Royal Glory a spol



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?) 
8.4.2014 22:58, zobrazeno: 72209x

Tak co, zakoupili jste také broskvoň Royal Glory, která se konečně objevila v zásilkových prodejích? Tady bych řekl, že k záměně nedošlo. Jednak podle řádné vysačky ze zemí původu GR, ale hlavně proto, že tato broskvoň vypadá už od pohledu "trochu jinak", než běžně prodávané broskvoně. Nejdříve to byly velké naděje a teď nakonec budu rád, když mně plody budou alespoň trochu chutnat, jak jsem slyšel (odrůdy s odlišnou chutí, zaměřené na vyšší množství cukrů).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.42 (?), 10.4.2014 18:48

Royal Glory a spol.

Pane Petře, myslím si, že co se týká chuti těchto odrůd, tak nemusíte mít strach. Mám jak RG, tak i R Gemm a z těch nejrannějších Spring Lady a následující Princess a chutnají velmi dobře. Samozřejmě je potřeba je nechat vyzrát. Z těch pozdějších mám ještě Symfony. Vše na podnoži GF667. Pokud byste měl v sezoně zájem o očka, jsem Vám k dispozici.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 10.4.2014 19:48

Dobrý den pane Wendy.Zřejmě budete mírně tápat orientaci zpěvného ptactva, ale já věřím,že cestu najdete.Tak jak to dnes vypadá, ani Royal Glory, ani Royal Gemm nezachráním, možná snad Spring lady.Princess se zdárně probudila, a viditelně raší.Bohužel jsem neměl přichystané vhodné podnože, a hlavně jsem očkoval T zářezem do dvouletého,až tříletého dřeva.Dobře se ujaly očka, která jsem dělal v srpnu Forkertem do jednoletého dřeva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 10.4.2014 23:22

Díky, pane Wendy, ale nemám na Vás žádné spojení, stejně jako na Davida. První plody Spring Lady bych mohl mít už letos, i když na stromku "odešel vršek", takže to ještě není z budoucí úrodou jisté. Plody R.G. z obchodu v minulosti nepřesvědčily, ale je jasné, že ty byly podtržené. Taky by mě zajímala ta zvýšená pevnost dužniny a chuť u Fidelie či Benedicte. Abych pravdu řekl, tak bych se spokojil i s měkčí Krasavou, jen kdyby se konečně dostavila "říznější" chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 245.242 (?), 20.4.2014 21:25

Dobrý den. Mohl by prosím pan Wendy, David nebo někdo jiný porovnat kvalitu plodů odrůd Royal Glory, Royal Gem, Springbelle a Spring Lady? Jak si stojí ve Vašem žebříčku?

 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.42 (?), 24.4.2014 15:54

Royal Glory a spol.

Spring lady-zraje 16 před RH-žlutomasá, při plném vyzrání až načervenalá dužnina, a teprve při plném vyzrání se projeví harmonie chuti. Zásadně není srovnání mezi dovozem a jejich min. 14 dnů podtrženým ovocem a tímto došlým do konzumní zralosti na stromě.

Spring Belle nemám, takže ji nemohu hodnotit- Jen to že zraje 14 před před RH.

Royal Glory a Royal gemm jsou v podstatě skoro shodné-zrají stejně před RH-8 dnů. Pokud je budete mít vedle sebe a nebudete vidět která je která, může se Vám stát, že je nerozeznáte. Co se týká chuti, je to stejné jako s výše zmíněnou SL.

Stanovit žebříček je velmi těžké. Např. manželce tyto odrůdy moc nejdou- říká, že jsou na ni moc ostré. Z těch raných já osobně nevidím moc druhů, které by se jim mohly chuťově rovnat, snad jedině Diana, ovšem její chuť je odlišná. Jsem přesvědčen, že chŤ těchto odrůd se ještě zlepší, až s dokončením závlahy. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 20.6.2014 11:35

Protože rodina nemůže bez broskví vydržet, stále tady máme nějaké plody zakoupené v obchodních domech. Narazil jsem takto i na odrůdu Springbelle, jejíž plody byly vypěstované ve Španělsku. Díky podtržení jsou více navinulé, ale broskvová chuť je jinak výrazná, typická, což je dobrá zpráva pro všechny, kdo jste už stromek této odrůdy zakoupili a těšíte se na první plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 27.8.2014 23:20

Na jare jste mne navnadili na tyto odrudy, tak jsem si poridil Royal Gem, Fruterii,Vistarich a Benedicte... tak jsem zvedavy.Hlavne, aby se na jare probudili. Tento rok mi dve broskvone odesly do vecnych lovist... vlastne jedna.Jelikoz druha, Spring Time..to nevzdala a pustila ze spiciho ocka a vyrostl z toho muhutny strom... coz nechapu co se teda vlastne stalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 1.9.2014 17:59

O Spring Time bude mít jistě zájem pan rostislavík, který ji také sháněl. Zajímalo by mě, která to broskvoň se neujala. Co se týče bělomasých odrůd, tak z broskvoně, která mně byla původně poslaná jako raný žlutomasý Candor, se vyklubala jakoby Krasava, ovšem zrající později a tento rok přinesla přesně takový plod jaký jsem očekával od Krasavy. Chuť sladce navinulá se silným aromatem bělomasých odrůd. Dužnina byla i slušně pevná. Ale nevzpomínám si, že by v Uherském Ostrohu někdy nabízeli podobnou bělomasou odrůdu zrající po Krasavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 11.5.2015 22:40
Jak dobře jdou odrůdy Royal Gem, Royal Glory a Princess od pecky?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika