Spring Crest



   Předchozí příspěvky  |  <  11   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
10.7.2023 15:23

Jeví se Springcrest jako nejchutnější raná broskev, i když pravidelně zmrzá v květu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 10.7.2023 15:38

já nevím, odkud je vlastně ta informace, že Springcrest pravidelně zmrzá v květu. Letos poprvé mohu porovnávat Springcrest a FMIII, obě odrůdy s miskovitým typem květu. Obě odrůdy mi bohatě kvetly, obě sežehnul v květu dubnový mráz. Springcrest má i tak na semenáčích velmi slušnou úrodu a na semenáčích FMIII není prakticky nic, jen asi 10 plodů. To je pro mě překvapení, když tu někdo v minulosti tvrdil, že FMIII je jedna z mrazunejodolnějších odrůd a proto jsem si jí pořídil. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.7.2023 18:17
Když jsem zde občas viděl lákavé fotografie broskviček k nakousnutí, občas jsem přemýšlel, že to s nimi ještě zkusím. Ovšem letošní zkušenost s kučeravostí mě utvrdila v tom, že se do toho nepustím. Už se zdálo, že kučeravost letos definitívně práskla dveřmi a pak opět recidiva a když se to opakovalo znovu, už jsem na ty peach hodil bobek. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 10.7.2023 19:24

Co by vašemu názoru, pane Waltře, řekl pan PP, který má v 550 metrech v nechráněné poloze letos na FM3 více plodů než na Fairhavenu. Tady u mě nezmrzá FM3 nikdy, naopak nejraněji rašící a kvetoucí odrůdy jako je Springcrest zmrzá často. Popravdě řečeno nebyl jsem na to zvyklý, že tady vůbec nějaké broskve zmrzají, dokud jsem sem nepřitáhl právě všelijaké "zaigerovky", Springcrest a podobně. Samozřejmě, že jsou roky, kdy nezmrzne vůbec nic, ani ten Springcrest. Letos vymrzl i Harbinger a to ještě více a měl i horší kadeřavost. A co říci na názor milého pana Bieglera, že kvůli kadeřavosti žádné broskve pěstovat nebude? Mě letos kadeřavost taky hodně namíchla a výběr odolných odrůd je mizivý. Skvostem v tomto ohledu je mezi žlutomasými odrůdami broskvoň JAYHAVEN.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.7.2023 19:44

Pene Petře, kučeravost, znehodnocení sklizně včely a jiný hmyz, nějaká ta plísen a když je potřeba tak nezaprší. V potoce teče samý čpavek... Takže to je jedno k druhému. Dnes jsem ve vidině předpovídaného zalévání. :-D Vysadil přísadu modrého kalerábu, zatím deště akurát tak na plísen, ale ještě jeden mrak se žene. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.7.2023 20:20

Druhý mrak bude zcela jistě na houby. Ať je dílo dokonáno.

Jsem pozoroval včely - vyžírají broskve které jsou plně zralé na chuťovém vrcholu nebo těsně max. 24hodin za vrcholem, tedy už na sestupné tendenci v chuti. Proto včely jsou při sklizni užitečné - ukazují plody které už měly být několik hodin sklizené. Vosy jsou horší, vyžraly i tvrdé nektarinky absolutně nezralé. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 10.7.2023 20:25

A zásadní otázka, jdou včely na zralé Springcresty? Mi lítají na Sunhaveny, ale ty zrají později. Na těch pár plodů Francoise co tu mám si žádná včela nevšímá, ale mravenci a jiná havěť je už vyžírá, voní nádherně sladce vanilkově.

Springcresty taky voní? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 10.7.2023 21:54
To mně zraly včely zardělé líčko z jihozápadu a z opačné strany byl plod ještě nepoživatelný a u meruněk je to stejné, letos se pustily dokonce do třešní! Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika