Placaté broskve



Stránky: 1,  2   
host - 69.62 (?) 
9.11.2012 20:34, zobrazeno: 22867x

Máte prosím nějaké zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Pavel Skála - (15) - 170.26 (?), 6.12.2012 20:40

Loni jsem vysadil plochou broskev odrůdy PAN TAO. Zatím mohu sděliz, že zdravě roste a má bohatě nasazeno květními pupeny. Kadeřavost (i když nevím, jestli je to nějaký ukazatel v prvním roce pěstování) neměla.

Další odrůdu s názvem BELMONDO jsem očkoval letos v létě. Tak jsem na obě zvědav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.29 (?), 13.10.2013 15:36

U Starkla jsem koupila placatou bílou broskev a po dvou letech (letos) měla tak 100 šťavnatých sladkých plodů.Výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jezibaba9 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 243.162 (?), 14.10.2013 20:17

Loni jsem taky zasadila Pan Tao, letos kvetla, zůstaly 4 plody, vynikající, šťavnaté, stromek krásně roste i vypadá. Chuť nás všechny překvapila a už se nemůžu dočkat dalších. Kadeřavost trochu byla.

Pan Tao červenec
Pan Tao červenec
Pan Tao srpen
Pan Tao srpen
Pan Tao
Pan Tao
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.38 (?), 15.10.2013 8:04

Mám koupenou broskev Pan Tao a Saturn - patrně se ale jedná o synonymum - loni vysazené - obě již letos rodily- na první rok velmi slušná úroda, i když broskve byly menší než v obchodě. Ale ta chuť! Celá naše rodina byla okouzlena, hlavně děti.  Výborné! Stromky krásně rostou, velmi vitální, po zvyklém postřiku proti kadeřavosti projevy zcela sporadické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.140 (?), 16.10.2013 10:44

Zdravím, vypadá to na synonyma, jak praví pán v příspěvku výše. Saturn mám asi 4 roky, plodí pěkně a plody jsou bělomasé, chuť výborná. děti to milují. trochu jsem ji rozočkoval, půjde do sadu. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 16.10.2013 12:01

Nevím zda Pantao a Saturn jsou synonyma, protože Ovocná a okrasná školka Strážnice prodává-broskvoň Saturn(158kč),a zároveň nektarinku Pantao(185KČ),obě jako placaté odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.6 (?), 18.10.2013 13:58

Koupil jsem placatou brosev Saturm, mohu pro nedostatek místa ji pěstovat ve 30Litrove plastové nádobě - výhledově pujde do země V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 170.26 (?), 27.1.2014 22:00

Pěstoval jsem v nádobě "Balkonelu" a vydržela tam jen tak dlouho než se kořeny obtočily okolo stěny (asi tři roky). Pak zašla. Podle toho bych radil jako nouzové řešení s nádobou tak na jednu sezonu. Pak vysadit do volné půdy. A pozor - ne tam, kde před tím rostla broskev a raději ani po jiném stromku. Zdravím - Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 28.1.2014 8:32

Balkonela je šlechtěná jako zakrslá- taky jsem ji až do loňského roku měla, ale byla " odejita "- měla jsem ji několik let bez problémů v půdě, plodila velké plody, ale byla tak malá, že mi na šplhali ze země slimáci a ojídali nektarinky :-) a chuť oproti ostatním nektarinkám nijak nevynikala. Ta je asi na balkon ideální.  Mám doma i Saturn - 2x - jednou koupenou jako Pan Tao, jednou jako Saturn, ale stromky i plody jsou podle mne identické. Z mé zkušenosti jsou to oba velké vitální stromky, které rostou jako bujně jívy, plody z pohledu celé naší rodiny chuťově fantastické, ale nedovedu si představit při této bujnosti pěstování v nádobě- jsem přesvědčená, že to nepůjde nebo že bude stromek živořit. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika