Červenání listů broskvoně



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?)
29.8.2014 13:35

Pes je při "malé" objemově nevyhovující. Fenky to tolik nedávkují, a vypouští vše naráz, takže jsou vhodnější. A jejich pán je na tom ještě lépe.yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 13:35

Pes je při "malé" objemově nevyhovující. Fenky to tolik nedávkují, a vypouští vše naráz, takže jsou vhodnější. A jejich pán je na tom ještě lépe.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 13:16

Orgevit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.107 (?), 29.8.2014 15:03

Az zas tak moc dominantni dusik v tom neni, na rozdil od bezne dostupnych a levnych dusikatych hnojiv. Ale delejte jak myslite, s Cereritem bych pokusy nedelal, ten je u mne jen do spotrebovani zasob. J.R

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 29.8.2014 15:37

Orgevit jsem letos dával poprvé, na doporučení známého. Pocitově se mi zdá, že je to dobré hnojivo. Koupil jsem ho hlavně kvůli révě a... dobrý! Cererit je taková zahrádkářská klasika, mám toho doma kyblík. Na tom zkušebním stromku chci otestovat, co se stane, když obyčejný zahrádkář - laik zjistí, že broskvoň začíná ztrácet listy. On určitě nebude studovat chemickou strukturu půdy a skladbu jednotlivých hnojiv. Půjde do obchodu, koupí organické hnojivo v granulích + obyčejný Cererit. Upraví mísu kolem stromku, zapraví hnojiva a pak to ještě jednou - dvakrát prolije zkvašenými slepičáky.  A hin se hukáže!

(PS: Vaše doporučení na Yara Mila Complex si zapisuji).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.107 (?), 29.8.2014 15:54

Yara Mila Complex zde pro broskve několikrát doporučoval pan Vinšálek. Já ho doporučuji jako bežne dostupné, kvalitni a relativne dobre rozpustne hnojivo s polyfosfáty.  J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 29.8.2014 20:35
My s ním hnojíme vše - pokojovky, zeleninu, maliny, stromy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 29.8.2014 22:01

Takže klasický Hydrokomplex.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.2 (?), 26.8.2014 21:01

Já toto před pár měsíci řešil listovým hnojivem - nové listy pak už byly (a jsou) v pořádku. Druhá možnost je jak uvádí paní Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.114 (?), 26.8.2014 22:27
Já to řešila někdy v červenci, broskvoň začala žloutnout, po pohnojení YaraMila komplexem začala růst. Nové listy jsou zelené, starší zčervenaly a opadávají. Loni byla situace podobná, máme těžkou jílovitou půdu a tak je zřejmě problém s živinami.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.8.2014 9:45

Počátek podzimního vybarvování, a opadu listí nemá přímou úměru s dobou dozrávání jednotlivých odrůd broskvoní... tady neplatí žádná úměra-ranná odrůda=dřívější nástup dormance,a naopak.Moje tříletá FM3byla v létě přeplozena(foto si najděte),a nyní roste jak s partesu-nové bujné výhony se sytě zeleným olístěním.

Broskvoň (na rozdíl od jiných druhů-jabloně,švestky)je velmi citlivým druhem na vyvážený poměr živin v půdě, a případné jednostranné výkyvy se hned projeví příznaky na listech.V tomto případě žadatel pěstuje broskvoň v jílu, nebo jílové půdě, dlouhodobé deště,jaké nyní panují u nás,poruchu podporují.Docílit vyváženého poměru živin v půdě lze jen se znalostmi skutečné zásoby prvků v půdě.Nebo jako v tomto případě viditelné příznaky na listech napoví, že některý prvek je v menšině, a je třeba jej dodat jednostranným hnojením.Pouhé schématické hnojení kombinovanými hnojivy může skutečnou výživu broskvoní dokonce zhoršovat, a vyvolat fyziologické poruchy.V případě žadatele a jeho zbarvených listí do červena se jedná o vyčerpání dostupných živin, ale především jednotlivých, nebo jednoho prvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika