Náhlé zaschnutí vyrašených letorostů u letošní broskve



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?)
24.4.2014 20:29

Jestli je to tento z obrázku, tak máte po záhadě - působí pomalu až do hloubky cca 5 cm. Je určen k ošetření velkých ran a není možné jej užívat jako štěpařský.

Ono to zní podobně sadařský, štěpařský, stromový...

Tady jasně pochopíte, že ta věta "Stromový balzám nelze použít k ošetření jednoletých výhonů." není v návodu pro nic za nic. Máte vlastní důkaz.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.4.2014 20:29

Jestli je to tento z obrázku, tak máte po záhadě - působí pomalu až do hloubky cca 5 cm. Je určen k ošetření velkých ran a není možné jej užívat jako štěpařský.

Ono to zní podobně sadařský, štěpařský, stromový...

Tady jasně pochopíte, že ta věta "Stromový balzám nelze použít k ošetření jednoletých výhonů." není v návodu pro nic za nic. Máte vlastní důkaz.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 24.4.2014 21:18

Koukal jsem podrobně na ty 1mm písmena na etiketě. A opravdu pod velkými 5mm písmeny o tom že je mj. určen na stromky po řezu!!! je dole 1mm písmenečky jedna věta že nelze použít na jednoleté výhony... jsou to šmejdi, at jdou někam s takovým výrobkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.4.2014 21:24

nejhorší je, že to působí se zpožděním, takže 5 dní po sobě roubujete a 14 dní nato zjistíte, že máte "celoroční" práci v tahu. Pak dlouho přemýšlíte, kde se stala chyba a ještě déle si to pamatujete...

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 24.4.2014 21:33

Takové šmejdy by měly zveřejnovat, vždyt je to matení a klamání zákazníka. Balzám jsem měl zato že zastupuje štepař. vosk. Ted jsem koukal kdy přesně jsem sázel stromek a je to přesně 6týdnů od výsadby do prvního projevu zaschnutí!!! To je ale nějaká velmi dlouhá doba rakční, vždyt broskev krásně vyrašila cca 5cm výhony a pak teprve po 6týdnech od zamazání balzámem zaschly... divné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 24.4.2014 21:45

a to si představte, že tento šmejd nikdo nezakázal ani nepoopravil za 20 a víc let. Kvůli tomuto šmejdu si radši plno sadařů ředí "obyčejnou" latexovou barvu.

No broskev je nejcitlivější, nám se takto podařilo zlikvidovat i 12 letý strom ošetřením ran po zmlazovacím řezu, kdy byla aplikace pouze na rány o průměru nad 3 cm. Dalším citlivým stromem bylo Ontário.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 24.4.2014 21:51

Ted nevím zda jsem starší broskev při zmlazovacím řezu v březnu taky nezamazal tímto šmejdem "balzámem" z Hlubna chemické výrobní družstvo v Brně... (((

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 1.5.2014 18:49

Myslím že mě ten šmejd a zmetek z Hlubna chemické výrobní družstvo v Brně zlikvidoval před pár lety i jednoroční merunku. To je zralé zaject tam do Brrrná a vhodit jim ten šmejd pěkně naředěný do kanclu ředitele či na jeho auto, at si taky užijou šmejdi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 1.5.2014 22:21

Já používám venkovní latex. Kelímek 800 g za 52Kč. Podle potřeby, např. zatření nějaké rány na kmeni či větvi, do něho přimíchám měďnatý fungicid. 
Za 150 g stromový balzám někde už chtějí 80-90 Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.5.2014 0:14

Já používám také venkovní latex, ale s trvanlivostí stromového balzámu Arbokol se to nedá srovnat. Ten se báječně roztírá štětcem a přitom po ztuhnutí vytváří pevný a trvanlivý "film" černé barvy. Je samozřejmě mnohem dražší než latex, ale u broskvoní rány spolehlivě utěsňuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.5.2014 8:23

Ten balzám z Hlubny Brno je jediný z prodávaných na bázi StyrenAkrylátového kopolymeru. 

StyrenAkrylátový kopolymer se běžně užívá ve stavebnictví, protože takzvaně "kotví do hloubky". On prosákne asi 3-5 cm do hloubky a až poté zpolymeruje. Ve stavebnictví je to nenahraditelná výhoda = trvale pružné spojovací můstky jiný materiál neumí. No ale v rostliných pletivech se dostane tím hlouběji, čím je cévní systém živější. Pak ale zpolymeruje, a všechny kanálky, kam se dostal ucpe. Pro ošetření zahradní lavičky neprosto ideální "základové napouštědlo". Pro jakýkoliv i starý strom je to špatně.

Latex je odvozen od látky přírodního původu a je to látka, kterou si zacelují povrchy ran kaučukovníky, gumovníky, fíkovníky, fikusy, pryskyřníky aj. rostliny tropického a subtropického pásma. V mírném pásmu produkuje přírodní latex například smetanka lékařská (nikoliv však stromy). Stejně jako smoly a vosky, tak i latex snášejí poškozená rostliná pletiva velmi dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika