První broskvoně dozrávají



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?) 
28.6.2012 9:06, zobrazeno: 113366x

Ano, začínají dozrávat první broskvoně. Dříve to byla u mě bělomasá odrůda Redwin, dnes je to žlutomasá Springcrest.

První broskvoně dozrávají
První broskvoně dozrávají
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 1.7.2012 22:32

Taky hlásím, že už mi dozrává Redwin. Sklízím jej probírkou. Na to suché jaro má celkem pěkné plody narozdíl od pozdnějších odrůd, kterým už asi moc nenaprší. Je to bělomasá broskev (na ty nedám dopustit), nejde dobře od pecky a pecka bývá občas puklá, ale právě kvůli té rannosti mu to rád odpustím. Ještě rannější má být Primisima Delbard, ale tu nemám.

Redwin - u mě zase vyhrál soutěž o nejranější broskev
Redwin - u mě zase vyhrál soutěž o nejranější broskev
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2012 10:20

Na rané bělomasé broskve mám úplně stejný názor, Honzo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 2.7.2012 15:49

Já taky, ale ani žlutomasé nejsou k zahození.

Springcrest 2.7.12
Springcrest 2.7.12
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2012 16:14

Broskvoně dozrávají čím dál tím dříve. To v minulých letech nebývalo zvykem. Ranost Springcrestu je senzační. Jaká je jeho kvalita? Já zde nabízím pouze detailní studii dvou plodů Harbingeru. Pravda je, že kdyby bylo na stromě více plodů, tak by jistě zralé ještě nebyly. Jelikož ten slavný Fenix z dílny Gustava Čejky, není zralý ještě zdaleka. Propagace Harbingeru mně připadá jako nošení dříví do lesa, je to přece odrůda, která se tady pěstuje už dlouhá léta a vzpomínám si, jak ho tady před lety chválil například pan Boštička. Chuť jednoho z těchto tří plodů je nadějná. Uvidíme v příštích letech. Ale když se to tak vezme, tak on ten sortiment raných odrůd, zase tak bohatý není.









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.7.2012 16:46

Přikládám aktuální foto mě neznámé odrůdy. Oproti Vašim nejsou tak žíhované, možná se mi to jen zdá, zralé však ještě nejsou.

Na dalším snímku jsou zralé plody z dřívějška a plod který nějaký slabý náznak žíhování snad má. 






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2012 17:41

Mohl by to být Fenix, ten žíhání nemá. Jeho červeň je rozmytá a zářivější, než u Harbigeru. Já ho ale v takovém stádiu vybarvení ještě zdaleka nemám. Je zvláštní, že je tak těžké určit nějakou ranou odrůdu broskvoní, když jich je v sortimentu tak málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.7.2012 17:53

Nakoukl jsem na Vaše obrázky Fenixu i na NET ale asi to ono zase nebude, žlutooranžová dužina ano, špatná odlučitelnost od pecky teď nevím, červené líčko - ty broskve se vybarví celé do červena, jako chlupaté nektarinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 2.7.2012 18:05

V chuti je Fenix méně aromatický,  převažuje chuť navinule sladká až sladká, bez typického broskvového aromatu. Jestli to na Vašich fotkách je Fenix, to Vám opravdu neřeknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.7.2012 18:17

Nevadí, budu rád za každou radu která by pomohla určit tuto odrůdu. Vidím že máte o broskvích velký přehled, teď počkám až a kdy budou plody zralé, jak budou vybarvené, jaká bude barva dužiny,  zda půjdou od pecky atd..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika