Pomoc s očkováním



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 194.201 (?) 
21.7.2014 16:01, zobrazeno: 20323x

Dobrý den chtěl bych si naočkovat semenáč broskve ale bohužel jsem na to nějak minulí rok zapomněl tak mi přerostl, někde jsem tady četl že nejlepší pro očkování je když má kmínek sílu tužky můj stromek už je 3 roky starý takže už má kmínek hodně tlustý (cca 2-3cm). Stromek jsem během těl 3 let stříhal má asi 1m vysoký kmínek ze kterého vyrůsta 5 větvý o síle tužky (možná trochu tluzčí)

Mé otazky tedy zní:
1) Můžu očkovat tu korunu toho stromu?
2) když budu očkovat mám naočkovat všech 5 vetviček, které tvoří tu korunu nebo jen jednu a ta vytvoří celou novou korunu?
3)Nevadí že to budu očkovat ve výšce cca 1m?  

Jelikož teď zrovna nemůžu přidat fotku té broskve dám sem aspoň náčrt.

Náčrt
Náčrt
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.7.2014 16:25

Ano, můžete očkovat na větvičky, pokud Vám výška rozvětvení vyhovuje. Pokud budete očkovat různé odrůdy, pak ty bujnější dávejte na větvičky v severní polovině a ty středního růstu v jižní polovině. Pokud budete dávat dvě různé odrůdy na jednu větev (nedoporučuji), pak dávejte slaběji rostoucí jako očko hlavní (blíže ke kmínku) a bujnější jako očko záložní (blíže obvodu). pokud se ujme očko hlavní, vždy se střihne nad ním tak (čípek či naostro), že se jž větev ze záložního očka nepěstuje.

Pokud by se Vám ujalo na věech 5ti větvích, vežte, že jednu budete muset oželet (vystříhnout). Na každou z větví dávejte maximálně 2 očka (hlavní a záložní). Cílem by mělo být míti ze 4 oček hlavních 4 kosterní větve.

Zkoukněte kmínek (nebo dejte fotky z různých výšek 0,3 0,5 0,7 m). Pokud má dosud hladkou kůru (ne borku), tak se můžete pokusit o očkování i na kmínek (v dolních 0,3 m to asi nepůjde)..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.201 (?), 21.7.2014 16:54

Děkuji za radu do zítřka se pokusím dodat foto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.201 (?), 21.7.2014 17:02

Zapoměl jsem že mám ještě jednu otázku kdy je nejvhodnější doba očkování broskvoně četl jsem že je cca od konce července až někdy do září bude mít velký vliv na ujatí oček jestli to naočkujii teď a nebo až za 14 dní nebo třeba za měsíc?

rouby ze kterých budu přenášet očka budu mít na konci tohoto týdne proto bych to chtěl udělat hned jak je budu mít

Ps : na broskev budu dávat pouze jednu odrůdu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 21.7.2014 18:38

Na jakou podnož to vrazíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.170 (?), 21.7.2014 18:41

Jo už jsem si to přečetl. Broskvoňový semenáč dobře zavaluje rány. Při ranném očkování je schopný očko zavalit. Ještě měsíc bych počkal. 

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.250 (?), 24.7.2014 21:21

Dobrý den, začátkem dubna jsem poprvé očkoval broskev na broskvový semenáč. Očko se chytlo a výhon měl tak 50 cm tak jsem ho zakrátil aby tvořil korunku.Vše je OK jen nevím kdy mám odstranit roubovací pásku. Ještě nevím kdy se tato páska odstranuje z v březnu naroubovaných meruněk a ringlí?Vše pěkně roste.Děkuji David.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 25.7.2014 8:45

Já odstraňuju opásku hned jak očko začne růst. I když páska povolí víc než lýko, přeci jen trochu škrtí. Je-li výhon dlouhý, je dobré jej přivázat, aby se v místě srůstu nevylomil. Pomůže i jeho zakrácení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.250 (?), 25.7.2014 22:07

Dekuji za radu, zkusím pásku odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 26.7.2014 0:37

Odstranění pásky u očkovanců lze provést do měsíce, u roubovanců je dobré počkat.Letos mi vítr "vyzul" anglickou kopulaci u meruňky s výhonem dlouhým 40cm.Proto, že jsem v horlivosti předčasně pásku nařízl. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika