Skvrnitost plodů



host - 13.2 (?) 
15.9.2015 20:02, zobrazeno: 3122x

Broskve mi letos napadla dosud u mne nevídaná choroba. (plzeňsko 400 mnm). Na broskvích se objevily černé tečky, které se postupně slily v jeden tmavý flek i na více než polovině plodu. Našel jsem, že by se mohlo jednat o skvrnitost plodů.crying Máte někdo podobné zkušenosti? Jak a čím stříkáte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 111.183 (?), 16.9.2015 1:41

Měl jsem to letos taky prvně, Ostravsko 300m. Vyčetl jsem, že pokud je flek tmavý se světlým okrajem, je to strupovitost, pokud je světlý a okraj tmavý, je to skvrnitost peckovin. Měl jsem tu strupovitost. Je s podivem, že tato choroba vlhka se objevila prvně v letošním extrémním suchu. Že stačí použít nějaký vhodný fungicid při vzniku, což jsem z obavy o ochrannou lhůtu neprovedl. Vyčetl jsem to tuším na agromanuál.cz. Měl jsem asi taky strupovitost i na meruňkách.  Při tom na jabloních letos nic, s jen dvěma postřiky, před a po květu. Místo strupovitosti je žerou sršni a vosy, šíleným tempem. Asi letos nebude co sklízet, těžko hledat už nyní plod, který není nakouslý.  Podivným se stává tento svět.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika