řez broskvoní



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?) 
29.1.2011 19:32

zkuste mi tedy prosim načrtnout řez na te fotce co je výše...,jeste vkladam spravnou dobu řezu... dekuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 29.1.2011 20:08
no dle obrazku bych to určo šmikl takto bud jak bud pač dolu bych to nenechal rust, zbytek dle toho kde a kolik bude kvetu to se ted pokud nepoznate kde jsou kvetni pupeny bych ted neřešil až na jaře ps ta nejvyšší červena to je vetvička do koruny pokud to dobře vidim..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 29.1.2011 20:52

ano, ta uprostred je tedy uvnitr koruny, tu tedy odstranim zcela?-vloni si pamatuji, ze tento vyhon byl zakracen na onu vysku asi 15cm, udelaly se z ni 2vyhony, nahore zbyl vsak cipek, vrchni ocko nevyrasilo.. a ted se chci zeptat, uriznout zcela nebo nechat ten druhy vyhon, ktery roste ven z keře???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 22:20

A co ta vlevo dole to je větvička co roste směrem dolů nebo je to nějaký provaz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 22:23

Otázce nerozumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 29.1.2011 22:21

TU nahoře klidně může nechat, pokud je ten úhel takový jaký se mi zdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 30.1.2011 7:50

kdyz uz jsem u broskvoni...asel jsem v jedne nabidce toto: BROSKEV VICTORIA zraje s RH, úrodná, toler. kadeř. -to teda nevim jak to je s to kaderavosti?!ale ted zpet:
ta uprostred, jak uz sme se zde domluvili odstranim, jinak by to nebyla kotlovita koruna, vlevo dole je slabsi vetev..zadny provaz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.127 (?), 6.8.2011 18:42

Horké jaro, nicmoc léto - předpokládám, že sníh přijde letos brzy, kdy stromy ještě nestačí shodit listy. Proto se tady ptám:  Můžu uříznout hrubou větev u broskvoně v tuhletu dobu? Větev je vykotlaná, tíhu sněhu už by neunesla a zlomila by se. Na jaře jsem to neudělala, protože na stromě květy hodně pomrzly a jedině na ní byla úroda, jenže v současné době je na ní hodně metrových výhonů obrostu - větev je ještě pořád vitální. Loni jsem v listopadu, z nutnosti, uřízla kmen švestky v polovině - neteče, zakvetla a zarodila, ale u broskvoně se přece jenom bojím. Když už má broskvoň  měsíc po úrodě, nezačíná se už míza stahovat do kořenů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 6.8.2011 20:13

Do začátku září se nebojte broskev řezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 28.8.2012 22:56

Dobrý den, pokud jsem na jaře broskvoň nestihl ořezat, mám ji ořezat nyní a poté na jaře znovu? V diskusi jsem se dočetl, že se má broskvoň řezat v květu, znamená to, že i některé větve s květy, kde lze očekávat úrodu přijdou nazmar tím, že je ořežu?

I bez jarního řezu obě broskvoně plodily více než dost.

Pokud mám nyní broskvoň ořezat, mám odstranit všechny jednoleté výhony, které letos plodily, tedy příští rok již plodit nebudou?

Děkuji za reakci

Víťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika