Broskev strikani vody na plody pri zalivce travniku



kulda.kulda - (21) - 97.117 (?) 
12.2.2016 20:19, zobrazeno: 3774x

Uvazuji o vysadbe stromu, ktery ale bude v miste kam bude strikat zavlazovac travniku, obvykle poustim vecer. Bojim se toho ze mi vsechny broskve shnijou drive nez uzraji. Jeste jsem uvazoval ze to misto pouziji pro merunku, alternativne tam mohu dat podzimni jablon, ktera odhaduji, ze to snese nejlepe. Jake jsou vase zkusenosti ma cenu tam davat broskev, merunku, jablon? Dik.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 12.2.2016 20:26

Proč by měly shnít. Jsou oblasti, kde každý večer prší a broskvoním to nevadí. To je spíše horší, když třeba jen jednorázově postříkáte výrazně studenou vodu broskve v poledne rozpálené od sluníčka. Klidně nechte ať každý večer od 18 do 24 hodiny závlaha poběží.

Hniloba plodů je většinou v důsledku nabodnutí hmyzem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kulda.kulda - (21) - 97.117 (?), 12.2.2016 21:34

A merunka, jablon se take bat nemusim? Loni v suchem lete mi na cca 6lete broskosvestce melitopolski shnilo cca 80% plodu (puvodne jich bylo 20+) snedl jsem nakonec asi 3-4, byly dobre ale skoda tech ostatnich:(a to sem myslim na to ani nekropil.. Hmyzem to nebylo byly jeste uplne zelene. Viz foto. Okolo mam merunku a broskev a tam zadna takova choroba nebyla...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 12.2.2016 22:24

U některých odrůd třešní a švestek (včetně mezidruhových kříženců) je nízká odolnost vůči moniliové hnilobě a tak hnijí i přes postřik i relativně suché počasí (například President). Pozdně letní jablka s mastnou šlupkou a většina zimních je však v pohodě, pokud nepřekročíte tu dobu cca 6 hodin a začátek cyklu těsně před nebo po soumraku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika