Jakou broskvoň?



Stránky: 1,  2   
host - 105.81 (?) 
25.5.2014 16:58, zobrazeno: 9188x

Dobrý den. Rád bych si zasadil broskvoň na zahradě. Můžete mi poradit jakou odrůdu? Rád bych nějakou velice úrodnou a s kmenem, pod kterým bych mohl mít trávník.  A je možné, abych hned měl další sezonu úrodu? Děkuji. Adam

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 30.67 (?), 25.5.2014 17:10

Já za sebe můžu doporučit odrůdu Redhaven. Plodí pravidelně a její broskve jsou opravdu lahodné. První plody jsem ochutnal myslím tak po třech letech od výsadby. V současné době už je ale na sázení prostokořeného stromku asi pozdě a prostokořené broskvoně se ze zásady nesázejí na podzim, protože by nezakořenily. Takže nyní asi jedině sehnat kontejnerovanou a pokud opravdu chcete sklízet už příští rok, tak to bude hodně drahé a zřejmě budete k sázení potřebovat těžkou techniku :)

Honza Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.81 (?), 25.5.2014 17:37

Takže třeba něco takového? To je v kontejneru a mohl bych sázet už na konci léta třeba?

Prunus persica 'Redhaven'

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 25.5.2014 21:58

Ano, z kontejneru můžete sázet kdykoliv. Ale : do kontejneru nevlezete, jak vypadají kořeny - pokud je stromek v kontejneru dlouho, udělá pevný bal a na stanovišti pak špatně roste. Navíc jsou stromky podstatně dražší. Ve školkách koupíte za třetinu ceny a vyberete si stromek + vidíte kořeny. Jde sice objednávat stromky i přes net, ale podle příspěvků tady ne všichni dodavatelé jsou spolehliví.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 25.5.2014 22:00

Ještě - pokud byste si chtěl tu broskvoň objednat teď, tak sázejte (za podmračného počasí, když se nečekají pařáky) co nejdřív, broskvoně na podzim špatně zakořeňují.           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.81 (?), 25.5.2014 23:02

Já si to nějak nedovedu představit. Jak jinak se dají stromky prodávat než v kontejneru? Jak to probíhá? To by stromek na ovocné farmě vykopají ze země či jak? :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 25.5.2014 23:20

Ano, ve školce ho většinou vyorají traktorem. Prodávající má pak stromky založené v zemi (jejich kořeny zahrnuté zeminou, aby nevysychaly). Takže při koupi vidíte i jaké má stromek kořeny.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.131 (?), 25.5.2014 23:23

Takhle se pak prodávají :


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.81 (?), 25.5.2014 23:32

Velice děkuji, moc mi pomáháte...-) A v takovéto formě jsou levnější? A je lepší než v kontejneru? Jak poznám, který stromek je na tom lépe, ten, který má kořeny větší, či mohutnější? :) Děkuji. J., ownage46@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jakub Kollár - (41) - 221.2 (?), 26.5.2014 14:18

Ano, výpestky s voľným koreňovým balom sú lacnejšie ako kontajnerové. V kontajnere máte vačšiu pavdepodobnosť ujatia ako u voľnokoreňových a hlavne v čase už dosť rozbehnutej vegetácie. Obecne platí, čím mohutnejší koreňový bal tým je sadenica kvalitnejšia, ale je doležité aj správne rozloženie korunky.

Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika