Řez stromku



host - 123.7 (?) 
2.12.2015 19:06, zobrazeno: 4274x

Chtěl bych radu jak mám naložit s tímto stromkem stáří je 6 let, neměl plody a roste jak chce


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 2.12.2015 19:13

V tom vám přece nikdo nemůže rozumně poradit. Najděte si někoho v sousedství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 2.12.2015 20:24

Někdo do stromku rázně zashnul a měl by to spravit. Polovina větví tam nepatří a nyní bude je nurno odstranit a stromek uklidnit. Podle mně bude lépe zapěstovat nový stromek od O.            Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 2.12.2015 20:18

Broskvoň to ale není.

No ono by stačilo možná i přestat mu "mulivit do života", odložit nůžky a prostě počkat na přirozený vývoj korunky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 29.3.2016 10:07

Nojo, bodejď by plodil, když ho stříháte, jak se zamane. Řez nutí stromek k růstu a oddaluje plodnost. Ale třeba se s tím něco dá udělat, já osobně bych ho takto nenechával, spíš ho (už ale opravdu naposledy) přesvědčil, že to s ním myslíme dobře. Nafoťte víc fotek, z víc úhlů, celého stromu (ani tak nás nezajímá trávník, jako spíše celá koruna), větší velikost (rozlišení) fotek, ať se do toho dá čmárat. Taky je ta fotka dost tmavá, takže lepší světelné podmínky, nebo prostě líp fotit ;) ať je tam něco vidět. Proti světlu se nefotí, spíše mít slunce v zádech, nebo po boku, to bývá nejlepší. Mimochodem osvědčilo se mi fotit strom tak, že zaujmu nějaké stanoviště, provedu snímek, udělám velký úkrok do strany, třeba do prava, a znovu snímek, popřípadě ještě jednou úkrok do prava a opět snímek. Z takových fotografií je pak dobře zřetelná orientace větví. A pro úplnost, třeba to stejné ještě z druhé strany stromu, pokud je koruna větší nebo hustší, a nejde to celé prohlédnout z jedné strany. Dvě fotky ze dvou stran by ale mohly být i tak dostatečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika