Strupovitost broskvoní



Stránky: 1,  2   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?) 
20.5.2013 13:10, zobrazeno: 17038x

Vážení pěstitelé broskvoní, tato choroba se v posledních letech projevuje stále intenzivněji. Jaké máte zkušenosti s bojem proti ní? Jaké užíváte přípravky k postřiku a s jakým úspěchem? Jaké přípravky a v jakých koncentracích broskvoně snesou? Kdy s úspěchem aplikovat postřiky? Za rady předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.7.2014 21:44

Dnes jsem tuto chorobu našel na Fairhavenu, poradí někdo čím nejlépe ošetřit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 4.7.2014 23:04

Ona to je relativně nová choroba. Ochrana není pořádně vypracována. Teď bych použil Talent (6 ml/10 l). V příštím roce Talent na střídačku se sírou od začátku června co 10 - 14 dnů třeba až do ochranné lhůty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 5.7.2014 8:40

Na zahradě mám málo místa a tahle situace mi komplikuje chem. ošetřování. Např. tady mám kousíček od broskvoně okurky na vedení, a proto potřebuji sledovat OL. Na broskvoň je u Talentu 21 dnů ale např. na rajče jen tři dny. Je mi celkem divné že plody které jsou již de-facto ke konzumaci mají jen 3 dny. Na Agromanualu mi to vyhodilo Antre 70 WG a Kumulus WG, zkusím asi ten Kumulus WG s šetrnější OL. Každopádně díky za radu

Jedná se o odrůdu Fairhaven a není to poprvé co ji to napadlo. Stromek má nějakých pět let a sklidil jsem z něj doposud velký kulový, vypadá to na další použití pily a sekyrky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 4.6.2015 23:30

Vážení pěstitelé broskvoní, toto vlákno je již dva roky staré a stále nerozvinuté. Přitom dost z nás se s chorobou setkalo. Týká se především broskvoní středně a později zrajících, většinou od Redhavenu dále. Čím později, tím větší škody. Takže kdy a čím účinně zasáhnout? Samozřejmě, vetšina z nás si řekne, že chemií postříkané plody si může koupit v obchodě, ale když pak víc, než polovina plodů popraská a shnije dřív, než stačí dozrát, je to smutné, ale na zásah je již pozdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.6.2015 17:21

Zdravím, u mně tahle choroba začla řádit v roce 2013,nejdřív napadla meruňku Bergeron, až potom se vrhla na broskvoně.O co se vlastně jedná jsem zistil až tady na foru.V loňském roce jsem použil mix Horizon+Baycor.Na broskvoních nebyl ani jeden napadený plod, na bergeronu jen pár na zastíněných větvích.Jelikož na Bergeronu jsem už nějaké příznaky strupovitosti zaznamenal, je nejvyšší čas zasáhnout.Letos zkusím Talent+Delan, mělo by to preventivně působit i na pádlí broskvoňové i na suchou skvrnitost listů.Nejsem v chemii žádný přeborník, přesněji by mohli poradit pan Vinšálek nebo Kuky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 30.6.2015 15:18

Na některých plodech mám dost rozjeté skvrny, ovšem jelikož jsou do červena, tak půjde o suchou skvrnitost. Abych pravdu řekl, tak se mi už ničím stříkat nechce. Hodně postižený je třeba Royal Gem. Někde jsou plody prozatím zcela čisté. Má být teplo a sucho, tak se "to" snad více nerozjede. Čekám, kdy se bude konat invaze mšice švestkové. Mšici broskvoňovou jsem si zatím nechal dělat, co se "jí zlíbí" a na malých stromcích jsem pokroucené konce výhonů občas jen promnul v ruce. S mšicí švestkovou to bude podstatně horší.  Že by se mně chtělo zase"kalypsovat", to teda ne. Co je lepší, čerň od mšic na broskvích, nebo opětovná chemizace ovoce? Ani jedno, ani druhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 30.6.2015 15:27

jelikož jsou do červena půjde o příznaky kadeřavosti na plodech, pokud byla silná kadeřavost na listech. S tím už nic nenaděláš, lze to eliminovat probírkou, aby nepoškozené plody narostly větší.

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 30.6.2015 15:34
Petře, co zakroutit krkem mšicím biologickou ochranou? Například nějakým přípravkem z Biocontu? Letos držím mšice na uzdě přípravkem na bázi pomerančového oleje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 196.17 (?), 2.7.2015 15:45

V minulém roce jsem si koupil jedno balení pomerančového oleje (na název si už nevzpomínám, ale psalo se tady o něm). Myslím, že stál kolem 70 Kč a byl určený na 10 litrů postřiku. Jelikož jsem žádný účinek nezaznamenal, tak jsem ho dále již nesháněl. Možná, že by spíše fungoval jako preventivní postřik každý týden, nevím. Mšice švestková se už rozjíždí a v tomhle počasí budou za chvíli kolonie všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika