Kadeřavost broskvoní - vše co potřebujete vědět



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?)
22.5.2015 16:40

Jirko, asi to také zkusím s tím podzimním postřikem. Vezmu CHAMPIONEM i meruňky, kvůli omezení suché skvrnitosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 21.5.2015 15:57

Nejste. Více informací se dozvíte ve vláknu "Kadeřavost už nyní"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.5.2015 16:03

Co se týče stavu mojí kadeřavosti listů broskvoně, tak po jednom postřiku CHAMPIONEM v řádné koncentraci proti kadeřavosti a dvou postřicích SYLLITEM rovněž v řádné koncentraci, kadeřavost přesto místy propukla. Vůbec se nedomnívám, že bujný nárůst zdravých výhonů a listů je díky podzimnímu hnojení močovinou a předjarnímu hnojení síranem amonným, ale spíše příznivým průběhem počasí v teplém květnu. K omezení šíření suché skvrnitosti peckovin i na broskvoně, jsem aplikoval postřik TALENT+DITHANE nejen na meruňky, ale i na broskvoně. Na slivoně prozatím ne, i když tam jsem už také něco zjistil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 21.5.2015 16:53

Pane Petře,

 jsem rád, že jste podal raport. Já pěstuji broskvoně jednak v Praze a dále u Pardubic. Přestože je stříkám zhruba stejně, je letošní napadení kadeřavostí u Pardubic výrazně větší. Samozřejmě nestříkám ve stejný den a za stejného vývoje počasí, ale jak se i dívám k sousedům, tak letos je u Pardubic situace podstatně horší. Nebo je to jen souhra náhod? Stříkám na podzim Championem, na jaře opět Champion a jednou Śillit. V Praze na třech stromech jsem dosud otrhal tak 30 listů, u Pardubic je to na dvou větvích.´Díky za názor. Jirka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 21.5.2015 17:42

Dobrý den. V minulém roce byla situace s napadením kadeřavostí listů broskvoně mnohem horší. Všechny postupně narůstající listy byly napadeny a situace zůstávala stejná až do léta. Například Halehavenu díku tomu stihly narůst jen krátké deseti až patnácticentimetrové přírůstky, které ovšem letos slušně zakvetly jsou obsypané plůdky, které v minulém roce díky kadeřavosti z větší části opadaly. Halehaven je dosti napaden i letos, ovšem již se zelená zdravým listím. V prvních letech se zdála tato odrůda odolná více, ovšem v posledních dvou letech je situace jiná. Jak budu postupovat v příštím roce zatím nevím. Tento rok překvapila značná odolnost clingů, naopak nektarinky nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.13 (?), 21.5.2015 18:07

Díky za odpověď. Ono je to asi případ od případu, nelze paušalizovat. Moje nektarinka v Praze (Flavourtop) je z hlediska napadení srovnatelná s Red H., které strojí vedle. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 22.5.2015 16:40

Jirko, asi to také zkusím s tím podzimním postřikem. Vezmu CHAMPIONEM i meruňky, kvůli omezení suché skvrnitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.4.2019 23:38

Typoval bych, že v tomhle suchém počasí kadeřavosti moc nebude. Škoda, že jsem se neodvážil pouze a jenom SULKOVAT. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 4.4.2019 7:20

Ja som sa odvážil len na jeden postrek Kuprikolom a aj ten som na časti broskýň aplikoval v zníženej koncentrácii a potom som pridal ešte jeden pseudopostrek Cuprotonicom. S napätím čakám na výsledok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 4.4.2019 7:58

U nás-Haná-sucho a větrno-postřiky opět žádné, budu věšet bílé lep.desky k tlumení pilatky, ve správný čas žluté na vrt.třešňovou... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 4.4.2019 13:18

Heleďte, nějaké ty oranžovo žluté fleky se tady objevují, ale i kdyby z toho něco bylo, tak je to mnohem menší problém než ta zdejší rakovina nebo suchá skvrnitost ve dřevě. Ani si nemyslím, že bude moc pršet, takže šíření případné kadeřavosti nepředpokládám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika