Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?



host - 50.172 (?)
6.5.2016 8:23

Řekl bych že má korovou nekrozu a pozvolna vydechuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 5.5.2016 15:39

Souška zůstane souškou a nepomůže jí ani "svěcená voda". Tenhle postup, zde uváděný, jsem taky zkoušel, ale marně. Broskvoně zasázené na podzim se samozřejmě ujímají výborně, zvláště pokud jsou teplé zimy s nejnižší teplotou kolem -10°C. Tyto stromky zalévám před příchodem mrazů, jinak to většinou není třeba, jelikož je v zimě půda vlhká dost. Jasně, že lepší je něco zkusit, než nezkusit nic, takže sud s vodou a nůžky na soušku už čekají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 206.15 (?), 5.5.2016 17:12

Plne súhlasím, tiež polievam stromčeky, ak v zime nenasneží, príp. neprší. Minulá zima bola dosť suchá, takže som zalieval. Manželka tiež pozerala, že čo robím... laugh. Moji známy sa sťažovali, že nové stromčeky vysadené v jeseni sa neprebrali - pýtal som sa, či zalievali - výsledok = NIKTO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.66 (?), 5.5.2016 15:29

Stromek byl zasazeny na jaře 2014. Normálně se chytil a rostl po celý rok 2014 i 2015. Letos na jaře se neprobouzel, proto jsem provedl řez (zkracení na pár oček, odstraněním již suchého dřeva).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Z - (27) - 7.13 (?), 5.5.2016 17:15

Můžete prozradit pěstitele/ školku/ prodejnu? Vistarich je rezistentní odrůda, která se v ČR špatně shání. Proto mě to zajímá. Třeba mají i jiné zajímavosti. Na štítku je vidět nějaké logo, ale nic mi to něříká.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 5.5.2016 17:20

Broskvoň je u skleníku. Neteče na brosvoň třeba voda ze střechy? P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.172 (?), 6.5.2016 8:23

Řekl bych že má korovou nekrozu a pozvolna vydechuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.93 (?), 8.5.2016 11:46
Dobrý den, někde jsem četla, odrůda Harco je odolná chorobám. Máte s tím někdo zkušenost? Díky Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stan0 - (16) - 63.87 (?), 4.10.2016 9:41

Broskyne odolne proti kuceravitosti je omnoho viac marketing ako realita. Uveril som tomu, vyskusal som to a zistil, ze to bez postreku nejde. Realita je, ze aspon 1 postrek je potrebny inak napadnutie je silne a strom silne trpi. V dalsich rokoch budem striekat.
Vyskusal som odrody (sadene v 2015):
Avalon Pride
Roter Weinbergpfirsich (vinohradnicka)
Jayhaven
Royal Glory
a dalsie
V r.2016 Avalon bol najlepsi - stratil asi 30% listov, Jayhaven a Royal stratili 75-90% listov. Vinohradnicka bola horsia ako Avalon. Vinohradnicka slabo rastie, je na podpniku Rubira (v mojej pode asi malo vhodny) v kamenistej navezenej pode. Prvy napor choroby po vyraseni zvladli sice velmi dobre, tesil som sa, ze su naozaj odolne, ale v neskorsej faze ich choroba zlozila. Bol to velmi smutny pohlad. Jayhaven nasadil vela kvetov, kvoli strate listov som ich zredukoval asi na 8. Nakoniec prezili len 2ks. Avalon i Royal mali malo kvetov a neprezil ziaden. Aj dlho po odkvete nove listy stale vyrastali chore.

Chore listy som poctivo mechanicky otrhaval.
Jayhaven som aj prihnojil. Po case sa predsa spamatali a listy boli zdrave, to vsak je normalne aj pri neodolnych odrodach, choroba posobi len na jar neskor uz nie. Prihnojenie pomohlo a Jayhaven neskor velmi dobre zregeneroval omnoho lepsie rastol ako tie co som neprihnojil.
Moje podmienky su priaznive pre broskyne, som v suchej teplej lokalite blizko Bratislavy. U nas pre NEODOLNE odrody (Cresthaven) staci 1 postrek. Ako som cital vo vlakne "Kadeřavost už nyní" v inych lokalitach su treba 3 postreky a efekt je asi taky ako u mna s jednym.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stan0 - (16) - 63.87 (?), 5.10.2016 0:34

Na jesen 2015 som zasadil aj dalsie udajne odolne odrody:
Vistarich
Benedicte
Poysdorfer Weingartenpfirsich

Ich odolnost si netrufam hodnotit, hoci v 2016 boli cca zdrave.
Pretoze mam skusenost, ze v prvom roku po vysadbe su stromy zdrave aj bez postreku. Teda ze postrek zo skolky ich ochrani dostatocne. Kupodivu to platilo aj pre neodolny Cresthaven.

V minulom prispevku som pisal o Jayhaven, Royal Glory ze boli v 2016 silne postihnute kuceravitostou, avsak v prvom roku 2015 boli zdrave - lebo ten postrek zo skolky stacil. Toto boli stromy sadene na jar - teda asi mali aj postrek v skolke na jar. Preto odolnost v prvom roku neberiem vazne.
Velmi prekvapive je ze to plati aj pri stromoch sadenych na jesen. Teda to, ze postrek v skolke urobeny na jesen ochrani dostatocne stromy na jar v dalsom roku.
V kazdom pripade vsak odolnost tychto stromov bez postreku nebudem dalsi rok testovat lebo ich postriekam (nebudem opakovat tohtorocne chyby).

Takze pre mna udajne "odolne" odrody nie su prinosom, lebo jeden postrek si ziadaju aj tie "odolne" aj klasicke neodolne. Preto budem kupovat aj lacnejsie neodolne odrody.
V rakuskej skolke Schreiber-baum v Poysdorfe mi priamo povedali, ze napr. Avalon Pride je len "udajne" odolna kuceravitosti, ale oni pausalne striekaju vsetky odrody... takze je to neoverena informacia.
Paci sa mi ked predajca povie priamo na rovinu ako sa veci maju a nerobi falosnu propagandu v zaujme lepsej predajnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.150 (?), 22.5.2018 10:15

Neverte predajcom, ktory tvrdia, ze existuju odrody odolne kuceravitosti a netreba ich striekat. Opat - uz treti rok sa mi potvrdilo, ze to nie je pravda. Tento rok bol na jar velmi suchy, teda tlak kuceravitosti u nas by mal byt slaby.
Odroda Vistarich bola velmi silne napadnuta a zhodila kvoli chorobe vacsinu listov. A to som ju aj postriekal Kuprikolom, ale puciky uz boli silnejsie narasene tak to nezabralo. O odolnosti voci kuceravitosti tu nemoze byt ani reci. Takze z praktickeho hladiska nevidim rozdiel medzi odrodou udajne "rezistentnou/odolnou" a hocijakou inou klasickou. Je nevyhnutne striekat kazdu odrodu a napadnutie chorobou je dane hlavne spravnym nacasovanim postreku, tlakom choroby... nie odolnostou odrody!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika