Michaela



Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
9.8.2013 8:30, zobrazeno: 23930x

Z broskví, které znám, považuji Michaelu velikostí i chutí plodů za královnu mezi odrůdami zrajícími před RH.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 9.8.2013 12:56

V čem se liší, ppř. jak vyznívá srovnání s RH ze kterého byla vyšlechtěna.Především mě zajímá zda se v chuti, konzistenci najdou nějaké odlišnosti, zvláštnosti pro které bych si vybral Michaelu a né RH (je to jeho mutace), a v jakém stádiu odlučitelnosti pecky od dužiny se u Vás nachází.Jinak se zdá, že se u ní neprojevuje letošní opožděné dozrávání, nebo alespoň né o moc.Né že bych se musel nějak rozhodovat,protože už jí mám,ale zajimájí mě poznatky od těch co ji pěstují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 9.8.2013 17:42

Plody odrůdy broskvoně s názvem Michaela, dozrávají opožděně až v těchto dnech. Přestože je na stromku opět plodů více, než by bylo zdrávo, příjemně překvapila dobrá velikostní vyrovnanost plodů, a to v tom smyslu, že větších dobře vyvinutých plodů je více. Dužnina je pevnější a hutnější než u ranějších odrůd. Chuť je nadějná. Vyznačuje se plností, je i příjemně nasládlá. Podobnost s Favoritou Morettini 3 vidím jak v kvalitě dužniny, podobné oddělitelnosti od pecky, tak i v jejích chuťových vlastnostech (na odrůdu zrající před RH). 

Michaela (2.8. 2013)
Michaela (2.8. 2013)
Michaela (2.8. 2013)
Michaela (2.8. 2013)
Michaela (5.8. 2013)
Michaela (5.8. 2013)
Michaela (5.8. 2013)
Michaela (5.8. 2013)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 9.8.2013 18:28

Čím později broskve (i meruňky) dozrávají, tím menší je o ně zájem. Přibývá chuťová konkurence prvních jablek, hrušek a především slivoní. Oproti RH zraje Michaela dřív, u nás má navíc větší plody. Chuť určitě není oproti RH horší, plodnost možná ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 8.3.2015 9:37

Pro pana PP. Protože u Miloše je to, jak píše, asi nejchutnější odrůda, tak bych se na ní soustředil. Jestli si svojí kvalitu podrží i u Vás, to nevíme, ale mohlo by se jí věřit více, než Fairhaven i FM3. Bylo by třeba, aby zde byl nějaký další průkopník pěstování broskvoní v 600 m. a napsal, jaké odrůdy se mu osvědčily. Také nesmíme zapomenout, že FM3, ale nakonec i Harbinger mají miskovité květy, které jsou "papírově" méně odolné proti mrazu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 9.3.2015 18:05

Děkuju za tip, nějak jsem tohle vlákno přešel. Pokud jde o možnost testování, moc toho asi neotestuju. Jednak je zahrada v mrazové kotlině a to není rozumné místio ani pro brambory, natož pro broskve. Jižních zdí taky nemám dost. To, že se pokouším o broskvoň je dáno jednak tím, že někdo z okolí přinese broskve a praví, že toho měl tři košíky, druhak pořád ten červíček hlodá jestli by to přece jen nějak... No, nalomili jste mne. Zkusím tu Michaelu sehnat, nebudu to ale hrotit. Když jsem nahlídl do databáze, je tam uvedena možbost pěstovat ve všech oblastech vhodných pro broskvoně, ale ne v okrajových. To mne dosud odradilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 9.3.2015 18:59

Máte pravdu, pane PP. Sice se píše, že Michaelu, vzhledem k dobré odolnosti vůči nízkým teplotám, jak v pupenech, tak i ve dřevě, lze vysazovat i ve vyšších polohách, tak nejlepších výsledků dosahuje v teplejších oblastech. V celkovém hodnocení odrůd lze vysledovat přibližně tyto kategorie:

- vysazovat pouze v nejteplejších oblastech pro pěstování broskvoní

- vysazovat ve všech oblastech pro pěstování broskvoní, v okrajových   oblastech pouze na chráněná stanoviště

- vysazovat ve všech oblastech pro pěstování broskvoní a to i do okrajových oblastí

Některé odrůdy jsou pro mě však záhadou. Například Sunhaven doporučovaný díky mrazuodolnosti i do okrajových oblastí, mně neposkytuje plody potřebné kvality. U Fairhavenu se sice uvádí jeho malé nároky na stanovištní podmínky, ale často se uvádělo, že poskytuje i v nižších polohách plody někdy výborné a někdy průměrné. Papírově je asi nejlépe hodnocena ze starého sortimentu odrůda EARLIGLO, kde se uvádí, že její plody dozrávají do velmi dobré kvality i v okrajových oblastech. Michaelu jsem typoval podle Miloše. V jeho okrajové oblasti pro pěstování broskvoní poskytuje, na rozdíl třeba od Harbritte nebo Sunhavenu, nejchutnější plody právě Michaela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.207 (?), 9.3.2015 19:02

Dobrý večer

Mám Michaelu asi 5tým rokem a od nasazení na trvalé stanoviště

se jen šknůřila a přírůstek téměř žádný(lokalita poblíž Uherského Brodu..Rudice nadm.výška asi 300 m.n.m) a celý svah kde bydlím je na severo západ.

dalším rokem se ji vyryl a nasadil do velkého květinače s kamene.

a dal poblíž zdi na nevětrné místo.od té doby se jí náramně daří a 3 rokem i ty další bohatá ůroda brzy dozrávajících broskví.

chutově se mi jeví hodně podobná earliglo jen o kapánek bude pevnější earliglo hodně teče.

Tuto odrůdu bych doporučil spíše na teplejší stanoviště.

jinak pěstuji mnoho odrůd na různých podnožích.a těm se daří velice dobře.jako jsou Harbrite, krasava,favorita M3,Modřinka - GF677

Harow beuty na Pumisalectu výborný zdrav stav

nektarinka crimson gold na St.julien A 

radost na Bva-2 a redhaven a crest haven na julienoch.

všechny zmíněné odrůdy dobře prospívají, nejvice se daří zmíněný Har.B Harbrite a modřinka to jsou hodně vhodné broskvoně do těchto už okrajových oblastí kde s péčí člověka mohou dát bohatou ůrodu a vytrvalý růst.

Vojta J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 9.3.2015 20:00

A je vymalováno a teď raď, babo! je to padesát na padesát. Nevím, zda mám ještě vůbec chuť něco kupovat. V mém případě hraje roli i ranost, u nás je krátká vegetační doba. Pořád mi to ukazuje na tu Favoritu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 9.3.2015 20:39

Díky, Vojto, za reakci. Rudice, to je asi velká paráda. Kolem dokola lesy... Zajímavý poznatek o Harbritte. Takže v Rudicích má plody také dostatečně sladké a aromatické? Harrow Beauty se sice doporučuje i do vyšších poloh a to velmi, jak jsem zjistil,, ale poloha pana PP je přeci jen o něco výš. Fairhaven mu bude dozrávat na přelomu srpna, ale spíše začátkem září a Harrow Beauty ještě o něco déle. Rozdíl mezi Fairhaven a Harrow Beauty by měl být asi 5 dní. FM3 je v tomto ohledu samozřejmě lepší a viděl bych její dozrávání u pana PP kolem 10. srpna. Má pravděpodobně dostatečnou odolnost proti mrazu ve dřevě i v pupenech, ale uvádí se, že v okrajových oblastech se hodí jen na chráněná stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika