Nektarinka Stark Red Gold alebo Shraz



kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 48.143 (?) 
16.7.2015 23:04, zobrazeno: 8843x

Zdravím, akú odrodu nektarinky by ste doporučili do vyššej polohy 400m? Mám možnosť na odrody Stark Red Gold alebo Shraz, alebo radšej niečo iné? Dôležitá je pre mňa odolnosť proti kučeravosti, zdravot. stav,...

a prosím ešte aký je rozdiel medzi broskyňou Favorita Morettini a Favorita Morettini 3 ? Je Favorita Morettini 1 odolnejšia proti kučeravosti ako RH?

Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 17.7.2015 6:40
Favorita Morettini 3 existuje, o nejake 1 nevim, možná si to někdo plete s Fertilia Morettini. Stark Red Gold je pozdní nektarinka a spíš by měla být v teplejších podmínkách aby dozrála. Shraz je pro nás neznámá. Pokud trváte na nektarince, tak ranější odrůdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 48.143 (?), 17.7.2015 11:48

Viem, že existuje Favorita Morettini 3, ale táto má na popise iba Favorita Morettini (bez 3), tak som myslel, či neexistuje aj nejaké predošle šľachtenie  "1". Takže Favorita Morettini je len 3-ka?

Rady do záhrady - prof. Ivan Hričovský je odporúčanie:

"Z nektáriniek odporúčam odrodu Shraz s neskutočne nádhernými plodmi typickými pre južanské typy. Dozrieva už v polovici júla a ma šťavnaté plody so žltou dužinou. Odroda je mrazuodolná a netrpí chorobami."

ale je problém, ju zohnať...

je pravda, že čím skoršie odrody, tým menej trpia kučeravosťou?

a broskyňu southaven asi tiež nikdo nepestuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 17.7.2015 12:07

Do vyšších poloh jsou doporučovány spíš chlupaté broskve než nektarinky, jsou vesměs odolnější. Těch Favorit M. asi bylo víc, ale v posledních letech se prodává jen trojka. Takže si myslím, že chybí-li u označení číslo, bude to patrně F.M. 3. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 48.143 (?), 17.7.2015 12:51

jednu Redhavenku mám 2 rok, tento je obsypaná plodmi - budú ale menšie, aj keď som robil prebierku. Viem že nektarinka je náročnejšia, ale aj chutnejšia wink, tak by som sa chel pokúsiť...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 18.7.2015 20:32

Přesně z těchto důvodů (článek p.Hričovského) jsem si SHRAZ pořídil já. Očekávejte, že bude něco za něco. Vysoká ranost bude zřejmě vykoupena menší velikostí plodů a totální neodlučitelností dužniny od pecky. Na velikost nektarinek si dloudobě naříkám a přesto jsem opět tu velikost vyměnil za velmi lákavavou ranost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.246 (?), 19.7.2015 21:43

STARK RED GOLD je preverená odroda a navyše je aj veľkoplodá.Dozrieva po 20.8.takže nedozretia sa nemusíte báť, pokiaľ nemáte studenú polohu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika