Suncrest nebo Envoy



skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?)
25.9.2009 1:38

Ty dvě ostatní neznám, ale mohu doporučit ENVOY. Pěstujeme ji asi patnáct let. Nikdy nezklamala ve výnosech, každoročně plodí dostatečně velké ovoce. Oddělitelnost od pecky u zralých plodů je samozřejmá věc. Snad některé semenáče od pecky nejdou. Zaujalo mně však, že v září vám někdo dodal stromek broskve. Snad v kontejneru? Jinak by to bylo špatně. Broskve se sázejí na jaře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 160.249 (?), 15.9.2009 14:18, zobrazeno: 42857x

Dobrý den,

na jaře jsme chtěli zasadit brosvoň Suncrest, ale protože jsme ji už nikde nesehnali, odložili jsme nákup na podzim. Teď při dodání jsme zjistili, že místo požadované Suncrest nám byla dodána Envoy. Při zpětném dotazu nám bylo sděleno, že Suncrest nemají, ale Envoy je "to samé". Chtěla bych se tedy zeptat, je to opravdu tak? S pěstováním ovocných stromků teprve začínáme, nemáme žádné zkušenosti. Bydlíme na Jižní Moravě, Břeclavsko. Chtěla jsem broskvoň pozdnější, žlutomasou, dobře oddělitelnou od pecky, pro přímou konzumaci, ale i na zavařování. Jako druhou variantu jsem měla ještě vybránu odrůdu Fairhaven, kterou chuťově znám a mám s ní zkušenosti i při zavařování. Můžete mi prosím někdo porovnat tyto odrůdy? Mám raději ještě pořídit ověřenou Fairhaven, nebo je Envoy skutečně srovnatelná se Suncrest? Děkuji, JB.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 25.9.2009 1:38

Ty dvě ostatní neznám, ale mohu doporučit ENVOY. Pěstujeme ji asi patnáct let. Nikdy nezklamala ve výnosech, každoročně plodí dostatečně velké ovoce. Oddělitelnost od pecky u zralých plodů je samozřejmá věc. Snad některé semenáče od pecky nejdou. Zaujalo mně však, že v září vám někdo dodal stromek broskve. Snad v kontejneru? Jinak by to bylo špatně. Broskve se sázejí na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.131 (?), 6.3.2010 16:58

Dobrý den,

Envoy a Suncrest pěstuji již delší dobu (15 let), a mohu říci, že mezi nimi jsou docela dost velké rozdíly. Suncrest zraje (v podmínkách Stč. kraje) po 20.8., má velké, krásně červené kulaté plody, s dužninou středně až dobře odlučitelnou, vynikající chuti, ker stolnímu využití ideální.Pokud nenamrzne v květních pupenech, na což ji řadím k citlivějším (oproti např. Redhavnu či Sunhavnu), tak je plodnost dobrá. Zatímco envoy (mimochodem jedna z mála s tolerancí k šarce) není tak vybarvení, je chlupatějším a řekl bych že o něco méně chutná, ale v plodnosti spolehlivá, a jde dobře od pecky.Zraje kolem 15.8.

To, co se uvádí v katalozích (starkl) kde je pod názvem suncrest bělomasá broskev, je nepodařená fotomontáž, jak už se u této firmy nejednou stalo.

Pokud máte místo, doporučuji obě.

Beneš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.129 (?), 7.3.2010 15:26

Dobrý deň,

V akej ste nadmorskej výške, zaujíma ma ten SUNCREST, chcem ho kúpiť, ale bojím sa že mi nedozreje, ak máte REDHAVEN koľko dní po ňom dozrieva SUNCREST?

ĎAKUJEM

Franto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.131 (?), 24.3.2010 20:20

Dobrý den,

suncrest u nás bez problémů dozrává, cca 5-10 dní po Redhavnu. jsme 270 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 218.133 (?), 30.3.2010 21:22

Ďakujem za odpoveď, asi si ten Suncrest kúpim.

Franto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 170.19 (?), 18.4.2010 0:18

Mám Envoy už dlouho a jsem s ní velice spokojen. Plodná, chutná, odolná a co víc každoročně plodí tak, že se musí protrhávat plůdky. Písecko 450m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 9.8.2012 0:11

Dobrý den. Jsem tady zase s nějakými fotografiemi zralých plodů broskvoní. Tentokrát s poněkud přeplozenou odrůdou Envoy. K chuti se raději nebudu vyjadřovat, aby se do mě "s chutí" nepustili její příznivci. Nic mimořádného se bohužel nekonalo ani letos. Hezký den.

Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Envoy (5.8. 2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 12.5.2013 11:27

O Envoyi se poslední dobou už moc nepíše. Zvláštní je, že mně dal dvouletý stromek dva větší plody s výbornou broskvovou chutí typu Favority Morettini 3, ale v pozdějších letech jsem se této chuti už nedočkal. Plody jsou přitom pěkně vybarvené s velmi kvalitní, jemnou a odlučitelnou dužninou. Možná, že by uskladňovací metoda chuť o něco zlepšila, ale spíše si myslím, že jde o odrůdu, která má také větší nároky na teplo. Proto bych doporučil při výběru broskvoňových odrůd nebrat ty, u kterých se uvádí pěstování jen v teplých polohách nebo na chráněných stanovištích. Ale mám takový dojem, že u Envoye se to začalo uvádět až později. Na druhou stranu se to u některých odrůd nemusí potvrdit. Cresthaven je toho dokladem. Ten poskytuje kvalitní plody ledaskde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 12.5.2013 21:10

Sunsrest nebo Envoy

To, co je na snímcích, určitě není Envoy. Je to záměna druhů, kterou bohužel tak často provádějí naši producenti stromků. Ve šskolce ani Pánbůh nepozná, co to je a kupující je přesvědčen třeba dlouhé roky, že má tu správnou odrůdu. A co se týká kvality? Zkuste třeba symfonii- rád Vám poskytnu očka. Budete překvapeni množstvím kvalitních chutných plodů.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika