Moc male kvety broskyne



duri - (27) - 204.223 (?) 
12.4.2015 21:24, zobrazeno: 6557x

Mame dve broskyne (red heaven a suncrest), one kvitnu, ale zatial co jedna ma kraske velke kvety ta druha ich ma velmi male.

Ta s tymi velkymi zacala kvitnut skor, asi o 5 dni, ale myslim ze to nema na velkost kvetov vplyv. 

Obe boli striekane kuprikolom - asi pred mesiacom. Od vtedy ziadny postrek.

Mrazom to asi nebude, lebo to by som cakal ze budu mat problem obe a hlavne marhula, ktora ale zakvitla pekne.

Minuly rok oba stromy normalne zarodili.

Prikladam pre porovnanie fotky. Na tej prvej fotke su kvety z dvoch roznych stromov. Aby vas to nemylilo, ten velky som odtrhol s inej boroskyne a polozil na konarik tej ktora sa mi nepozdava. Vsetky kvety na tom strome su taketo malicke.

Cim by to mohlo byt? Budem vdacny na kazdu radu.

Dakujem, Juraj

Porovnanie kvetov
Porovnanie kvetov
Pohlad na oba stromy
Pohlad na oba stromy
Pekny velky kvet
Pekny velky kvet
Male kvety
Male kvety
Detail maleho kvetu
Detail maleho kvetu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 12.4.2015 21:57

To je typem květu, Redhaven má květy malé.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 13.4.2015 0:20

Různé odrůdy broskvoní mají buď miskovitý typ květu nebo zvonkovitý(jakoby ne zcela otevřený). Miskovitý květ vydrží mráz -2°až-3°, zvonkovitý -4°až-5°, což může mít značný význam při pěstování a sklizni v okrajových, pro pěstování méně vhodných oblastech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.182 (?), 13.4.2015 9:45

Dakujem za dobre spravy. Je mi divne, ze som si to nevsimol uz predtym, tie stromceky mam uz aspon 5 rokov a z toho 4 roky kvitnu. Kazdy den sa clovek nauci nieco nove :)

Na internete som k tomu este nasiel, ze: Broskyn sa podla kvetov daju nahrubo rozdelit na showy* a non-showy. "Napadne" maju velke pekne kvety, ako Loring, zvycajne kvitnu par dni pred pred ich "nenapadnymi" bratrancami ako Redheaven a Goldheaven.

showy* - okzaly, okaty, napadny

dakujem, Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.182 (?), 18.4.2015 18:40

Já to mám stejně. Male květy, jakoby nerozvinuté a jakoby sesychajici a soused ma krasne velké. Me také přijde jakoby namrzla. Máme také teď haven

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 62.122 (?), 19.4.2015 7:15

Ja mám tiež vedľa seba Red heaven a Suncrest a je to poriadny rozdiel. Suncrest má nádherné veľké ružové kvety, zatiaľ čo Red heaven také malé, nepekné. Ale ovocie bude z oboch výborné. Teda dúfam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika