Harbinger



Stránky: 1,  2,  3,  4   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
18.7.2015 20:49, zobrazeno: 21361x

Raná žlutomasá broskev Harbinger letos překvapila příjemně. Dozrála kupodivu dřív než její bělomasý konkurent Redwin a překonala ho i barvou, velikostí a chutí. Vadou obou odrůd je, že jim hodně pukají pecky. Nesmíme být neskromní, co bychom v jiných letech dali za broskve s puklými peckami, že... 

Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 195.22 (?), 19.7.2015 15:39

Zdravím. Stejně taky i u nás v 450 m n.m. dozrál Harbinger před Redwinem. Nicméně chuťově se mi zdají první plody Redwinu lepší. Na Habingeru je vyjímka najít plod s nepuknutou peckou, což bohužel vede k invazi škvorů dovnitř a s nimi i napadení plísní. Dnes už sklidím všechny, deště by zcela jistě znamenaly zkázu zbytku plodů.

M.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.46 (?), 27.10.2015 23:26

Kdysi jsem se nechal nachytat na všestraně odolnou odrůdu Harbinger. Mám v nadmořské výšce 450m cca 20 odrůd broskvoní. Tahle je z nich nejhorší. Je ranná, dozrává společně s Amsdenovou, ale kadeřavostí, moniliozou i praskáním pecek trpí hodně. Praskání pecek se mi podařilo eliminovat postřikem boraxem podle Ing. Roda.

Jedná se o starší strom. Nechávám ho dožít a už tuto odrůdu nechci. Je mnoho lepších.  Pavel Skála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 28.10.2015 9:09

Nevím, Pavle. Já kdybych věděl, že moje falešná Dixired je opravdu Harbinger, (viz.fotky mých plodů zde v tomto vlákně), tak bych si na nic stěžovat nemohl. Pravda je, že názory na Harbirger se různí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 30.6.2017 12:45

Jirka z Frýdku dobře ví, proč Harbinger už nestojí na jeho plácku. Mráz vydrželo pět plodů, z toho 4 popraskaly a moniliová hniloba samozřejmě nezaváhala. Přežil tento jediný. Protože je takto vybarvený a "falešná" Dixired zdaleka nikoliv, tak se nebude jednat o stejné odrůdy.

Harbinger
Harbinger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 5.7.2017 21:37

Je to až s podivem, jak si někdo vystačí tak dlouho s jedním témátem a jedním plodem broskve, jako já s jediným plodem Harbingeru. indecision Ale protože nic zajímavějšího nemám a Vy zřejmě taky ne, je to tady zase a opět. Dříve než dojdu s Harbingerem ke stejnému závěru, jako Jirka(FM), musím uznat, že se jedná o velmi ranou žlutomasou odrůdu broskvoně, která nebude mít nic společného s falešnou Dixired, která zraje později a jejíž totožnost se pravděpodobně už nepodaří vypátrat. V mrazuodolnosti v květu a po odkvětu se letos Harbinger nějak zvlášť nevytáhl, protože s bohaté násady květů zbyly asi čtyři plody, z nichž tři popraskaly a shnily. Co se týče chuti, tak v minulém roce byly Harbingery dosti kvalitní.

Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger

"falešná" Dixired
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.7.2017 10:36

Tak vidím, že není nikde nic nového. Pan Vysloužil se nemůže dočkat prvních švestek, a první chutnají vždy nejlépe, pan Mikeš s Hermanem taky nepokročil a Milan momentálně žádné zpravodajství o svých zrajících meruńkách nepodává. Můj jediný Harbinger už je pryč. Měl hmotnost jako větší meruňka 74g, ale protože byl jen jeden tak byl šťavnatý a chuťově výborný. Jelikož se jedná o velmi ranou odrůdu, jeho cena je podle mě stále dost vysoká, alespoň pro mě. Dužnina je od pecky u takhhle rané odrůdy samozřejmě neodlučitelná.

Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Harbinger
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 8.7.2017 17:03

Harbinger má u mně ještě cca 10 dní čas. Během závlahy v bouřkách teprve nabírá svou běžnou velikost. Také se začíná vybarvovat.399 m.nad mořem, úpatí Beskyd.

Jan z pod Javorového


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 8.7.2017 17:19

Díky, že jste se odhodlal napsat a přiložil i fotku. yesAsi nějak takhle vypadají mé nové Fénixy. V Bratislavě už obrané, ale tady zrály vždy později. Asi tak 10 dní po Harbingeru. Každopádně Harbinger zůstává velmi cennou, velmi ranou žlutomasou odrůdou. Prostě veličenstvo Harbinger.smiley

Na té lanovce na Javorovém vrchu bych tenkrát v zimě na několik hodin uvíznout nechtěl. surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.150 (?), 20.7.2017 23:06
Na lanovce jsem tenkrát neuvíznul, dle "účastníků zájezdu"to nebylo nic hrozného. Konečně jsem včera vpadnul do Harbingera.Opět se podařil.Kadeřavost zvládnuta na 95%, probírku jsem u něj provedl moc šetrnou, neboť jsem očekával ztráty. Zajímavé, u mně, v Beskydech, lepší úroda broskví než jablek (až na vyjímky- např. Delor, Dublet, Šampion atd.) Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika