Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?)
3.3.2015 22:45

Sulka je výborný prostředek na přezimující škudce květopase,roztoče(!pozor!platí o pro Typhlodromus pyri)svilušky, vlnovníky a taky hálčivce, vajíčka mšic, obalečů,aj.,zároveň k omezení strupovitosti,kadeřavosti, padlí.

Zákazník by se měl vždy držet návodu k přípravku, se kterým nemá valné zkušenosti... nebo žádné.Výrobce by měl doporučit/garantovat správný postup a koncentraci.Vy máte výrobek Sulka extra, já už hodně let používám klasickou Sulku.Rozdíl asi nebude velký, možná žádný.

Ale přiznám se, že doporučenou koncentraci někdy překročím, nebo nedodržím.Nerozměřuji přesně na váhu, ani objem, ale většinou od oka.Jestli je roztok Sulky 4-5-8-12%,tak to nebude mít fatální důsledky na v tuto dobu zavřené pupeny dřevin.Kůru stromků to taky nepoškodí.Síra je hnojivo.Až se začnou pupeny otevírat může spotřebitel koncentraci snížit, nebo nahradit jiným výrobkem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 248.9 (?), 1.3.2015 18:41

Na vlnovníka na hrušni vám ale sulka nezabere, to je roztoč a je na něj potřeba použít akaricid (Omite, Talstar...)            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 1.3.2015 18:59

Z vlastní zkušenosti, i ze zkušenosti jednoho dlouholetého pracovníka v prostorovém izolátu vím, že na vlnovníka...nejen hrušňového spolehlivě zabírá  postřik Sulkou koncem zimy.Stromky musí být Sulkou řádně pokryty, ošetřeny. Druhý postřik, který bývá doporučen, v mém případě ani nebyl nutný, proto jsem jej nevykonal.Ale je rozdíl, zda máte postižen vysokokmen, kde se všude nedostanete, nebo středně menší stromky, jako v mém případě.V době vegetace pak všechny listy zdravé, bez jediného příznaku.

Může se použít stejná koncentrace Sulky na broskev i hrušku??

Ano, používá se pětiprocentní roztok Sulky s vodou, a mohu jen doporučit.V tomto termínu koncem zimy i později na jaře před rašením.Velmi účinný prostředek proti přezimujícím škůdcům, vlnovníkům hrušnovým i višnovým na švestkách,a samozřejmě i proti kadeřavosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 45.252 (?), 3.3.2015 15:31

Děkuji Panu Aloisovi, ted jsem se koukal a jedná se zřejmě o hálčivce, ne vlnovníka. Ale pamatuji si, že někdo loni při dotazu psal že proti němu 100% zabírá na jaře taky Sulka. Loni jsem aplikoval na listy Sanmite a pomohl jen částečně. Sulkou se nesmí stříkat za slunce?? Hrozí spálení stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.252 (?), 3.3.2015 15:44

Ještě Pane Alois ted koukám na balení Sulka Extra a na kadeřavost píší 4% a na ostatní ovocné dřeviny 1% koncentraci... a vypíšete 5%...tož nevím, nechci stromy spálit a zničit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 3.3.2015 22:45

Sulka je výborný prostředek na přezimující škudce květopase,roztoče(!pozor!platí o pro Typhlodromus pyri)svilušky, vlnovníky a taky hálčivce, vajíčka mšic, obalečů,aj.,zároveň k omezení strupovitosti,kadeřavosti, padlí.

Zákazník by se měl vždy držet návodu k přípravku, se kterým nemá valné zkušenosti... nebo žádné.Výrobce by měl doporučit/garantovat správný postup a koncentraci.Vy máte výrobek Sulka extra, já už hodně let používám klasickou Sulku.Rozdíl asi nebude velký, možná žádný.

Ale přiznám se, že doporučenou koncentraci někdy překročím, nebo nedodržím.Nerozměřuji přesně na váhu, ani objem, ale většinou od oka.Jestli je roztok Sulky 4-5-8-12%,tak to nebude mít fatální důsledky na v tuto dobu zavřené pupeny dřevin.Kůru stromků to taky nepoškodí.Síra je hnojivo.Až se začnou pupeny otevírat může spotřebitel koncentraci snížit, nebo nahradit jiným výrobkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 8.3.2015 19:30

Na ošetření révy, hrušní,švestek, broskvoní proti kadeřavosti a především proti vlnovníkům a jiným přrzimujícím škůdcům přípravkem Sulka jsem si vyhradil pozdější termín..."až budou škůdci vylejzat z děr".Včera jsem broskvoně,a nové očkovance  ošetřil opět Championem ...postřikem, ale většinou štětečkem.Byl slunečný den, a teploty příjemně šplhaly vzhůru.

Jaké termíny ošetření jsou ideální, jaké přípravky zvolit, kolik ošetření je potřeba k omezení urputné choroby broskvoně způsobené houbou palcatka broskvoňová (Taphrina deformans)?Pokud se pěstitel trefí do ideálního termínu ošetření, a ten provede poctivě od shora dolů(pupen od pupenu),každičký centimetr, a pokud od té doby bude počasí pěstiteli blahosklonně nakloněno, tak stačí jedno ošetření mědí, a je hotovo.Jenže tak to nefunguje,a nejde na to spoléhat.Né každý člověk je od přírody punťičkář v tom dobrém slova smyslu, že by neopomněl v tomto duchu"okoupat" přípravkem každý stromek ze všech stran, jeho nespočetná ohbí,...a že jich tam je!!!.A horní část koruny se zdá ze země tááák vzdálena...nedostupná,že se častokrát opomene.

Později i pečlivý pěstitel zapláče, když pozdně jarní teplé a hlavně vlhké počasí s deštíkem po odkvětu pak často způsobuje pozdní napadení kadeřavosti.Pak stačí k nákaze více než den, spolehlivě méně než dva, a ten kdo se pak nejistí systémovým prostředkem proti pozdní kadeřavosti častokrát zapláče nad vejdělkem... pozdě byka honiti!

A protože nevím jak se bude počasí vyvíjet, ruku v ruce s pozdějším tlakem choroby taphrina deformans, a taky jsem tak trochu nepečlivý v detajlech, spoléhám na několik postřiků různé provenience provedené od opadů listí do doby po odkvětu a rašení listů.Každý přípravek, respektíve jeho účinné složky které jsou použity účinkují jako hlavní, nebo vedlejší, doplnující, popřípadě rozšiřující....přesně zapadají do skládačky jménem komplexní ochrana broskvoní.Proti přezimujícím škůdcům je dobré v jedné fázi rovněž zařadit alespoň jednou ošetření Sulkou,mědí pak doplnující ošetření dřeva proti houbovým nekrozam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 192.76 (?), 4.3.2015 6:22

Dobrý den,

Jsem 300m m.n.m. Pardubický kraj, okres Chrudim a zatím jsem broskve nestříkal. Při pohledu na pupeny ještě podle mě nejsou narašené. Radši bych to už postříkal, nemáte někdo fotku, jak mají vypadat pupeny, když už je čas stříkat? Až přijedu z práce, podívam se na lísku, mandloně mám již narašené.

Vám, že se napupenech mají objevit takové zelené proužky, ale 100% jistý si tím přesným stádiem kdy stříkat nejsem.

Jinak mám, favoritu moretinni, redhaven, dixired. a budu to stříkat klasika kuprikolem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 4.3.2015 8:38

V tomto vlákně přece fotky máte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 223.242 (?), 4.3.2015 20:19

njn ještě přidáme fotky samičích květů lísky. Dneska jsem je našel poprvé, takže při nejbližším termínu s příhodnou teplotou a bezvětřím začnu s postřikem.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.76 (?), 5.3.2015 6:42

Díky, tak jsem to postříkal kuprikolem 50. Sice trochu foukalo, ale nepřišlo mi to jako nevýhoda, alespoň ten postřik zasáhl i sousední větvičky ve směru větru. Radši jsem využil slunečného a jasného počasí. bylo +5°C, než to propásnout.Lísky u mne již prášily a mandloně jsou již dávno narašené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika