Moje zkušenosti s kadeřavostí



Stránky: 1,  2   
host - 230.42 (?) 
19.11.2013 11:07, zobrazeno: 12294x

Pěstuji broskve asi 10 let.Na kadeřavost stříkám 2x po opadu listů(měďnaté přípravky) a 2x po vyrašení(systémové přípravky).Přes tato opatření se mi každoročně obejevuje kadeřavost, ovšem v mírné podobě.Ovšem to co mě potkalo letos bylo nevídané.Na stromech byly napadeny téměř všechny listy.Nějaké protrhávání listů nepřicházelo v úvahu, musel bych otrhat celý strom.Vduchu jsem se loučil s úrodou a očekával nějaké nedozrálé, zdeformované ovoce, ale kdepak.Během několika týdnů všechny   napadené listy opadaly a narostly nové, zdravé.V srpnu jsem skízel bohatou úrodu plně kvalitních plodů.  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 19.11.2013 11:15

Zkuste místo dvou postřiků měďnatými postřiky na podzim jeden vynechat a zařadit jej na jaro.Právě měďnaté přípravky v jarním období mají největší účinek.Tak samozřejmě, musí se vystihnout termín.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.38 (?), 19.11.2013 12:21

Může pomoct i podzimní postřik mědnatým přípravkem jako prevence moniliozy u meruněk nebo to má smysl stříkat až v době květu příslušným přípravkem na monilii? Mám Lejunu a ta chudera letos dopadla, i když se potom dobře vzpamatovala... B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 19.11.2013 12:46

Ano, podzimní postřik mědí jako prevence proti monílii může pomoci, a někteří to tak praktikují.Já jsem to ještě nedělal, ale v souvislosti s podzimním postřikem proti kadeřavosti Championem, nebo později Sulkou(ještě mám dostatečné zásoby) do budoucna o tom uvažuji.Jen nevím, zda se mi bude chtít navštívit i vysokokmeny švestek, nebo to nechám jen na nízkokmeny.

Může pomoci i jarní preventívní postřik proti monilii Championem, třeba i v období kvetení, taky jako ochrana mědí proti mrazu.Champion se používá u meruněk jako částečná ochrana květů proti zmrznutí v menším mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.178 (?), 19.11.2013 16:37

Já dávam jen jeden jarný postrik, a to s prípravkem názvem na D... n, stačí až po vyrašení a zabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 19.11.2013 17:01

Tomu nevěřím.Snad některý rok, na místě, kde stále profukuje a kde nejsou jiné broskvoně široko daleko.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 29.74 (?), 19.11.2013 18:14

Dávám 1 postřik Kuprikolem po opadu listů na celou zahradu (50 broskvoní, 90 různých ostatních druhů) a v době rašení broskvoní 1 postřik Dithane Neo. Kdysi dělal VÚ ovocnářský v Bratislavě výzkum a zjistil, že podzimní postřik významně snižuje kadeřavost broskvoní. Výsledky mám střídavé - některý rok je napadení listů b. nulové, letos bylo hrůzostrašné. Už jsem se s úrodou loučil, ale moji semenáčci překvapili - zakvetli, kadeřavé listy shodili, nasadili nové a úroda byla vynikající! Holt - příroda je mocná čarodějka!! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 19.11.2013 18:31

Ještě není vyhráno.Někdy se pak následky ukáží v celé "nahotě" napřezrok.Bude zajimavé sledovat jakou plodnost budou mít broskvičky další sezonu, a zda se dvojím nasazením listů příliš nevyčerpaly.Bude potřebná zvýšená výživa.

Vinou zanedbaných ošetření proti kadeřavosti, nebo naopak i přes veškerou péči více postřiky, můžou nastat vhodné podmínky pro silnější tlak choroby v daném roce.Stromky postižené listy shodí, pak nasadí listy nové, i dobrou úrodu přinesou.Tímto dvojím nasazením listů se vyčerpají příliš, a dalším rokem si dají oddych-pauzu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.225 (?), 20.11.2013 20:28

Jsou tam jenom dve broskvone, a to mé, nikdo to nepestuje, nikomu se nechce stríkat, dával jsem Kuprikol a ted dva roky Dithan a jenom jednou po vyrašení dávam postrik a nemusím lítat po zahrade v zime abych stihnul postrik v pučcich s Kuprikolem, jeden postrik s Ditanem a je to, ale jinak ja delám každý postrik silnejší o 50% jako je predpis, pro jistotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 61.238 (?), 20.11.2013 21:47

Ten jarný zásah Dithanom namiesto medi u p.122.225 je zaujímavý. Meďnaté či sirnaté prípravky však pokladám za šetrnejšie k životnému prostrediu a k nášmu zdraviu. U kučeravosti nie je až tak dôležité, čím striekame, ale kedy. Keď napr. v marci prešvihneme vhodný termín ošetrenia a vlákna parazitickej huby prerástli do zárodkov listov už koncom februára, neprinesie ani meďnatý postrek očakávané výsledky a potom doháňame nedohnateľné fungicídmi typu Syllit, Delan... Základom je sledovať vývoj počasia na konci zimy a podľa toho zasiahnúť. Dlhé roky používam obyčajný Kuprikol v predjarí a som spokojný. Výskyt deformovaných listov žiadny alebo minimálny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika