Střih Nektarinek



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?)
7.2.2017 16:46

Často prodávanými odrůdami v 60. letech byly Redhaven Burbank July Elberta, Fairhaven a Starking Delicious, Amsdenova (bělomasá), Luna, Lednická a jiné.
  Zatírání řezných ran v produkčních sadech se neprovádí, protože to není cost efektivní. Není prokázáno, že cena nátěru plus cena práce se vyplatí delší životností stromku. Navíc produkční výsadby jsou krátkověké.
   Jestli budete seřezávat broskvoň tak, že řezné plochy budou mít 10 cm v průměru, zvažte, zda není, lepší ji nahradit novým stromkem. Takové rány na broskvoni se nikdy nezahojí, ať je natřete nebo ne. Nevěřím, že stromek přežije takový řez ve zdraví.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 15:40

Tehdy mi nebylo ani 10 let. Co jsi pamatuji tak zrání asi ke konci prázdnin. Jako dítě byla broskev moc velká do ruky nemohla jsem ji udržet, žlutomasá a červeným líčkem hodně červená u pecky a pecka šla dobře ven, když jsem do í kousla tak mi všude tekla štáva.A byla moc chlupatá. A taky heplodila pokaždé. Lokalita Český ráj 250 metrů nad mořem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 15:42

Pardon mělo tam být neplodila.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 15:48

Na ty rány koupím ten Tervanol S. Stromy mám ráda a mám jich ještě dost objednáno tak at mají to nejlepší. Mám objednáno asi tak 8 meruňek a asi 6 broskviček. Tak teď usilovně přemýšlím kam je zasázím. To takle čtu dizkuse a najednou vím že je potřebuji- haha

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 15:50

Ještě dužina byla měkká jemná jen se rozplívala na jazyku.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.2.2017 15:51

Jak už jsem psal, mohl to být klidně vydařený semenáč. Kdysi (a nejen kdysi) se běžně sadily pecky z kupovaných broskví. Světe div se, někdy z takových stromků byly slušné plody.
Kupte si Redhaven a nebudete litovat. Nebo Modřinku, pokud chcete velké plody. Přeci jenom dneska potřebujete větší plody z ohledem na větší dlaň než jste měla ve věku 10 let.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 16:11

Děkuji tak Redhaven Fairhaven Favorita Moretini Harbrite a broskvoň obří Inka mám objednané tak snad aspoň něco mi to bude připomínat. Pecky hodlám sázet.

Děkuji za rady Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 7.2.2017 16:21

Myslím, že jste si vybrala dobře. Máte tam jak rané, tak střední i pozdní odrůdy. Pokud máte ráda kořeněnou chuť, doporučil bych ještě placatou bělomasou. Ta chuť je prostě luxusní, ale ne všichni ji preferuji. Záleží na jednotlivci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 16:24

Děkuji za pochvalu výběru. Mě se ty placatý nějak nelíbí. Mají divný tvar nevím nemusím je. 

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.26 (?), 7.2.2017 16:32

Tak jsem přiobjednala i tu Modřinku.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 7.2.2017 16:46

Často prodávanými odrůdami v 60. letech byly Redhaven Burbank July Elberta, Fairhaven a Starking Delicious, Amsdenova (bělomasá), Luna, Lednická a jiné.
  Zatírání řezných ran v produkčních sadech se neprovádí, protože to není cost efektivní. Není prokázáno, že cena nátěru plus cena práce se vyplatí delší životností stromku. Navíc produkční výsadby jsou krátkověké.
   Jestli budete seřezávat broskvoň tak, že řezné plochy budou mít 10 cm v průměru, zvažte, zda není, lepší ji nahradit novým stromkem. Takové rány na broskvoni se nikdy nezahojí, ať je natřete nebo ne. Nevěřím, že stromek přežije takový řez ve zdraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika