Podnož Mandžuská (pruns mandschurica)



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?) 
26.1.2015 10:37, zobrazeno: 7598x

Zdravím.Pěstuji na této podnoži několik druhů broskvoní, stromky rostou neuvěřitelně rychle, přitom v pomologii se uvádi že je vhodná pro nižší tvary a slaběji rostoucí odrůdy.Dále se tam uvádí, že je to divoce rostoucí forma merunky pocházejíci ze severu Číny kde mrazy klesají i k -40.Vhodná pro suché stanoviště s vyšším obsahem vápna.Zajíma mě jetli se uvedena mrazuvzdornost může nějak projevit na kultůrni odrůdě na ni naštěpované, bytˇ i nepatrně a zdali jsou vedené údaje pravdivé. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 26.1.2015 14:38

Nevím, jestli na tuto otázku někdo odpoví, jelikož se jedná o novější podnož a nebudou s ní tak velké zkušenosti. Zvláště, když jsou poslední dobou zimy mírnější. Mám dojem, že mně už na této podnoži také něco přišlo, ale pro zdejší podmínky tato podnož není řešením, protože je pravděpodobně vhodná jen do sušších a lehčích půd. Nedám dopustit na podnož St.Julien jak pro broskvoně, švestky i meruňky. Myslím pro těžké, jílovité půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.1.2015 16:14

S broskvoněma nemám problém, jen mě to prostě zajímá.Školkaři uvádí snížení růstu o 30 procent oproti BVA-2 a u mě jeto nárust o těch 30 procent.Chci se Vás zeptat pane Petře jak jste spokojen se Spring lady na GF-677.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 26.1.2015 17:48

Pokud jde o francouzskou broskvomandloň GF-677 tak se názory různí. Pro mě je nejdůležitější, že má zvýšenou odolnost proti asfyxii a žloutence u broskvoní. Zkušenosti zatím nemám žádné. Spring Lady po podzimním přesazení z kontejneru do půdy zaschly na jaře některé letorosty, ale vzpamatovala se a a v průběhu sezóny vše dohnala. Na této podnoži mám ještě Royal Gem (na pozim přesazovaný do půdy), meruňku Bergarouge, taktéž na podzim přesazovanou a od Milana stromek bělomasé broskvoně Benedicte. Poprvé jsem měl u Benedicte možnost vidět odhalený kořenový systém podnože GF-677 a musím říct, že je ještě chudší, než u St.Julien. Doufám, že zdárně zakoření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 26.1.2015 18:40

Na St.Julienu mám Benedicte, Symphonii a Vistarich koupené na podzim, zatím založené ve vlhké rašelině ve studeném sklepě, na GF-677 Elegant lady, proto mě tato podnož zajímá s asfixií a žloutenkou problém nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika