Rezistentna odroda broskyne?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 224.60 (?) 
29.1.2012 23:07, zobrazeno: 45851x

Viete mi poradit rezistentnu odrodu broskyne, ktoru netreba striekat proti kuceravosti? Chcel by som na jar vysadit par broskyn ale zatial som ziadnu takuto nenasiel, neviem ci taka vobec existuje... Keby ste mi vedeli poradit aspon taku ktora to najlepsie znasa bez postreku, nevadi ze strom a plody nebudu vyzerat uplne 100%. Miesto: Malacky, Zahorie, poda sucha piescita. Dakujem. Juraj

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vojta - (2) - 206.224 (?), 30.1.2012 6:49

Zdravím

Tak jediné broskvoně které mají vyšší odolnost proti kadeřavosti jsou třeba Amsdenova, Martina a Primisima delbart všechny jsou to bělomasé odrůdy s vysokou odolností, pokud ale bude nepříznivá zima doporučuji jeden postřik před rašením.např Amsdenovu i primusimu broskvon mají v Bojkovicích na Uhersko hradištsku na podnoži BSB-1

S pozdravem Vojta J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 30.1.2012 17:29

  Odrůdy broskví odolné proti kadeřavosti už existují. Mimo odrůd, uvedených p. Vojtou, jsem slyšel i o dalších. Ale zapomněl jsem si to bohužel poznamenat. Pokud se mi to podaří zjistit, dám vědět.

  O odrůdy broskví se totiž příliš nezajímám, protože to je v mém okolí okrajový ovocný druh a to, co mám, zvládnu ošetřit sobě i známým, takže problémy nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.68 (?), 12.2.2012 10:16

Dobry den,

doporučuji zkusit odrudu Revita. Nejodolnejsi vuci kaderavosti.

Tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 12.2.2012 10:57

Není to přeci jen trochu drahá legrace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 12.2.2012 12:33

Otázkou je jakou má bělomasá broskvoň Benedikt (Revita - Benedicte) vnitřní kvalitu plodů. Pro mě je taky důležitá doba zrání. Z vlastní zkušenosti vím, že některé rané bělomasé odrůdy jako například Redwin, chemickou ochranu proti kadeřavosti prakticky nepotřebují.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 13.2.2012 10:36

Souhlas, tyto bělomasky (Redwin, Primissima, Mayflower) sice toleranci mají, ale kvalita plodů často podřadná, jsou měkké a pouze k jídlu, neodlučitelné a vláknité.

Otázkou bude, jestli např. novější žlutomasé rumunské selekce (Tina, Dida) udávanou toleranci potvrdí. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.18 (?), 15.4.2012 18:39

Na Redwin vzpomínám velmi rád. Plody dozrávaly začátkem července, jednou dokonce koncem června. I ta chuť, v době, kdy byly všude jen třešně, byla úžasná. Pravidlem ovšem bylo, že nejméně 1. polovině plodů praskly pecky ještě před dozráním plodů a do plodů mravenci bleskurychle zanesli hnilobu. To, a také relativně malé plody vůči peckám zapřičinily, že už jsem jí po úhynu znovu nesháněl. Pravda ale je, že zatímco u žlutomasých odrůd jsem i po dvojnásobném postřiku musel obírat množství kadeřavých listů, u Redwinu i bez postřiku šlo u většího stromu o množství jen kusů napadených listů a to v podmínkách Jižních Čech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
szity - (6) - 230.238 (?), 15.11.2012 16:12

Staré vinohradnícke broskyne, na jeseň 2012 Plantex predáva (s červenou dužinou) pod menom: Roter Weinsbergpfirsich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel Skála - (15) - 170.26 (?), 6.12.2012 21:21

Udržuju starou odrůdu Amsdenova, velmi rannou, mrazu odolnou a poměrně chutnou. V době zrání ji o několik dnů předhání Harbinger.Amsdenova se zdá trochu odolnější ke kadeřavosti, ale o rezistenci se nedá mluvit. Vždy se část kadeřavých listů najde. Stejně tak červenolistá broskev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika