Broskvoň Inka



Stránky: 1,  2   
host - 230.134 (?) 
5.7.2012 12:13, zobrazeno: 24464x

Jak se zatím jeví tato odrůda.Nedávno jsem jí vysadil (Kontejnerovaná)a zdá se že se pěkně ujala. Dokonce už pěkně roste.Tak jsem zvědavý jaké má plody, i když to si budu muset ještě počkat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 7.7.2012 13:24

Já taky. Ale upřimně řečeno, pozdních odrůd je mnoho a vyšší kvalita vzhledem k počasí, nemusí být zaručena. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.246 (?), 7.7.2012 17:34

Já si zas myslím, že najviac kultivarov je augustových. Tých, čo dozrievajú súčasne s domácou slivkou (koniec septembra) až tak moc nebude. A práve vtedy sú nám vzácne, podobne ako prvé broskyne na začiatku leta, takže človek si nevybíra a je rád, že má v záhradke takú akú má. Septembrové broskyne však bývajú mäsité, chuťovo silné, typické "zaváračky" (Elberta, Cresthaven...)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.2 (?), 7.7.2012 18:25

Také si myslím, že na konci prázdnin nebude problém z vyzráváním broskví. Na opak věřím že budou chutnější a právě zavařovací.K Ince mám od loňska ještě Symfonii tak uvidíme jak se jim bude dařit.Sousedi mají broskve které dozrávají daleko později, a také dozrají. Odrůdy neznám, ale jedna je bělomasá, a ta druhá je taková celá zelená. Ta zelená ta zraje opravdu hodně pozdě. Jsme okolo 470m.n.m Jižní Čechy.Na fotce je v loni vysazená Symfonie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.7.2012 7:49

Nemyslel jsem to, jestli tyto broskve dozrají nebo ne, ale jejich kvalitu v závislosti na deštivém počasí. Minulý rok broskve dozrávající ve druhé polovině srpna (augusta) nestály za moc, právě díky horšímu počasí. Jindy to zase může být naopak. Samozřejmě, že papírově by měly být augustové odrůdy kvalitnější, než ty, které dozrávají třeba teď, tak je to se vším ovocem. Už např. u středně pozdně dozrávající Harbritte, je oproti ranějším odrůdám, znatelný posun v kvalitě. Ale pokud se na delší období ochladí a začne pršet, tak máte po kvalitě. Proto je dobré mít sortiment odrůd rozložen do celého léta.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 230.134 (?), 8.7.2012 8:40

To máte pravdu na počasí bude nejvíc záležet, ale to je vždycky.V loni se u nás udělali krásné veliké redhávenky, ale v chuti nic moc díky dešťům.To samé i angrešty. Letos angrešty luxus veliké a výborné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 8.7.2012 14:01

K mé nelibosti tady mám velkou mezeru v dozrávání raných odrůd broskvoní. Teď budu paběrkovat s pár Fenixy a to je všechno. Falešná Dixired zkomírá a nové Favority mám teprve prvním rokem. Nadějí do budoucna je Harbinger, Candor ještě nerodil a snad raný Harnas, který také ještě nerodil. Redwin zašel. Springcrest pana Waltera by byl velmi slibný. Škoda, že není volně na trhu se stromky. Nová Primissima Delbard obrazila jen malými lístky a dál neroste. Buď příští rok neobrazí vůbec, nebo normálně poroste. S oběmi variantami jsem se už setkal. S pozdnějších odrůd přinese velkou úrodu opět tahoun HARBRITTE, pak Krasava, Envoy a Halehaven. Další odrůdy, jako Inka, Flamin Fury, Royal Vee, Harrow Beauty z U.Ostrohu jsem si pořídil jen proto, že opět vypadly odrůdy o které jsem měl zájem, jako Spring Lady, Royal Glory a Royal Gem, které by měly být kvalitní a přitom by měly pro mě velmi příhodnou dobu zralosti, a to před RH. Výše jmenované odrůdy, které jsem si místo nich pořídil z Uherského Ostrohu zrají až po RH. Ani dva plody Royal Vee, u které se v jednom starším zdroji uvádí zrání už v červenci, se nezvětšuje, takže se tento zdroj mýlil a platí to, co je uvedeno v popisu odrůdy v zasilatelstvích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 10.7.2012 14:39

Zdravím, Inka letos neplodí, jelikož ani nezakvetla- komplet v zimě vymrzly pupeny, jen bohatě obraší. Mám ji z Polska, čekal jsem, že bude jedna z těch odolnějších. Taky velice chutná mšicím. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.134 (?), 11.7.2012 7:30

Nic bych nezatracoval. Vzpomeňte jaká byla zima, jaro a potom ty sucha do toho.Není se čemu divit, že toho spoustu pomrzlo nebo že je slabá úroda.Nezbývá nám než věrit, že se to nebude dlouho opakovat.Inka zatím zdraví růst a úplně bez mšic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 130.15 (?), 11.7.2012 16:32

Vážený pane s číslem 40.135, respektive vážený pane Davide, popř. jen Davide. Jelikož nejste "řádně" přihlášen, nevím přesně, jestli se jedná právě o Vás, s jímž jsem si psal o meruňce Stark Early Orange. Chci se Vás zeptat, jestli nejste stejně dopálen, tak jako já, se situací, že i po mnoha letech, zde nejsou běžně k dostání třeba vyzkoušené a doporučované Zeigerovy broskvoně, o kterých jsem tady už několikrát psal. Místo nich se tady objevují zcela jiné odrůdy, o kterých nikdo nic neví, a tudíž si kupujete vlastně zajíce v pytli. Jednou z takových odrůd, je právě zde zmiňovaná Inka a mnoho dalších. Co Vy si o tom myslíte? A vyzkoušel jste už alespoň tu Symphonii?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika