Plody nektarinky praskají a hnijou



Stránky: 1,  2   
jerryvcely - (13) - 238.75 (?) 
25.7.2010 14:50, zobrazeno: 18848x
Mám nektarinku již asi třetím rokem a loni měla dost plodů, které však nedozrají jsou velké a prasknou.Do praskliny pak vosy a různý hmyz zanese infekci a plody začnou hnít.Tento problém mám i letos.Plody se začaly nalévat a také začínají praskat.U některých je stejný problém jako loni.Co dělat a netruchlit?Prosím poraďte, děkuji,
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 159.234 (?), 26.7.2010 20:04

Měl jsem stejný problém s nektarinkou (odrůdu neznámé). Za 12 let naplodila mraky plodů, která však nedozrávaly. I když to byl pěkný stromek, tak jsem ho vykopal. Nyní zkouším Tenu a ta vypadá, že dozraje, jestli dozrávat nebude tak pofrčí.

Mám pocit, že nektarinky budou mnohem náročnější na oblast pěstování, než-li broskvoně, které jdou na mé zahradě dobře ve všech odrůdách, které mám.

HS (Ústecko 250 m.n.m.)

Tena
Tena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 146.135 (?), 28.7.2010 18:26

Kupovat ovocné stromky by jste měl kupovat podle toho, do jaké zóny se mají sadit. Některé odrůdy na praskání plodů trpí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jerryvcely - (13) - 238.75 (?), 29.7.2010 13:54
Domnívám se, že podřipsko, kde se pěstují meruňky a broskve jsou tou vhodnou oblastí i pro pěstování nektarinek.Pak by se nedaly pěstovat snad nikde.Ale díky za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.133 (?), 31.7.2010 15:35

Mám ten samý problém. Dva roky jsem mněl hezkou úrodu a další dva roky jsou popraskané a hnijou. Nevím co s tím. Asi vykopat.

Georg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 61.56 (?), 10.8.2010 21:14

Měl jsem tento problém každý rok, nektarinka krásně přirůstala, kvetla a nic z toho, tak jsem ji vykopal, brosve bez problému, s nektarinkama jsem skončil, broskve jsou stejně chutově jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jerryvcely - (13) - 250.143 (?), 14.7.2011 22:49
Tak letos jsem si poradil tímto způsobem: poprvé jsem nektarinku postříkal japonským přípravkem proti americkému padlí a rakovině a podruhé přípravkem Sulka.A myslím, že je po starostech.Plody krásně rostou a červenají, sice sem tam někde monilioza ale nepatrná zřejmě postřik špatně zasáhl plod ale je to již snesitelné a nějaká úroda bude.Nechce to hned házet flintu do žita a likvidovat již vzrostlý pěkný stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 146.244 (?), 29.7.2011 9:25
Mám stejný problém. Nektarinku mám již pátým rokem. První, bohatá, úroda byla třetím rokem, nepočítám-li bohatou návštěvu mtavenců. Vloni odpočívala, myslel jsem. Letos velmi bohatá násada, korektní růst plodů, který se však s příchodem studeného období zastavil. Plody popraskaly, do prasklin se zanáší infekce, ale hlavně jsou tvrdé, jako ořech a rovněž vzhled mají jako ořech. Některé se začaly vybarvovat. Již více než polovinu jsem musel díky hnilobě vyhodit a mám pocit, že tak dopadnou i ostatní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 29.7.2011 22:41

Nektarinky jsou daleko náchylnější na praskání plodů než broskve. A vzniklá prasklina je vstupní bránou pro moniliovou hnilobu. Pro zabránění šíření choroby je nezbytné včas zlikvidovat postižené plody.

O fungicidní ochraně proti této chorobě bylo diskutováno nedávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.106 (?), 30.8.2011 17:14
Nektarinek bylo letos habaděj. Ze tří plodných stromů jsem jich měl tolik, že jsem se jimi přejídal a ještě spoustu rozdal známým.
Nektarinky v srpnu r. 2011
Nektarinky v srpnu r. 2011
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika