nektarinky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 146.248 (?) 
12.10.2006 14:12, zobrazeno: 64938x
Prosím o Vaši zkušenost a radu. Je pěstování nektarinek méně náročné než broskví? Trpí také kadeřavostí?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 70.254 (?), 14.10.2006 23:50
Nektarinky "hladké broskve" jsou, alespoň podle některých odborných publikací náročnější na teplo než normální broskvoně. Kadeřavostí trpí v podstatě stejně. Mluvím  z vlastní zkušenosti (mám odrůdu Tena).
I když s tou náročností na teplo to nebude nikterak horké, protože v našich podmínkách bez problémů přežívá tuhé zimy, ale bez preventivního postřiku proti kadeřavosti bychom se dobré úrody zřejmě nedočkali.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.20 (?), 7.4.2007 16:37

Dobrý den.před dvěma roky sem koupil nektarinku na zkoušku a chytla se. Bohužel mám problém s kadeřavostí před loni neměla loni už ano.Zapoměl jsem ji letos postříkat.Dá se to ještě postříkat když kvete?Dekuji za odpověd Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.254 (?), 7.4.2007 18:21
To už bych nedělal, postřik by neměl přijít do květu. Max. při nalévání pupenů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.20 (?), 7.4.2007 19:07
Děkuji.Chci se zeptat jestli se to da ještě nejak ochránit nebo letos už to nechat tak?Není třeba alespon nějaká zalivka na posílení aby to ten strom přežil ve zdraví?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 7.4.2007 20:50
Strom to přežije, jde o to že choroba strom vysiluje, protože pak musí tvořit nové listy. Můžete zkusit přihnojit dusíkatými hnojivy, stromek defacto chorobě do jisté míry  "uroste". kadeřavost napadá jen mladé listy, plně vyvinuté ne. Ale nepovažujte to jako stoprocentní. Lépe je opravdu tomu předcházet včasnými postřiky. Při výskytu je dobré odstraňovat napadené listy, mám to odzkoušené. Kadeřavost odezní rychleji a nemusí zlikvidovat všechny listy na stromě. Je to sice pracné, ale na malém stromku to není taková tragédie. Já jsem tohle praktikoval na pětileté nektarince a to už byla jiná práce, ale stálo to za to. Nyní už si hlídám termíny pro postřiky. Ovšem ani ty nejsou stoprocentní, ale dokážou kadeřavost omezit na minimum. Aspoň tak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 170.20 (?), 8.4.2007 12:25
Děkuji za radu, vyzkouším hnojiva i otrhávání listů. No a příště si pohlídám termíny postřiků.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.96 (?), 11.4.2007 0:23
Mám na zahrádce tříletou nektarinku Tenu. V loni byla napadena kadeřavostí tak, že jsem myslel, že je po ní. Odstranil jsem všechny napadené listy a na stromě prakticky nic nezůstalo. Strom se s tím však velmi dobře vypořádal a na konci léta bych už ani neřekl, že nějaká kadeřavost byla. Přesto raději aplikuji postřik - nutné včas, při nalévání pupenů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.1 (?), 11.4.2007 17:02
Take muzete na podzim po opadu listi postrikat Kuprikolem .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.111 (?), 11.4.2007 20:44

Mám k pěstování nektarinek ještě jednu poznámku- jsou opravdu citlivější na mráz (jarní) asi jako meruňky. A květy mi letos z 90% pomrzly.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika