Broskvoň Modřinka



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?) 
2.8.2012 16:55, zobrazeno: 55512x

Dozrává první a jediný plod na dvouleté broskvoni s názvem MODŘINKA (Halehaven x Cresthaven). Tato odrůda je poslední dobou dost vychvalovaná (ospevovaná). I náš starý známý, pan Tomáš Ján, připojil kladné hodnocení. Co se opravdu skrývá pod názvem této slabě rostoucí odrůdy, zrající 3 dny po RH, se dozvím snad už příští rok. Pokud má již někdo na stromku více plodů, může nám poskytnout nějaké informace.

Modřinka (2.8.2012)
Modřinka (2.8.2012)
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 218.168 (?), 2.8.2012 20:51

Připojuji se, také by mne zajímalo nějaké další info o Modřince.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 2.8.2012 23:02

Chuť prvního plodu sice nebyla navinule sladká až sladká, jak píše pan Ján, pouze navinule ostře aromatická, ale i když se z tohoto nedá nic usuzovat, tak byla tato chuť rozhodně lepší, než u prvního plodu odrůdy Royal Vee.

Modřinka (2.8.2012)
Modřinka (2.8.2012)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 13.8.2012 22:00

Petře, jsem na tom stejně jako ty. Také letos první dva plody. Modřinka byla výborná, velmi sladká šťavnatá. Ještě si napěstuji alespoň jeden strom. Na plodech se mi líbí, že nejsou tolik plstnaté jako některé jiné broskve. Víc neporadím, snad jen to, že plodila velmi brzo - druhým rokem po zasazení. Připojuji fotku.

Modřinka
Modřinka
dva plody Modřinky
dva plody Modřinky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 72.254 (?), 14.8.2012 15:07

Modřinka se jeví nadějně. Taky se poslední dobou všude vychvalovala. A jak Ti, Honzo, roste? Udává se slabší růst, což by mně moc nevyhovovalo. Mám raději bujně rostoucí odrůdy, které dokáží plodit a zároveň i dobře přirůstat. Příkladem je Harbritte i Halehaven. Mně zatím Modřinka moc nenarostla, na rozdíl od stejně starého, opodál stojícího Harbingeru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 14.8.2012 22:06

Je to stromek dva roky starý, takže je malý. Jsem rád, že mi v zimně nezmrzla a na jaře neuschla. Žádný bujný růst jsem zatím nepozoroval. Možná kdyby byla na nějaké bujněji rostoucí podnoži, tak by víc narostla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 65.17 (?), 16.8.2012 11:39

Ohledně Modřinky se držel nejvíce při zemi hlavní popularizátor ovocných plodin v časopisu Zahrádkář – pan Tomáš Ján. Zásilkové prodeje si už k jejím kvalitám ledacos přidaly. V dalších letech uvidíme, jak na tom opravdu je. Ale mohlo by to být opravdové želízko v ohni, na rozdíl od jiných nezmapovaných odrůd nabízených zásilkovým prodejem. Stejně tak jako odrůda pana Kostihy – Michaela. Ovšem, že by např. meruňka Sundrop byla bez chuti, jak ji se to v databázi odrůd pana Kostihy uvádí, tak to jsem si nevšiml. Mnohem víc se mi naopak líbí hodnocení zásilkových prodejců a to, že je to všestranně použitelná meruňka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 25.10.2012 19:14

Všestranně použitelná(SUNDROP),mě tohle připadá moc podezřele znějící.To mohli rovnou napsat, že se hodí na zavařování, je tuhá, a když přidáme hodně cukru, tak nám bude kompot šmakovat.Zásilkoví prodejci aby nalákali kupující zákazníky, jak víme, napíší ledaco.Udělají pro to vše.Proto bych věřil víc firmě, kde jejich příjmy nezávisí jen na prodeji stromků.

Modřinka bude určitě zajimavá nejenom odolností proti nízkým teplotám.Vždyť pochází ze dvou údajně jedněch z nejlepších odrůd.Škoda jen, že zraje v pro mě nevhodnou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.140 (?), 25.10.2012 19:16

Mám doma mladý stromek Modřinky, letos porpvé zaplodil. Chuť byla velmi dobrá, zrála mezi redhavenem a cresthavenem, lehce vláknitá dužnina, odlučitelná, rozhodně se mi jeví jako slušná odrůda v období 10-15 dní po Redhavnu. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.153 (?), 4.9.2015 18:52

Letos mi odplodily dva mladé 4 leté stromečky. Násada pěkná, sklidili jsme skoro 10 kg. Ale nadšený z odrůdy příliš nejsem. Velmi rychle zaměká, musí se otrhat raději ještě tvrdé. Od pecky jde dobře. Jinak ji napadají ptáci a veškerý hmyz. Velikost plodů byla vcelku průměrná. Jinak se zdá, že by mohla být dobrá i v méně vhodných podmínkách. Ale žádný mimořádný zázrak to není. Jirka52.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika