Co to je? Broskvoň?



Stránky: 1,  2   
paxvan - (15) - 28.242 (?) 
19.12.2014 12:56, zobrazeno: 9890x

Prosím Vás o radu: u pergoly mi něco vyrostlo z poházených pecek od dětí, ale netuším co to je. Od jara to nabralo metr, košatí to a listy to má podobné broskvoni. Jenže broskvoň co mám doma je už samozřejmě opadaná a toto je focené včera.Stále zelené listy a ani mráz tomu neublížil. Děkuji za vaše názory.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
paxvan - (15) - 28.242 (?), 19.12.2014 12:57

zde je druhé foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 195.22 (?), 19.12.2014 13:00

Je to semenáč broskvoně. Mám jich u zdi taky pár a stále jsou plně olistěné. Zeď drží více tepla a tak jsou stále ve vegetaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
paxvan - (15) - 28.242 (?), 19.12.2014 15:07

Děkuji za odpovvěď. Je nějaká šance že bude plodit? Nemám s tím zkušenosti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 19.12.2014 15:50

Plodit bezpochyby bude. Pouze nelze předem říci za jak dlouho poprvé zaplodí a jaké budou plody, jestli kvalitní a nebo podřadné, jakou budou mít dobu zrání, atd... To bude překvápko.

Samotného by mě zajímalo, jaká je pravděpodobnost, že mi z vyseté pecky žlutomasé broskve vyroste zase žlutomasá a ne nějaké zakrslé bělomasé pláně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
paxvan - (15) - 28.242 (?), 19.12.2014 16:22

Děkuji všem za odpovědi.Ještě mám poslední dotaz: mám to u pergoly a pokud ji nechám takto růst (i když se ji tam evidentně líbí) tak mi poroste pod střechu. Mám to někam přesadit (kdy a jak nejlépe) nebo to nechat na místě a vytvarovat větve aby šli mimo pergolu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 19.12.2014 16:30

Jestli se vám zdá, že má bujný růst, raději ji přesaďte, jinak s ní budete trvale zápasit. Já mám na zahradě také broskvoňovou pláňku, ta ale skoro nepřirůstá, takže tu byste si tam mohl klidně nechat. Podle fotek vy máte nejspíš růstového dravce, takže raději s ní dál od pergoly. Přesaďte počátkem jara (přibližně 1/2 března - zač. dubna), jakmile se začnou rozpukávat pupeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav u Prahy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 234.119 (?), 19.12.2014 20:05

Mám v sadu 50 broskvoní, většinou semenáče. Podržují si většinu vlastností původní odrůdy, plodí obvykle 4.rok. Kvalita není zaručená, ale mám i řadu velmi kvalitních. Koupený Harbinger mě zklamal, brzy uhynul, proto jsem se orientoval na semenáče. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 20.12.2014 17:58

V případě uhynutí stromku Harbingeru není příčinou odrůda sama, která je jinak otužilá, nenáročná,...tedy nezklamal Harbinger, ale hledal bych příčinu lineárně na přímce od výroby, přes distribuci po spotřebitele, který stromek zasadil (v méně vhodný čas na podzim)do předem připravené, prokypřené,vylehčené, s předstihem vyhnojené půdy... a nezapomněl na povýsadbovou péči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 19.12.2014 23:27

Wimpi, broskvoňový semenáč jde do plodnosti rychle, může plodit již druhým rokem od výsevu, ale spolehlivě od pátého roku.

Broskvoně jsou samosprašné, tak je velmi pravděpodobné, že pyl pro opylení pocházel z téměř sousedního květu na tomtéž stromě (prostě jak včela letěla z květu na květ). Největší variabilita bude v době zrání a velikostních proporcích (velká pecka + malý plod). Pozdnější odrůdy lépe klíčí, tak neopadání může být jednak znakem právě pozdnější odrůdy a pak také pozdějším ukončením vegetace u mladších stromků. Pro hodnocení, jestli si stromek ponechat nebo přeočkovat (vykopat,...) je rozhodující až 3tí a další úroda. První a druhá mohou vykazovat dosti podstatné odchylky od pozdějšího standardu (jakostní vady). Jednou se mi dokonce stalo, že první roky byly plody hladké jako nektariky, a pak v dalších letech už sametově plstnaté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika