Červenání listů broskvoně



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 187.156 (?) 
26.8.2014 20:04, zobrazeno: 34056x
Dobrý den, mám problém s tříletou brodkvoní Favorita Morretini 3. Letos poprvé krásně zaplodila, ale po odplození začali žloutnou a červenat listy, tedy ty ve spodní části stromku. Letošní přírůstky jsou zatím krásně zelené. Hlína je jilovita s podílem přidaného písku a humusu.Včera jsem ještě provedl postřik na list hnojivem Wuzal super, a důkladně zkypřil půdu kolem stromků.Myslím že by to mohla být chloróza.Nicméně jsem začátečník a prosím tedy o radu zkušenější, cože se to děje s broskví?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
EmiroMirdas - (9) - 187.156 (?), 26.8.2014 20:09
Zapomněl jsem se přihlásit, přikládám ještě další foto, fotky jsou trochu tmavší než jsou ve skutečnosti, foceno telefonem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 26.8.2014 20:47

Pokud máte mladší listy zelené, tak se prostě jen blíží podzim...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 26.8.2014 21:40

Souhlas, Favorita Moretini 3 je jedna z nejranějších žlutomasých broskví a tak jako první začne přebarvovat listí. V podstatě to pro tazatele znamená, že jakýkoliv střih nebo řez provedený po začátku přebarvování spodních listů se již bude špatně hojit a měl by se již nechat na jaro. Za týden či 14 dní tkato začne přebarvovat i Red haven a jiné středněranné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 9:55

Podobnými chlorotickými projevy, jaké jsou k vidění na zdejších fotkách začne trpět v průběhu sezony mnoho broskvoní. Jednu podobnou "zděděnou" nám také na nové zahradě. Loňskou sezonou prošla broskvička bez problému a dala slušnou úrodu bělomasých plodů. Letos zjara květy vymrzly, takže se na stromku urodila jen jedna broskev. Přesto již v průběhu suchého července začaly některé starší listy červenat a posléze žloutnout. V mokrém a chladném srpnu to výrazně zesílilo, odhaduji, že stromek k dnešku již shodil přibližně 1/3 listů. Záměrně jsem ničím nehnojil, abych na tomto "zkušebním stromku", se kterým do budoucna nepočítám, otestoval vliv hnojení dusíkem na tyto chlorotické projevy. Oproti jiným pěstitelům mám určitou výhodu v tom, že jsem si na tomto pozemku nechal udělat půdní rozbor, i když to primárně nebylo kvůli ovocným stromům. Takže znám přibližně složení zdejší půdy a její nedostatky. Neznám však složení půdy a stav její vyčerpanosti v bezprostředním okolí této broskvoně a hlavně uvnitř jejího kořenového balu. Zde jsem vzorky pro půdní rozbor neodebíral. Myslím si, že se to tady bude od jiných míst v zahradě diametrálně lišit, protože stromek si to, co potřeboval, už z půdy odebral a nikdo nikdy to tam zpátky nedoplnil. Z vlastních zkušeností s pěstováním broskvoní v minulých letech na jiném pozemku mám pocit, že pro jejich zdravou výživu je rozhodující dusík. Toto si chci u daného stromku ověřit. Proto jej letos, s krutostí sobě vlastní, ponechám napospas přirozenému vývoji. V předjaří a na jaře příštího roku mu však uchystám výživovou nálož v podobě koktejlu granulovaných slepičinců a Cereritu. Žádné mikroprvky, žádné cílené dorovnávání půdních deficitů do optima pro broskvoně. Očekávám, že po tomto jednoduchém zásahu bude příští rok stromek zelený jako brčál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.107 (?), 29.8.2014 10:38

No nevim, pokud pisete, je rozhodující dusík, tak podle mne je koktejlu granulovaných slepičinců a Cereritu dusiku relativne malo. Obe komodity vykazuji spis relativne vysoky obsah fosforu. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 11:59

Ve slepičincích, resp. granulátu z nich, který mám k dispozici, je dominující složkou dusík, poněkud vyšší obsah fosforu v cereritu jistě nebude na závadu. Záměrně použiji jen běžně dostupná standardní hnojiva, nikoli speciální, určená pro doplnění jednoho deficitního prvku či obohacená o mikroprvky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.107 (?), 29.8.2014 12:36

A od jakeho vyrobce a v jakem slozeni mate granulovane slepicince? Hosticke granulované maji slozeni NPK (7-13-2), tekute obdobne. Bezne dostupne standardni hnojivo je u mne nejen Cererit (ktery ma vice modifikaci a neobsahuje mangan), ale i Yara Mila Complex (ktery povazuji asi za 100x lepsi nez Cererit). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.8.2014 13:11

ono s tím organickým hnojivem je tak, že v čase pracuje. Zatímco N se "vydýchá", tak P zůstane. Deklarované složení musí být dodrženo nebo překročeno i v poslední den doporučeného data spotřeby. Tady pro dusíkaté látky musí být i 730 dní od expedice 7%N. To že čerstvý granulát obsahuje až 13%N a zkvašené slepičáky až 17%N (v sušině) je věc druhá, ale neméně podstatná.

No, pro jednostranné doplnění N broskvím je nejlepší na jaře použít síran amonný s ledkem vápenatým 2:1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 29.8.2014 13:19

No, pro jednostranné doplnění N broskvím je nejlepší...naučit tam chodit psa na malou, případně i mužskou část populace domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika