Dozravani broskvoni v nasich koncinach



Stránky: 1,  2,  3   
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 98.92 (?) 
23.4.2015 9:10, zobrazeno: 16129x

Rad bych se zeptal na nazor zdejsich odborniku ohledne dozravani rannych odrud nejen broskvoni, ale vseho ovoce. Mam moznost vyzkouset broskvon Yuso, ktera dozrava ve Spanelsku 11. cervna. Rekneme, ze u nas by mela dozravat podle tabulek o tri tydny pozdeji (vystrel od boku) takze na zacatku cervence coz samozrejme nedozraje. Otazka zni, jestli u nas dozraje treba po polovine cervence, nebo proste nedozraje z nejakeho duvodu vubec.

Vim, ze treba merunka Aurora (Early Blush) jako jedna z nejskorejsich merunek u nas dozraje, i kdyz treba o mesic pozdeji nez v Kalifornii, nebo ve Spanelsku. Da se predpokladat, ze to tak bude i u ostatniho ovoce (treba broskvone, ktere ve Spanelsku a Kalifornii dozravaji v kvetnu by u nas taky dozraly, ale treba az v cervenci v obdobi jako nejskorejsi broskvone u nas pestovane)? Ma cenu neco takoveho zkouset? Je mne jasne, ze pozdni odrudy, treba broskvone co ve Spanelsku dozravaji v zari uz to u nas proste nestihnou, ale jak je to s odrudama rannima? Dekuju za nazory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 23.4.2015 9:23

ono asi tak nepůjde o délku vegetační doby, jako o časnost kvetení a odolnost květů a malých plůdků proti nízkým teplotám. Na jih od Alp a Pyrenejí nenastává jev u nás známý jako zmrzlí muži. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 23.4.2015 9:57

Myslím si, že vámi popisovaná broskvoň by u nás mohla dozrát začátkem července. Problém bych ale viděl spíš v odolnosti vůči mrazům v dřevě i květu a také v odolnosti vůči kadeřavosti. I u nás ale existují odrůdy, které začátkem července dozrávají. Dříve se dala sehnat např. broskvoň Redwin. Já např. každoročně sklízím také začátkem července. Fotky jsou ve vláknu První broskvoně dozrávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 8.8.2015 13:32

Docela mě překvapuje, že i když jsme letos začali "žít v tropech", tak například Redhaven vůbec nezraje dříve oproti normálu. Ale i jiné odrůdy, například Royal Glory, Super Queen, Albatros. Jak je to u Vás?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 187.224 (?), 8.8.2015 13:57

Zatímco Modřinka a Habrite jsou krásně vybarvené, + - týden, možná 10 dní před dozráním, stromek který jsem zakoupil a vysadil jako RH a má mít letos první úrodu je výrazně pozadu a to jak velikostí tak i vybarvením plodů.  j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 8.8.2015 14:43

U nás (HK) je RH krásně vybarvené, zralostí akorát tak na kompot, na jídlo jsou ještě tvrdé, ale chuť a vůni už mají. Jsou i dost velké, škoda, že je teď už nebudu moci zalévat, zakázali u nás zalévání i z vlastních studní angry, takže co bude z úrody a co vůbec přežije ta horka, nevím frown...    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 8.8.2015 15:48

...zakázali, ale ne v nocicheeky. Např. jahody jsem při první vlně veder zaléval podle všech zákl.pravidel k nohám-nefungovalo to, tak jsem je valil přes kropičku a daly se do latěenlightened. Nejspíš letos nestačí zalévat na zem, nutno mlžit listy-jsou zalepené prachem, a tak možná i proto je paradoxně zpožděno zrání. Připomínám, že mezi konzumní, konzervárenskou a sklizňovou zralostí je rozdíl-co můžete, vemte domwink, nenechte to hmyzákom a totálně poschnout! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 8.8.2015 15:57

Když budou v osadě odstavená čerpadla, tak nezaleju ani v noci frown. Jinak stromy jsem večer spíš sprchovala, protože položit k nim hadici jsem si při nedostatku vody nedovolila. A ostružiník, švestky, jabloně, rajčata si domů těžko odnesu. A to jsem se těšila na úrodu, dcera čeká miminko, tak aby měla vitamíny bez chemie blush...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 8.8.2015 16:13

Je mi Vás, milá paní Lído, upřímně lítocrying. U nás-radši nepřipomínám, kde-je ZATÍM vyhlášen zákaz rozdělávání ohně. I tak vláčím kýble s vlhkým pokladem z cca 60metrové dálkyangry. Mám třídenní systém-jeden den zelenina, druhý stromy s ovocem, třetí ov.školka a str., které se chystám kulturně obohatitwink vočičkama. To je fitkolaugh! S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 27.65 (?), 9.8.2015 14:28

Pekný deň pán Petr, máte pravdu, tento teplý rok dozrieva Redhavenka aj u mňa na Kysuciach dokonca neskôr ako minulý rok - ešte stále sú tvrdé plody na strome aj keď už vyfarbené... Minulý rok som koštoval už 1.8. Môže to byť spôsobené možno skorším nástupom do vegetácie minulý rok, lebo bola veľmi mierna zima a skorá jar, čiže ako ste písal, asi skôr kvitla. Tiež to môže byť spôsobené väčším množstvom plodov na mladom stromčeku ako minulý rok, kedy som tam mal len prvých ukážkových 7 plodov. Zalievam, ako často sa len dá... keď budú zrelé priložím foto. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika