Řez broskvoně po výsadbě



host - 126.237 (?) 
10.3.2015 13:24, zobrazeno: 14847x

Zdravím, mohl by mi někdo poradit jak zastřihnout tuto broskvoň? Tak nějak vím jak stříhat, ale nejsem si jistý u tohoto stromku, jelikož už byl zastřihnutý ze školky a neřekl bych, že uplně ideálně. Ty kosterní větve už jsou asi dvouleté a nevím, zda je mám také zkrátit na ty 3 pupeny, nebo je nechat a tvarovat stromek až nad nimi. Zdají se mi poněkud delší než by měli být. Díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 126.237 (?), 10.3.2015 13:27

druhý obrázek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 102.199 (?), 10.3.2015 14:49

pokial sa jedna o otvorenu kotl. korunu, tak jednoznačne na tom dvojročnom dreve to skratit na vonkajšíprvý, druhý pučik/podla stavu/ tým zapestujete jenoročne silne letorasty

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.199 (?), 10.3.2015 14:51

a mimochodom na tomto stromčeku je krasne vidiet čo sa stane, pri nepomere korenova vs. listova čast. Stratili ste len rok. minuleho roku to ledva vyrašilo a nechalo to kratke nepostačujuce letorasty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 10.3.2015 16:25

tak ako bolo spomenute, zle (prilis dlhe) strihnute. Stratit rok este nie je tragedia, je cas na opravu. Horsie by to bolo po niekolkych rokoch.

Pekne zacnite odzaciatku, na 2-3 pupeny a v lete pokracujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JohnyCV - (11) - 126.237 (?), 10.3.2015 18:15

Díky moc, zastřihnu to tedy jak to má být. Zakládal jsem novou zahradu napodzim, takže ten rok co jsem na broskvoni ztratitl mě až zas tak moc nemrzí. Takhle zprzněné to přišlo ze školky.  Co jsem kupoval druhou pro panimámu, tak byla zastřižená pěkně, tady se asi mistr školkař utnul :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JohnyCV - (11) - 126.237 (?), 18.4.2015 17:49

Zdravim, chci se zeptat. Ostříhal jsem broskev podle výše uvedených rad, ale když jsem se teď koukal na pupeny, tak většina se objevila tak jak má, ale na jedné nebo dvou větvích se mi na krajním očku, co směřuje ven pupen nebojevil. Je možnost, že ještě pupen pustí, nebo je očko slepé a již nevyroste a budu muset založit kosterní větev z jiného? Děkuji Miloš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 1.5.2015 14:38

Jak to vypadá nyní? Vyrašilo něco?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JohnyCV - (11) - 126.237 (?), 9.5.2015 17:10

No tak to vypadá, že větvičky jsou mrtvé, dvě narašily, dvě ne... :-/ A jedna bluma asi nepřežila taky, ta ještě nepustila ani pupínek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 10.5.2015 23:45

úplné odumření stromu asi nebude problém řezu..

jinak mě se loni povedlo taky střihnout nově vysazenou renklódu althanovu tak nějak nešikovně, a většina kosterních větví rostla z jiného pupenu ale naštěstí si z té změti stromek vybral jeden pupen, kterým utvořil krásný terminál, tak jsem toho využil, a to nepovedené jsem ostříhal na krátko, jakože podle Zahnova řezu, a korunu založím holt jinou... kosterní větev zbyla původní jen jedna, a jsem zvědavý, jestli dostatečně zesílí, taky jsem ji trochu namířil do svislejší polohy, no jsem zvědav, co z toho bude (strom má docela silné napadení asi šarkou, a některé pupeny udělaly krpaté větvičky, hlavně teda tam, kde měl být terminál)

letos jsem vlastně dělal celkem 3 opravné řezy, spousta Zahnů.. tak to vypadá trochu divně :D totiž když se v řezu střídá jednou někdo, kdo se bojí udělat řez na schopnou korunu, a pak já, a nevím co z toho vybrat, tak jsem se letos (až letos) rozhodl to všechno napravit..  trochu pozdě, ale přece (no tak nebudu pěstovat vidláky, nejsem žádný vidlák!) :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika