Mráz - malé plůdky broskvoní



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?) 
8.5.2016 22:47, zobrazeno: 25843x

Člověk míní a život mění. Ani si nevzpomínám, kdy naposledy vymrzly nějaké malé plody broskví. V tomto roce, jak je vidět, k tomu přeci jen došlo. Choulostivé se ukazují být novější americké odrůdy typu Royal Glory, naopak u klasických se nekonala ani mrazová probírka (Flamingo). Vymrzly například Royal Glory, Sprinbelle, Spring Lady, ale Springtime a Sprincrest nikoliv.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 9.5.2016 16:50

Tady jsem na tom Petře podobně, kromě těch co uvádíš vymrzly ještě Symphonia, Vistarich,O Henry, Halehaven,Fairhaven a "Elegant Lady".Beze strát se zatím jeví Cresthaven, Royalvee,B.J.Elberta, F.M3,Fertilia Morettini a Luna.Albatros, Krasava,Benedicte, Moravia,Lednická žlutá, Fenix a Maycrest by mohly pár plodů donositsmiley.Totálně zmrzly Fidelia a Maria Bianca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 9.5.2016 21:05

Ta Maria Bianca mě, Jirko, taky mrzí. Je to jediná bělomaska, která vymrzla. Bělomasé nektarinky jsou taky odolnější, i Benedicte si něco málo ponechala. O´Henry vypadá taky špatně, v porovnání se stejně pozdní Elbertou, která je netknutá. Rozdíl proti Tobě je v Symphonii, Elegant Lady a všechny "haveny" jsou ok. Royal Glory mám dva stromky a oba jsou na "prach", stejně tak Spring Lady, Springbelle a podivná broskvoň Regina. To není moc dobrá vizitka těchto atraktivních odrůd. Určitě tady nemrzlo tolik, co u Vás. A jak je na tom Pavel, Milan a ostatní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 10.5.2016 10:06
Zapomněli jsme na ten Jayhaven. Zdá se být otužilý po předcích. Žádná "choulostivá Kalifornie".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 29.55 (?), 10.5.2016 14:35

Dobrý deň, pán Petr,

po včerajšej obhliadke broskyne Redhaven musím konštatovať, že tento rok som úplne bez broskýň. Ešte to vyzeralo, že niektoré kvietky sa držia, ale už je všetko suché a opadanécrying. U nás mrzlo jedno ráno - 26.4. bolo v 2m -3°C. Literatúra uvádza výdrž zvonkových kvetov až do -5°C, tak teraz neviem, či tam bolo viac (je v otvorenom teréne)...alebo som si ju zničil sám obalením koruny do bielej netkanej textílie. Škoda, veď Redhavenka by mala byť najodolnejšia broskyňa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 10.5.2016 18:51

Srdečně zdravím, pane kamo. Říká se, že proti věku není léku a jak to vypadá, tak proti mrazovému poškození květů nebo plodů ovocných stromů taky ne. A nepomůže ani děd vševěd přestrojený za nějakého zdejšího pisatele. U nád doma se dnes objevila vanička broskví ze Španělska s odrůdou Flor D´astar, tak jedině se tam přestěhovat, aby jsme mohli začátkem května už sklízet první broskve. Co se týče Redhavenky tak u mě nebude potřeba ani probírka, ale nejsem si jist, jestli náhodou tak málo nekvetla. Zkuste Flamingo nebo ten moderní Jayhaven.Určitě ne žádnou "Kalifornii". S tím Vaším mrazem těžko říct, ale že by jste všechny květy zničil textilií, to asi ne. Mně tady žádné broskve už dlouhé roky nezmrzly, až teď ty novější odrůdy, které jsem jmenoval. Italská FM3 je taky hodně otužilá. Stojí vedle těch zmrzlých a obstála.na výbornou. Teď si, pane kamo představte, že by Jirkovi zmzly i broskve. Jabka vypustil, tak by neměl zhola nic. Vy máte ještě nějaké jiné ovoce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 29.55 (?), 10.5.2016 20:24

"Redhaven je odroda menej citlivá na kučeravosť, glejotokom príliš netrpí, je nadpriemerne odolná proti zimným mrazom, neskorými jarnými mrazíkmi nebýva veľmi poškodzovaná."

Chcel som ešte dokúpiť tento rok nejakú skorú nektarinku, kvôli údajnému napádaniu neskorých osami, lepšej odolnosti voči kučeravosti, múčnatke... Pôvodne som chcel odrodu Shraz z Prievidze, ale už ju nemali v ponuke. U nás v záhradníctvach naokolo moc toho z nektariniek nemajú - buď nič, alebo nejaké neskoré. Napr. Stark Red Gold alebo Venus.

Vy Ste myslím kedysi písali, že máte Shraz z Prievidze. Ako sa drží? Mali Ste už nejakú úrodu?

Ešte zostalo pár plodov na joste, ríbezle, egreše, nejaké hrušky a jablká vďaka tomu, že vtedy ešte len začínali kvitnúť, by mali byťsmiley  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 15.5.2016 16:22

Shraz v minulém roce moc nerostla, ale přesto má čtyři plody, které odstraňovat nebudu. Zajímá mě, jestli je opravdu tak raná, jak se uvádí. Tena nemá prakticky nic. V loni měla plody sice malé, ale zrály opravdu před RH, což se počítá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 15.5.2016 20:00

Pár nektarinek jsem našel na Snow Queen a Marii Aurelii, Super Queen a Venus nebudou mít nic, Sweet Lady se po zimě neprobudila.Ještě jsem objevil pár broskviček na Fairhavenu, Dixiredu a jeden plůdek se ještě drží na "Eegant Lady".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 15.5.2016 23:16
Musím taky potvrdit, že mnoho květů bylo suchých. Řekl bych, že spíš zmrzly, ale jednoznačně se to potvrdit nedá. Jedině ten Jayhaven je obsypaný, i to Flamingo, ale jinak suché květy jsou vlastně všude a tato probírka je znát. Z nektarinek vypadlo Harko i Tena, ten Sharz je, zdá se, odolnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika