Broskvoň Modřinka



Stránky: 1,  2   
Stanleynka - (28) - 110.25 (?) 
10.4.2014 15:18, zobrazeno: 19587x

Dobrý den, chtěla bych si vysadit broskvoň Modřinka, jsem z Plzně, poradí mě někdo, kdy vysazovat a jakou provést přípravu před samotnou výsadbou? Nemám žádné zkušenosti. Mockrát děkuji za rady :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.219 (?), 10.4.2014 17:56

Modřinka mi zatím ještě neplodí, nicméně mladý stromek se má k světu. V tuto chvíli bych však poradil posečkat s výsadbou broskve do podzimu. Na jarní výsadbu se mi letos zdá být již pozdě.  Pokud máte stromek vyhlídnutý v zahradnictví, pochybnost bych měl i o jeho kondici pro výsadbu s ohledem na rychlý průběh letošního jara.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.25 (?), 10.4.2014 18:40

Dobrý den, díky za tip, broskvoň zatím nemám, v 1 zahradnictví by měli mít ještě o víkendu závoz a říkali, že by tam Modřinka ještě mohla být. Mám strach z podzimní výsadby, aby nepomrzla. Jak je starý váš stromek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.219 (?), 10.4.2014 19:01

Sázel jsem předloni na podzim. Nějaký květ už na stromku letos je, začínají rašit již i nové letorosty, snad to vypadá že jsem podchytil i kadeřavost. Po pěkných fotkách broskvoní tuším p. KUKYho jsem zásoben i hnojivem na broskvoně, takže se svými 5 stromky broskví jsem na sezonu připravenej.  Tedy snad... wink.    K podzimnímu termínu výsadby stromků broskví je zde vlákno        j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Stanleynka - (28) - 110.25 (?), 10.4.2014 19:12

Super, díky moc za tip, asi vás poslechnu a nechám to na podzim smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 10.4.2014 19:23

Pokud bude broskvička v dobré kondici a nejlépe kontejnerovaná (loni ve vhodnou dobu) není důvod čekat do podzimka.

Pokud budete odebírat stromek prostokořenný v zahradnictví, nejprve si zkoukněte, aby byla kůra všude napnutá tlakem nové mízy a pupeny mírně narašené. Pak si nechte sestříhnout mírně korunku (aby Vám nechali na každé větvičce o 3 pupeny více než finální střih) a dřevo na řezu musí být světlé se zdravě zelenavým lýkem. To samé při střihu otřepu na kořenech. Plaťte až za takto správně ošetřený stromek a sázejte ho do 24 hodin od zakoupení. Kořenový bal do doby sázení chraňte před osycháním vložením do igelitky s mokrými novinami nebo jestě lépe s velmi vlhkou rašelinou. Případné namočení kořenů na pár hodin před výsadbou nikdy neškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Stanleynka - (28) - 41.2 (?), 11.4.2014 8:35

V zahradnictví mi doporučili pro Plzeňský kraj broskvoň Modřinka nebo Faierhaven, podle toho, co jsem četla, tak jsem usoudila, že lepší by měla být Modřinka, tu však už nemůžu sehnat, snad by jí měli o víkendu ještě zavést, ale jen prostokořennou, Haierhaven mají kontejnerovanou. Tak váhám pro kterou se mám rozhodnout. Se sadařstvím nemám vůbec žádné zkušenosti. Nevím ani, jestli stačí zasazený stromek zahrnout jen hlínou, nebo přidat nějaká hnojiva. Hlavně mám strach ze stříhání, to aby si člověk udělal raději nějaký kurz, aby neudělal víc škody, než užitku smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 11.4.2014 9:42

Modřinka je fantastická, s tou neuděláte chybu a v dobrém zahradnictví Vám ji ostříhají na požádání, tak jsem to měla i já když jsem byla začátečník a vždy se všechno ujalo. Namočit před výsadbou přes noc do kyblíku s vodou. Uvidíte, jak moc bude narašená, zálěží na tom, kde ji měli uskladněnou. Mám broskvoní 10 + 4 nektarinky, do zásobní jámy jsem nikdy hnojivo nedávala, ale vždy jsem koupila substrát kupovaný- zahradnický univerzál- máme u nás velmi chudou půdu. Od dalšího roku hnojím na jaře Cereritem. Jednou mi ze zásilkového prodeje přišla nektarinka už hodně narašená s květy - co jsem mohla dělat, když už přišla - ostříhala jsem ji, květy otrhala a snažila se hlídat zálivku- ujala se bez problémů. Naopak s podzimní výsadbou broskvoní nemám vůbec dobrou zkušenost - tak jsem sháněla určité odrůdy, na jaře je neměli a já je chtěla za každou cenu, jedna ze dvou se neujala :-(, což se na jaře nikdy nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 11.4.2014 10:09

Jenom ještě dodám k mému předchozímu příspěvku, že já bych už nikdy na podzim broskvoň nesázela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 11.4.2014 10:19

To jste učinila správné rozhodnutí, protože podzimní výsadba má svá určitá specifika a je při ní potřebné dodržet a zabezpečit určité podmínky výsadby. Kdo je nezná a nedodrží, vystavuje se riziku, že mu stromek uschne, tak jako se to stalo vám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika