Nový obrost po silné kadeřavosti



host - 109.108 (?) 
1.6.2014 17:33, zobrazeno: 3552x

Dobrý den, tak moje Red Haveny jsou skoro bez listí, které jsem otrhala kvůli extrémní kadeřavosti.Dočkám se nějakých broskví, zatím vypadají celkem dobř?.Ale co dělat, aby strom během léta obrostl?Už vím, že musím stříkat na podzim, ale bude co?Prosím, reagujte a odpovězte.Markéta.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 2.6.2014 11:12

Chtělo by to fotku :p)

ale broskve jsou jak vrba, obrůstají pořád až skoro do podzimu.

Na podzim sice je postřik vhodný, ale není ten klíčový, já stříkám vždy když začne pučet angrešt a pak za týden dva ještě jednou a letos jsem utrhl maximálně tak 20 lístků na 5 stromech, nevím co je kadeřavost, pokud se to na jaře trefí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.6.2014 11:17

U mě je situace na některých vzrostlých broskvoních podobná. Žádný nový obrost. Po předchozích zkušenostech se domnívám, že z těchto stromů malé plody opadají. Naopak RH obrazily dobře. Pěkně obrazil i Fenix, u kterého byla první signalizace kalamitní kadeřavosti už na vyrážejících lístcích na počátku vegetace. Pro příště je třeba používat osvědčené fungicidy. Ve vlákně "kadeřavost už nyní" kdosi potvrdil stejně špatnou zkušenost s Kocide, jako jsem měl letos já. Myslím, že má určitě smysl to, co tady radil pan Vinšálek a to dodatečný léčebný postřik Syllitem, popřípadě smícháný ještě s Horizonem. Je také možné, že Vám stromy znovu obrazí až tehdy, když opadají plody. Že je třeba dodávat stromu živiny hnojením asi nemusím připomínat. Já v době vegetace používám "kristalon - plod a květ". Mám letos všude i silnější chlorózu a ne a ne se jí prozatím zbavit. Nejlépe jsou na to stromky na podnoži St.Julien a Spring Lady na GF-677. Té se daří "báječně", jen škoda, že před tím shodila malé plůdky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 5.6.2014 13:37

Člověk by skoro věřil, že dodatečný postřik Syllitem má přímo klíčový význam pro ponechání plůdků a růst nových listů a výhonů. Samozřejmě, že takto pozdní postřik při nárůstu prvních listů na kterých už je patrná kadeřavost, tuto chorobu už v této době nemůže zastavit a ta propuká v plné síle, ovšem mám dojem, že tento postřik bezprostředně po odkvětu může mít velký vliv na ponechání plůdků a časnou tvorbu dalších listů a výhonů. Takto mnou ošetřené stromy mají už mnoho dalších zdravých listů a výhonů, kdežto ty velké neošetřené stromy plody shazují a nic "nového" se na nich s růstem neděje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika