Červenomasá broskev



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 224.10 (?) 
12.6.2009 15:09, zobrazeno: 47591x

Asi před 20 lety přítel Valenta (dnes již bohužel mrtvý) přivezl z Kavkazu z n.v.850 m.pecky červenomasé broskve.Vypěstoval z nich stromky pravokořené t.j. nebyly očkované a plodí stále červenomasé.stromky jsou mrazuvzdorné a plodí již v okolí Lipenské přehrady na Šumavě i na druhé straně v Rakousku.Plody dozrávají září říjen, když už na zahradě žádné broskve nejsou.Asi před 15 lety dal několik stromků do výskum.ustavu v Praze a od té doby jsme o nich neslyšeli.Pokud jste slyšeli podejte zprávu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 254.243 (?), 24.9.2009 21:37

před 2 roky jsme zakoupili u Starkla stromek červenomasé broskve  (vysazen byl v Praze 9-Horní Počernice) a nyní jsme sklidili asi 8 broskviček. Barva je tmavě vínová a barví prsty jak borůvky.Nevíme však, jak správně hnojit a o stromek se správně starat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.10 (?), 8.10.2009 22:49

Červenomasá broskev, kterou mám již 20 let z Kavkazu není náročná

na živiny ani na půdu.Pokud chcete mít větší plody pak je dobře v září

zajistit dostatek vláhy.ixap

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
acheron - (5) - 167.224 (?), 23.4.2010 1:22

Scháním jakoukoli informaci, kde sehnat plody (s peckou, a/nebo samotné pecky s uchovanou klíčivostí) červenomasé broskvoně zvané snad "Valentovka" původem prý z Kavkazu. Zajímá mě právě tím, že se množí generativně a má neobvykle celočervenou dužinou. Že to ale NENÍ "krvavá" broskev? Nýbž červenomasá. Jak to tedy je? zargor(uzenáč)seznam-"tečka"cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.122 (?), 23.4.2010 8:02

Také jsem hledala informace o této broskvoni a na internetu jsem našla, že broskve se dělí na žlutomasé, bělomasé a červenomasé - někdy zvané krvavé. 

Je tu někdo, kdo tuto broskvoň má? Jaké jsou plody? Jsou dobré k jídlu, nebo jsou lepší ty broskve žlutomasé /mám red haven a harbinger/?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 25.5.2010 16:10
Při shánění bělomasé broskvoně jsem si všiml v oplocence ve Valticích dvou stromků s tmavě červenými listy. Jak pojedu kolem (a vzpomenu si) zastavím se tam a zeptám se co to je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.5 (?), 22.10.2010 20:59
Já jsem si před několika dny takovou broskev koupil a jsem na rozpacích. Jmenuje se Kaiser Alex. Koupil jsem ji ve Fytosu a nebylo mi řečeno, že je jen okrasná. Nemáte někdo zkušenost s touto broskvoní? Má vůbec cenu ji dát na zahradu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.80 (?), 5.11.2010 21:14

Kaiser Alexander je vlastně Červený Císař. Vyznačuje se výrazně červenými listy po celou dobu vegetace. Květy jsou velké, růžové, velmi ozdobné. Plody má normální jedlé, šťavnaté, bělomasé. Je to spojení okrasné a užitkové funkce na zahradě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 115.37 (?), 30.4.2011 20:18

dobrý podvečer, prosím Vás o radu. mám měsíc sazenou červenolistou broskvoň kaiser alex a nezdá se mi - vůbec nenaráží a to tu máme pomalu začátek května. nezdál se mi už stromek když jsem ji kupovala. měl jen hlavní kořeny. vůbec žádné ty jemné. zatím je živý jen jedna slabá větvička zaschla. nevím zda ji mám více zalít či něčím pohnojit... poraďte prosím. předem děkuju za Váš čas Jaromira.P@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 122.186 (?), 1.5.2011 10:47

Císaře Alexandra jsem letos také kupoval. Též ještě bojuje o přežití, ale vypadá to že se ujme. Aby jste zvýšila pravděpodobnost ujmustí stromku, je třeba po zasazení korunku hodně ostříhat a zalívat. Dokud se tromek neujme, je hnojení zbytečné, spíše by mohlo uškodit.

P.S. Pozor - v diskuzi se spojují dvě věci - broskve s červenou dužinou z Kavkazu a červenolistá broskev C.A (bělomasé plody).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika