Nove podpniky



Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?)
27.1.2015 23:00

Na podnoži Torinel mám merunku Sylvercot vloni kvetla koncem února jako první, přesto pár plodů poměrně nedobré kvality dozrálo koncem června.Roční přírůstky cca 30 cm.Takže nebrat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 4.1.2015 11:46, zobrazeno: 11808x

Všimol som si že nove odrody su štepene na podpniky pre nas nezname napriklad odroda broskyna Jayhaven je na podpniku Adesoto.

Adesoto je novy stredne silno rastuci slivkovy popnik silnejši ako pod.Torinel a Wavit, ktory pre broskyne, nektarinky a marhule prinaša najlepšie vysledky.Hodi sa do tažkych pod znaša vyši obsah Ca a ph8 urichluje dozrievanie, ma hlbšie korene je odolny proti podnym hadatkam.

Fereley

Je medzidruhovy križenec japonskej slivky a trnky obecnej, dobre zakorenuje ma stabilitu v pode odolny je proti asfixii a hodi sa do karbonatovych pod.Urychluje nastup do rodivosti a zvyšuje urodnost o 25%.

Ferlenaine

Je križenec americkej čerešne kričkovej a myrobalanu červenolisteho.Je velmi slabo rastuci, vhodny len pre kontajnerove pestovanie.

Ishara-Ferciana, PPH2

Vznikla križenim myrobalanu a broskyne F1.Je odolnejši proti asfyxii, rastie o 40%slabšie oproti myrobalanu, priaznivo ovplyvnuje velkost plodov.J dost odolny k armilarioze a k hadatkam.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 4.1.2015 12:00

Torinel-marhulovy popnik.

Bol vyselektovany vo francuzku je to križenec ringlot, poskytuje dobru kompatibilitu su sučasnymi odrodami marhul.Torinel potrebuje vyšie teploty aby vnom prudila miazga, to sa v pripade marhul javi ako vyhoda prichodu počasia v januari-februari nasledneho prichodu mrazov.

Pyrodwarf-Hruškovy podpnik

Vznikol šlachtitelom Helmutom Jacobsom v Gesienheime.Križenim hrušky Bonne Louise Avranches x Old Home popnik je vysoko odolny voči chloroze sposobenej prebytkom vapenca v pode.Dobre sa ukotvuje nepotrebuje oporu, ma dobru odolnost voči mrazu, nesposobuje zmenšovanie plodov, vzrast ma akopodpnik dula.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 27.1.2015 23:00

Na podnoži Torinel mám merunku Sylvercot vloni kvetla koncem února jako první, přesto pár plodů poměrně nedobré kvality dozrálo koncem června.Roční přírůstky cca 30 cm.Takže nebrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 13.4.2015 12:51

Adesoto má velmi nadějné hodnocení. Tato slivoňová podnož totiž, mimo jiné, údajně snese na rozdíl od GF-677 přemokření a na rozdíl od St.Julien větší sucho, tím že koření o něco hlouběji. Vyznačuje se tedy výbornou adaptabilitou na různé půdní podmínky. To znamená ideální podnož pro broskvoň. Tedy údajně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 13.4.2015 15:06
Letos na ní vysazuju broskvoň a nektarinku. Jsem zvědavý jak dopadne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 13.4.2015 21:06

Taky jednu zkouším. A sehnal jsem i jednu broskvoň na myrobalánu, tak jsem zvědavý, co bude provádět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 13.4.2015 21:49
Další perspektivní podnoží je Penta a její sestra Tetra. Bohužel ty se u nás zatím nemnoží. Obě jsou botanicky P. domestica a jsou vhodné pro slivoně, broskvoně, meruňky a mandloně. Jsou odolné vůči půdním houbám a stromy netrpí asfixií. Růst Penty je slabší než St. Julien A a Tetra je o něco silnější. Odolné vůči přemokření.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.76 (?), 14.4.2015 6:05

Máte někdo zkušenosti se semenáči BSB? Je to už docela častá podnož. Jak rostou v porovnání s B-VA-x? Mám Cresthaven na BSB-2 a Fairhaven, Modřinku na BSB-1. Prý snesou více zásaditou půdu, ůdaje o růstu se ale rozcházejí. Všechny broskvoně na BSB mi ale již ve školce přišli dost slabého vzrůstu. Jak to tedy je??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 14.4.2015 22:13

BSB-1 je vhodná do lehkých a středně těžkých půd, snáší vyšší obsah vápna, nesnáší těžké a přemokřené půdy.,koření mělce, do 0,5metru.Odrůdy na ní naštěpované rostou středně bujně.Modřinka má slabší růst na jakékoli podnoži, ale zase mnohem větší plodnost než Michaela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika