Nektarinka Venus



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 248.87 (?) 
10.9.2013 12:36, zobrazeno: 48522x

Dobrý den, ještě se tady moc nepsalo o nektarince Venus. Zvolila jsem ji proto, že dozrává až počátkem září, tedy s odstupem od broskvoně Red Heaven, kterou na zahrádce mám. Stromek mám teprve třetím rokem, letos měla první úrodu cheeky. Fotky přikládám.           Lída







Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 92.38 (?), 10.9.2013 13:01

Dobrý den, jak jste byla spokojena s chutí plodů paní Lído? Já se musím přiznat, že jsem nebyla moc nadšená. Tak říkajíc- "Nic proti ničemu". Mám sice teprve 2-letý stromek a už měl 3 vcelku velké nekatriny, ale chuť mě nijak neohromila... no doufám, že se příští rok polepší. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (36) - 176.230 (?), 9.8.2018 12:50

Chuť není špatná, "nic proti ničemu" ji docela vystihuje. Klasická žlutomasá nektarinka z obchoďáku, možná o něco málo chutnější než ty kupované.

Mám ještě bílomasou Snow Queen a to je úplně o něčem jiném, každý kdo ji ochutnal si chrochtal blahem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.188 (?), 9.8.2018 16:52

Nektarinka Venus dozrieva zhruba ako 35 dní po Redhavene. Táto odroda určite ešte nemôže byť zrelá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.8.2018 21:57

Letos žádné tabulky neplatí, včera jsem obral poslední Redhaveny a Suncresty, dneska první Symphonie a nektarinky Venus.Narozdíl od kolegy musím říct, že je Venuska perfekní "symphonie"chuti dokonalé rozložení cukrů a kyselin plus nádherná vůně, tohle se v žádném krámu koupit nedá! Snow Queen tady zrála asi před 14 dny a byla taky výborná, ale zhruba 80% plodů padlo za oběť hmyzákům a hnilobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
aldyk - (36) - 176.230 (?), 10.8.2018 9:27

Vždy záleží na místních podmínkách a počasí. Snow Queen jsme sklízeli asi před měsícem, byla výborná, bez hniloby. Tím, že je hodně sladká a aromatická, tak samozřejmě budí velký zájem zejména vos, letos ale asi tím že dozrála tak brzy se jí vosy ani netkly. V minulých letech jsem s vosami taky bojoval, ale stromek není zas tak velký aby se to nedalo pořešit nějakou hustější síťovinou. Aby předvedla co umí potřebuje hodně sluníčka, jeden rok kdy celý červen propršel a byla zima dobrá nebyla.

Venus letos ještě zralá není, začne dozrávat asi za týden až dva. Nektarinek mám jenom tyto dva stromky a chutná nám mnohem víc Snow Queen a to hlavně proto že je bílomasá a tedy chuťově úplně jiná než žlutomasé na které jsme zvyklí z obchodů. Pochutnáme si samozřejmě i na Venus, v té různorodosti je krása a taky každému chutná něco jiného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 166.233 (?), 10.9.2013 15:10

Vysadil som ju na jar doprostred vinohradu. Stromček napriek úžasnému suchu cez leto rástol dobre. Udávajú u nej bujnejší rast a solídnu odolnosť. To práve potrebujem. Dúfam, že záhorácka klíma jej bude vyhovovať. Ako ste, paní Lído, spokojná s jej chuťou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.87 (?), 10.9.2013 20:58

Trhala jsem plody teprve před třemi dny, byly pěkně vyzrálé, ale ne měkké. Chutnala mi, jsem s ní spokojená. Dužina pěkně žlutá, máslová, šťavnatá, voní, i když není tolik aromatická jako Red heaven. Řekla bych, že má malinko silnější slupku než uvedená broskev, takže v plné zralosti není tak choulostivá na otláčení.S jinými nektarinkami ji porovnat nemohu, tahle je první, co mám.Sázela jsem ji kvůli dceři, nemá ráda "chlupaté" broskve...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 11.9.2013 20:10

ale chuť mě nijak neohromila...Tak trochu jsem to čekal. Jak jsem se letos mohl přesvědčit u Harka, tak nektarinková chuť může být silně aromatická i u drobných plodů. U pozdnějších nektarinek bych ji považoval za samozřejmost, ale to může být jen zbožné přání, které se nemusí shodovat s realitou. Hodně záleží na počasí. Otázka je, jakou sumu efektivních teplot potřebuje k odpovídající chuti Harko a jakou potřebuje Venus. Stále mám na paměti "papírové" tvrzení, že Harko poskytuje kvalitní plody i tam, kde jiné nektarinky selhávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.87 (?), 11.9.2013 20:54

No, teď jsem zrovna četla mail od dcery, píše, že si ji dává doma i v práci, že je "božská"...blush           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika