Skvrnitost plodů



host - 13.2 (?) 
15.9.2015 20:02, zobrazeno: 3121x

Broskve mi letos napadla dosud u mne nevídaná choroba. (plzeňsko 400 mnm). Na broskvích se objevily černé tečky, které se postupně slily v jeden tmavý flek i na více než polovině plodu. Našel jsem, že by se mohlo jednat o skvrnitost plodů.crying Máte někdo podobné zkušenosti? Jak a čím stříkáte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 111.183 (?), 16.9.2015 1:41

Měl jsem to letos taky prvně, Ostravsko 300m. Vyčetl jsem, že pokud je flek tmavý se světlým okrajem, je to strupovitost, pokud je světlý a okraj tmavý, je to skvrnitost peckovin. Měl jsem tu strupovitost. Je s podivem, že tato choroba vlhka se objevila prvně v letošním extrémním suchu. Že stačí použít nějaký vhodný fungicid při vzniku, což jsem z obavy o ochrannou lhůtu neprovedl. Vyčetl jsem to tuším na agromanuál.cz. Měl jsem asi taky strupovitost i na meruňkách.  Při tom na jabloních letos nic, s jen dvěma postřiky, před a po květu. Místo strupovitosti je žerou sršni a vosy, šíleným tempem. Asi letos nebude co sklízet, těžko hledat už nyní plod, který není nakouslý.  Podivným se stává tento svět.    Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika