Harbinger



Stránky: 1,  2   
Dana M - (2) 
3.5.2005 14:58, zobrazeno: 36362x
nemáte někdo zkušenosti s odrůdou Harbinger?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 167.249 (?), 10.3.2007 16:21

S touto odrůdou mám velice dobrou zkušenost od r.1989 dodnes. Jenom nevím proč se dnes prodává Hambinger jako ranná odrůda když ty moje rodí kolem 20. srpna. Ranou odrůdu Hambirgra jsem také měla, ale po šesti letech jsem je vyhodila, protože neplodily. Není nad ty stare stromy, kterým je 17 let a pokud dobře odkvetou nám z každého stromu 50kg. Kompotů si rodina pak užívá celou zimu. Já bych osobně dnes vsadila na odrůdu Redhaven a loni jsem koupila novou Cresthaven, uvidíme jak se zadaří. Kadeřavost je broskvoní nemoc a bez postřiků to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan Boštička - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165), 11.3.2007 20:56

Odrůda Harbinger je jednou z nejlepších žlutomasých raných odrůd broskvoní. Je velice mrazuvzdorná a doporučována do okrajových oblastí. Zraje asi 20 dnů před odrůdou Redhaven. S touto odrůdou mám ty nejlepší zkušenosti. Odrůda Hambirger neexistuje. Pisatelka má zřejmě na mysli odrůdu Harbritte, která se rovněž osvědčila v okrajových oblastech pro pěstování broskvoní. Je to odrůda, která je velice plastická, zraje součastně s odrůdou Redhaven. Uvádí se, že v některých vlastnostech tuto odrůdu dokonce překonává. Osobně u této odrůdy odceňuji zdravý růst a odolnost vůči klejotoku. Jestli mohu poradit pěstitelům, začněte vždy s odrůdou Redhaven a potom experimentujte s dalšími odrůdami, například ranější zmiňovanou Harbinger, nebo pozdní např. Cresthaven. Přeji mnoho pěstitelských úspěchů.

                    Milan Boštička  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.111 (?), 11.3.2007 23:03

Mám obdobnou zkušenost  jako přechozí pisatelka se zráním odrůdy Harbinger a Redhaven- dozrávají téměř současně.Pěstuji je v okrajové oblasti 45Om . Dozrávají po 2O.srpnu a Harbinger plodí méně než Redhaven.Nevím tedy co si myslet o rannosti odrůdy Harbinger. Jediné vysvětlení vidím v záměně při koupi v zahradnictví.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.124 (?), 12.3.2007 20:28

Ano určitě muselo dojít k záměně při kupování stromku.

                                       Milan Boštička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 15.2.2012 16:27

Harbinger plodí kolem poloviny července. Jakou životnost má celkově zhruba strom broskvoně na běžné podnoži? /mám ji 8-10 let a tehdy jsem se o podnože nijak nezajímala.../. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.140 (?), 7.5.2016 20:33

cca do 25 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 0.146 (?), 17.3.2007 15:38
Zdravim zacinal jsem pestovat redhaven a sunhaven protoze se deti nemohli dockat zralosti shanel jsem ranejsi odrudy harbinger mi rodo 5 stromku tretim rokem ma chutnejsi plody nez redhaven asi o tyden ranejsi jinak mam primisima debart ,hambirger ,diksired,favirita moreti,sunhaven redhaven fajrhaven nektar. harko-vynikajici a dalsi  bydlim u Slaneho  broskve se mi dari vic jak merunky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
xenon86 - (20) - 165.234 (?), 6.5.2009 11:46

Dobrý den,

na podzim jsem zasadil odrůdu Harginger, ale letos nemá ani jeden list. Přitom její větvičky jsou zelené. Tak stále doufám, že se nějak projeví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 7.5.2009 23:22

Svého času se pěla sláva nad "zázračnými" odrůdami z Kanady a to Harbinger a Harbrite. Harbrite se mi neosvědčila na více stanovištích a už se nesnažím ji pěstovat. Mám odrůdu Harbinger, která je opravdu ranná. Moje nejrannější je Amsdenova, která zraje hned po třešních a jen několik dní za ní zraje Harbinger. Mohl bych ji celkem chválit jen s jednou menší nevýhodou. Ze všech mých odrůd broskví nejvíce trpí kadeřavostí. V tom směru vyžaduje zvýšenou péči. Nejůrodnější u nás je odrůda ENVOY. Každoročně dobře plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika