Šarka na broskvoni



Stránky: 1,  2   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?) 
5.3.2015 14:34, zobrazeno: 10081x

O šarce na slivoních a meruňkách je tu už popsáno dost. Mě by ale zajímalo, jaké máte zkušenosti se šarkou na broskvoních, jak se projevuje na listech, plodech, peckách. Jaké odrůdy jsou tolerantní, jak se zmínil p. KUKY o FM3 a netolerantní a zda a do jaké míry je šarka na broskvoních stejně nebezpečná, jako na slivoních a meruňkách.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.3.2015 15:36

Příznaky budou podobné. Myslím, že jsem nějaké "kroužky" na listech broskvoní objevil a to v duchu fotky v Obrazovém atlasu chorob a škůdců ovocných dřevin a révy vinné, ale na plodech jsem si zatím ničeho nevšiml. Nejpostiženější plody měla jen ta slivoň Vlaška, jinak ani původce choroby meruňka Radka nemá plody "poškozené". U ostatních meruněk se vůbec nic neprojevuje a to ani na listech. Zajímalo by mě, jak byla postižená ta Milanova meruňka Vesna. Myslím, jak se to projevovalo na plodech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 96.93 (?), 5.3.2015 18:28

Na listoch si šarku ani moc nevšimnete ale na plodoch ano dam foto z int.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 5.3.2015 19:00

Ale jo, na internetu si to mohu najít také a s rozpoznáním šarky na meruňce nemám problém, ale zajímá mě, zda má někdo osobní zkušenost s šarkou na broskvoních. Zda plody napadeného stromu také ztrácejí chuť, jako je tomu u netoletrantních slivoní. A které odrůdy broskvoní jsou netolerantní, či více, či méně, tolerantní. Nebo je šarka u broskvoní jen okrajovou záležitostí bez velkého významu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.3.2015 10:33

Přesně takhle vypadají i listy na některých mých broskvoních. Mám dojem, že se jednalo o mladé stromky. Prozatím žádná tragédie. Zajímalo by mě, jestli u Milana došlo k znehodnocení chuti plodů u meruňky Vesny. U mě prozatím už pár let jediná nakažená meruňka Radka žádné zhoršení chuti nemá. Naopak jsou plody výborné meruňkové chuti.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 6.3.2015 15:37

Nazdar Peter chut marhulky Vesny sa zhoršila asi o 30 % bola aj menej sladšia na plodoch bolo vydet mozaiku šarky mohol som ju ešte nechat ale nechcel som ryskovat širenie šarky, broskynky Redhaven mi odyšli postupne každym rokom sa ich stav zhošoval vypadali už pri konci tak ako na obrazku hore, chutobo boli fadne na listoch skoro žiadne znamky šarky, už je miesto nich nahrada a ešte niečo prikupim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.3.2015 15:55

Horší je, Milane, když jsou broskve fádní i bez šárky. smiley Možná, že Radka se také časem zhorší, na peckách příznaky jsou už dávno a v dužnině jsou občas nepatrná bílá místa. Chuť zatím drží. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 6.3.2015 17:12

Už se mi sbíhají sliny na letošní úrodu, aby byla aspoň podobná té minulé.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 6.3.2015 17:47

Pěkná úrodička Springcrestu, pane Waltere? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 7.3.2015 8:10

Bohužel loňská úroda Springcrestu byla slabší, toto je Earliglo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika