnost květů vůči jarním mrazíkům. Nevyrovnanou chuť z různých stanovišť nejsem schopen posoudit. Nevím, zda-li většina lidí "tlačí" Suncrest, který rovněž přestál letošní mrazíky v době květu na výbornou, ale protože alespoň u mě je odstup v dozrávání těchto odrůd 8 - 10 dnů, doporučil bych obě.

PS: Pane Petře, mám příští týden lípnout nějaké to očko Berlepschovky na podnože nebo jednoleté očkovance?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 3.8.2016 13:02

No, jsem docela rád, že jsem se nezbavil odrůdy broskvoně ENVOY. Letos prozatím jedna z nejlepších. Bezchybná plná broskvová chuť. Delikatesa. Škoda jen, že tolik plodů na broskvoních spolyká moniliová hniloba. To je velmi nepříjemný škodlivý činitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.8.2016 22:23

Asi většina v tomto vlákně "tlačí" Suncrest, ale já nezapomínám ani na ENVOY (J.H. Halle x Sumbeam), oblíbenou to odrůdu pana Hasmana a naopak neoblíbenou Jirky z Frýdku. V letošním roce je plodů méně za to jsou velké. Tento rok jde o velmi kvalitní středně pozdní broskvoň s jadrně broskvovou chutí.

Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kamil Hasman - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 240.46 (?), 6.8.2016 6:21

U odrůdy Envoy stojí za povšimnutí také poměr pecky k velikosti plodu (malá k velkému), vyrovnaný, ne příliš bujný růst, odolnost květů vůči jarním mrazíkům. Nevyrovnanou chuť z různých stanovišť nejsem schopen posoudit. Nevím, zda-li většina lidí "tlačí" Suncrest, který rovněž přestál letošní mrazíky v době květu na výbornou, ale protože alespoň u mě je odstup v dozrávání těchto odrůd 8 - 10 dnů, doporučil bych obě.

PS: Pane Petře, mám příští týden lípnout nějaké to očko Berlepschovky na podnože nebo jednoleté očkovance?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 6.8.2016 20:55

Mně se ta pecka zdá normální, ale s jinými odrůdami jsem to neporovnával. V dubnových mrazech nejlépe obstálo Flamingo, Harbrite a Jayhaven.

Na Vaše chutě bych se rád podíval, Produktu chválíte, ale Denár Vám nejede, a teď ještě Berlepš. Nezapomenutelná slova, která ovšem patřila mně, ne panu Kamilovi. smiley

Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 22.8.2016 13:09

Ještě asi mnohokrát budu opakovat, že nepamatuji tak dobrý rok na broskve. Myslím hlavně na kvalitu plodů. Překvapily snad všechny odrůdy a velmi chutný je i Suncrest dozrávající ve vhodném období po "hlavním proudu" broskvoní, které dozrávají krátce po RH. Co letos nebylo dobré, byla silná moniliová hniloba ještě u zelených a tvrdých plodů napříč všemi odrůdami. Samozřejmě i potom. Například nyní u ještě tvrdého Cresthavenu.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 22.8.2016 19:24

Suncrestu letos dozrálo pět a půl, kvalita plodů taky nic moc.Začíná dozrávat Harrow Beauty (asi 20 plodů) a poslední broskví bude Elegant Lady (1 kus)smiley,na Cresthavenu nemám taky nic.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Harrow Beauty
Harrow Beauty
Harrow Beauty
Harrow Beauty
Elegant Lady
Elegant Lady
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 23.8.2016 10:44

Název vlákna zní: Suncrest nebo Envoy. Záleží, co komu více chutná. Suncrest je sladký, mírně aromatický, Envoy byl letos ostře navinule broskvový, jadrný, velmi výrazný. Pro mě asi jedna z nejlepších letošních chutí. Takový ho ani neznám.

Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Suncrest
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 6.8.2017 14:52

Jedna z nejoblíbenějších broskvoní pana Hasmana má název ENVOY. I ona má letos našlápnuto na výbornou broskvovou chuť. cheeky

Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 14.8.2017 12:13

To je parádní broskvový rok, že vážení přátelé. Broskve jsou plné aromatických látek a nechybí ani bohatá šťavnatost. Nedá se vůbec říct, že by byla některá odrůda úplně chuťově stejná, jak ta druhá. Výborné jsou i odrůdy, které dříve mnoho nepotěšily. Svoji oblíbenou odrůdu ENVOY (J.H. Halle x Sunbeam) by mohl představit a vyfotit pan Kamil Hasman. 

Envoy
Envoy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 196.17 (?), 24.6.2018 17:07

I když mně budou mnozí "spílat", tak já dávám prozatím přednost "Envoji". Platí to zřejmě hlavně pro teplé oblasti, nikoliv střední polohy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika